„ÁČKO“ A „U11“ VE VEDENÍ

PŘELOUČ „B“ – AFK OPATOVICE   1 : 2 (1:2)

Branky: Hanovec, Richter J.

Sestava:  Vlček – Hladík, Jičínský, Černý, Richter R. – Voda, Perůžek, Zelinka P., Lexman – Hanovec, Richter J.  (stř. Fikejz, Bursa)

Na půdu neustále se lepšícího domácího týmu jsme jeli s cílem udržet vedoucí postavení v tabulce okresního přeboru. Hned v úvodu po akci Hanovec-Richter J. jsme se k tomuto cíli přiblížili. Ve hře jsme měli mnohem více kvalitnějších akcí a byli jednoznačně nebezpečnější. Nicméně po nedorozumění v obranné činnosti jsme domácím hráčům umožnili levně vyrovnat stav zápasu. Naštěstí jsme během 5 minut po krásné akci skóre znovu překlopili na naši stranu brankou Matěje Hanovce. Ve druhém poločase se hra odvíjela pod naší taktovkou a tak jsme náš cíl – zisk tří bodů splnili a upevnili vedení v tabulce.

AFK OPATOVICE „B“ – ST.ŽDÁNICE   3 : 1  (2:0)

Branky:  Křovák 2x, Vandas

Sestava: Hampl – Jánoš M., Svoboda, Blažek O., Zelinka – Tešla, Adamuška, Vandas, Valenta – Blažek J., Křovák (stř. Novák M., Hájek, Duha)

O víkendu jsme na domácím hřišti přivítali soupeře ze Starých Ždánic a chtěli jsme napravit nepovedený výkon z minulého týdne. Bohužel herní projev z naší strany v prvním poločase nenabyl velikých očekávání. Mnoho zbytečných ztrát, váhání a tristní obranná hra budily opět rozpaky. Naštěstí obrana soupeře také nehrála ideálně a dvakrát dovolila, aby se prosadil náš nejlepší střelec Miloš Křovák a poslal nás do vedení 2:0. Bohužel chyba našich obránců na polovině hřiště, kdy místo taktického faulu k přerušení hry se rozhodli ke sprinterskému souboji s rychlejším útočníkem, znamenala obdržený gól – 2:1. Proto tak v poločase panovala nespokojenost s podaným výkonem. Do druhé půle jsme tým prostřídali a náš výkon se podstatně zlepšil. Hra se zjednodušila, přestali jsme dělat chyby a soupeře, který již viditelně fyzicky odpadl, jsme k ničemu už nepustili. Vše vyvrcholilo v 82. minutě, kdy se k míči na hranici velkého vápna soupeřovi branky dostal František Zelinka, který rázným skluzem poslal přihrávku na volného Martina Vandase a ten se nemýlil – 3:1. Za dobře odehraný druhý poločas a připsání dalších tří bodů do tabulky patří týmu pochvala.

AFK OPATOVICE – PARAMO Pce  st. žáci  2 : 3 (1:1)

Branky: Hajdák 3x, Pechánek K. 2x, Černohubý (p.k.)

Sestava:  Hrubeš – Svoboda M., Janoška, Štancl J., Vosáhlo Dan – Pechánek K., Neruda, Černohubý – Hajdák  (stř. Lesník, Jirásek, Jirout, Voda T., Vosáhlo David)

Po dvou výhrách jsme narazili v soutěži na velmi zdatného soupeře jak hrou tak i výškovou převahou. Přesto se nám dařilo držet v první půli vyrovnané skoré. Ve druhém poločase měli míč častěji na svých kopačkách hosté, kteří svoje vítězství vybojovali až v samém závěru, kdy obranou tečovaný míč skončil v naší brance.

AFK OPATOVICE – H.JELENÍ  přípr. U11   4 : 2  (2:0)

Branky:  Vosáhlo David, Jirásek, Lesník, Katzer J.

Sestava:  Polet – Lesník, Štancl, Vosáhlo David, Němec, Lamela, Katzer J., Katzer, M., Jirásek, Bubák, Mezei

I přes naše další vítězství v soutěži jsme měli s houževnatým a bojovným soupeřem hodně práce a tři body do tabulky jsme potvrdili až v samém závěru utkání.