ÁČKO POTVRDILO VEDENÍ V TABULCE

PŘELOVICE – AFK OPATOVICE    1 : 2 (1:0)

Branky:  Richter J., Veselský

Sestava:  Vlček – Jičínský, Černohubý, Perůžek, Voda L. – Veselský, Klouček, Lexman, Pech M. – Hanovec, Richter J.  (stř. Víša, Zelinka F.)

K dalšímu zápasu o vedoucí příčku v tabulce I.B třídy jsme zajížděli na horkou půdu do Přelovic. V prvním poločase naše mužstvo působilo na nerovné hrací ploše sebevědoměji a vytvořilo si několik nadějných střeleckých příležitostí, které však zůstaly nevyužity. V poslední minutě poločasu to byli domácí, kteří po jednom z útoků šli do vedení po tečované střele našimi hráči. Ve druhém poločase se naše hra výrazně zlepšila a v 61. minutě jsme dokázali vyrovnat, kdy centr z levé strany dorazil zblízka Jakub Richter. O osm minut později jsme se dostali do vedení, když Jakub Veselský prošel obranou domácích a nedal brankáři šanci – 1:2. I když jsme měli i v dalším průběhu příležitosti navýšit své vedení, nedokázali jsme skoré zvýraznit. Přesto jsme nakonec zaslouženě zvítězili a potvrdili jsme vedoucí postavení v tabulce.

AFK OPATOVICE „B“ – VALY   3 : 3  (2:2)

Branky:  Práchenský 2x (1x p.k.), Křovák

Sestava: Hampl – Kuric, Jánoš M., Valenta, Zelinka F. – Jánoš R., Adamuška, Vandas, Tešla – Práchenský, Křovák (Blažek O., Blažek J., Trenda, Krsek, Petr)

Se sousedem ve spodní části tabulky se nám začátek zápasu nevydařil a již v 9. Minutě jsme prohrávali a hosté byli i v dalším průběhu lepším týmem. Přesto se nám podařilo v 19. minutě vyrovnat Matějem Práchenským z penalty. Během dalších pěti minut se skoré na ukazateli opět měnilo na obou stranách, kdy po chybách obran skončil míč za zády brankářů. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 2:2. I přes prostřídání několika hráčů se naše hra o mnoho nezlepšila, hosté měli mírnou převahu a po čtvrthodině druhé půle šli potřetí do vedení. V dalším průběhu naši hráči velkou bojovností hru v poli vyrovnali a vyrovnali také stav utkání na 3:3 brankou Miloše Křováka. V závěru utkání se oba celky soustředili více na obranu a tak zápas skončil nakonec zaslouženou remízou.

PARAMO Pce – AFK OPATOVICE dorost   1 : 1 (1:0)

Branka: Vosáhlo Dan

Sestava: Vlk – Voda, Zelinka A., Burdych, Pechánek P. – Pechánek K., Černohubý, Štancl J., Vosáhlo Dan – Hajdák

Kvůli několika omluvám jsme k utkání odjížděli pouze s deseti hráči. I tak se nám v prvním poločase dařilo držet s domácími krok, i když na šance jsme o poznání pozadu. To se také projevilo na skoré, když jedno z našich zaváhání v obraně domácí potrestali. Vstup do druhého poločasu se nám vydařil a po třech minutách bylo vyrovnáno, když Dan Vosáhlo dorazil zblízka míč do branky – 1:1. Ani v dalším průběhu jsme domácím nedovolili skórovat, i když jsme dohrávali o devíti hráčích z důvodu zranění. Pochvala pro všechny hráče za příkladnou bojovnost.

AFK OPATOVICE – DŘÍTEČ st.žáci 4 : 4 (2:2) p.k. 3:4

Branka:  Vosáhlo David 3x, Olbrich

Sestava:  Hrubeš – Lesník, Janoška, Neruda – Jirout, Černohubý, Štancl O., Vosáhlo David – Zykl P.  (stř. Lamela, Kočí, Mezei A., Jirásek, Mezei F., Olbrich)

Omlazený kolektiv ve vyrovnaném utkání podal obětavý výkon a v prvním poločase po dvojím vedení hostů dokázal vyrovnat. Začátek druhého poločasu nám s mírnou podporou větru vyšel a po patnácti minutách jsme odskočili na rozdíl dvou branek. Zásluhou prostřídání několika hráčů jsme ale hostům povolili během pěti minut vstřelit také dvě branky a tak nakonec došlo na střelbu pokutových kopů, ve kterých byli šťastnější hosté.