BÉČKO DOMA BEZ PORÁŽKY

DŘÍTEČ – AFK OPATOVICE   1 : 3 (0:0)

Branky: Černý p.k., Hanovec, Richter J.

Sestava:  Vlček – Hladík, Perůžek, Černý, Richter R. – Fikejz, Zelinka P., Jánoš R., Pech M. – Hanovec, Richter J.  (stř. Duha, Víša)

K dalšímu mistrovskému utkání jsme zajížděli k „derby utkání“ na hřiště Dřítče. Od počátku zápasu se hrál oboustranně spíše opatrný fotbal, hlavně ze strany domácích, kteří se pohybují v tabulce na předposledním místě. Postupem času se naši hráči více osmělovali, ale přes zhuštěnou domácí obranu se jim nedařilo procházet po zemi ani vzduchem. Za celý poločas si ani jedno mužstvo nevytvořilo brankovou šanci. Vstup do poločasu druhého se lépe vydařil našim hráčům, kteří šli do vedení ve 47. minutě brankou Jirky Černého z pokutového kopu – 0:1. Domácím se podařilo vyrovnat v 65. minutě také ze značky pokutového kopu po faulu naší obrany. Od této chvíle se začal hrát pohlednější fotbal, kdy hlavně domácí otevřeli více svoji obranu a začali také útočit. Jejich dvě velké brankové příležitosti zlikvidoval Martin Vlček a poté už jsme se prosadili také my a do vedení jsme šli v 79. minutě krásnou střelou Matěje Hanovce – 1:2. Pět minut před koncem utkání pojistil naše vedení a výhru po samostatném průniku lobem přes brankáře Kuba Richter.

AFK OPATOVICE „B“ – DOLANY    2 : 0  (1:0)

Branky:  Svoboda, Novák M.

Sestava: Hampl – Kuric, Svoboda, Valenta, Zelinka F. – Hátle, Adamuška, Krsek, Novák M. – Blažek J., Křovák (stř. Hájek, Bursa)

O víkendu jsme na opět perfektně připraveném trávníku přivítali soupeře z Dolan. V prvním poločase se hra odehrávala mezi oběma vápny, kdy jsme se snažili kombinační hrou přehrát soupeře. Bohužel jsme hostům opět po hrubé individuální chybě nabídli stoprocentní šanci, kterou výborně zneškodnil Pavel Hampl. Naneštěstí pro hosty byla tato jejich šance také tou jedinou za celý zápas. První poločas se chýlil ke konci, když si ve 44. minutě vzal míč na polovině hřiště domácí stoper Pavel Svoboda, který se svým individuálním průnikem dostal k velkému vápnu a střelou propálil hostujícího brankáře – 1:0. Druhý poločas jsme začali, tam kde první poločas skončil a ve 47. minutě si naběhl na dlouhý balón Michal Novák a střelou zvýšil na 2:0. Zbytek zápasu jsme hosty již prakticky k ničemu nepustili a pohlednou kombinační hrou jsme si vypracovali další brankové příležitosti, které jsme bohužel gólově nezakončili. Velká pochvala pro celý tým za předvedenou hru a výsledek.

AFK OPATOVICE – CHVALETICE  dorost   2 : 6  (1:3)

Branka:  Pechánek P., Kodym

Sestava:  Přívozník – Janoška, Bittner, Burdych, Vosáhlo – Černohubý, Pánek, Pechánek P., Pechánek K. – Hajdák, Zlámal (stř. Hauser, Kodym, Hermann)

K dalšímu utkání jsme nastoupili proti mužstvu sídlícímu stejně jako my ve spodních patrech tabulky. Vstup do boje o „šest bodů“ se nám však nepovedl a od 3. Minuty jsme již prohrávali 0:1. Vyrovnání přinesl trestný kop prováděný Patrikem Pechánkem, ale špatná hra naší obrany i brankáře pomohla hostům do poločasu k dvoubrankovému vedení. Stejný obraz ve hře přinesl i poločas druhý, kdy po vyrovnané hře v poli jsme hostům nabídli po chybách našich zadních řad snadné skórování a získat zaslouženou výhru. Pochvalu z našich hráčů zaslouží pouze hráči zaskakující z mužstva žáků.

AFK OPATOVICE – FK Pce dívky  st. žáci   0 : 1 (0:0)

Sestava:  Hrubeš – Svoboda M., Janoška, Vosáhlo Dan, Neruda – Pechánek K., Štancl J., Černohubý, Jirout – Hajdák, Vosáhlo David  (stř. Lesník, Jirásek, Voda T.)

Ve vyrovnaném zápase jsme podali proti soupeřkám, věkově starším a hrajícím kombinační fotbal, velice dobrý výkon. Po celé utkání se střídali pohledné akce na obou stranách se snahou o střelecké zakončení. Remízový zápas pro sebe nakonec rozhodli pardubické dívky v samém závěru po úniku do naší otevřené obrany.