BOJ O PRVNÍ PŘÍČKU

AFK OPATOVICE – ROHOZNICE   2 : 0 (1:0)

Branky: Hanovec, Černý p.k.

Sestava:  Vlček – Hladík, Černý, Perůžek, Jánoš R. – Lexman, Fikejz, Pech M., Brychta – Hanovec, Richter J.  (stř. Víša, Duha, Lepič, Pech B.)

Třetí utkání v řadě s mužstvem z popředí tabulky. Tentokrát se hrálo o šest bodů mezi prvním a druhým celkem okresního přeboru. Začátek vyšel lépe hostům, kteří kombinační hrou získali mírnou převahu, i když bez vyložených šancí. V 18. Minutě se našim hráčům povedl rychlý útok na tři doteky a Matěj Hanovec v zakončení nezaváhal – 1:0. Od této chvíle se hrál vyrovnaný poločas s více šancemi na naší straně, ale na obou stranách hřiště předvedli kvalitní výkon brankáři, kteří nedovolili útočníkům skórovat. Ve druhém poločase se hra odbývala většinu času uprostřed hřiště a při těsném výsledku přibývala na obou stranách nervozita a plno nepřesností v souhře. V závěru zápasu se naši hráči soustředili více na bránění těsného vedení a hostům nedovolili ohrozit naši branku. V nastavení jsme jednogólové vedení ještě zvýšili z penalty,  po jednom z rychlých útoků     a faulu hostující obrany. Zisk tří bodů nám pomohl k navýšení vedení v tabulce na sedm bodů.

SLOVANY PCE – AFK OPATOVICE „B“    0 : 0

Sestava:  Hampl – Jánoš M., Svoboda, Valenta, Zelinka F. – Tešla, Adamuška, Vandas, Krsek – Petr, Křovák (stř. Hájek, Patočka, Hušek, Hátle, Kuric)

O sváteční neděli jsme jeli do Pardubic na hřiště posledního týmu tabulky Slovany Pardubice. V první polovině jsme měli větší herní převahu, dostávali jsme prostor tvořit naši hru ovšem bez nějaké vyložené šance. Naše snaha selhávala na technických nezdarech jednotlivých hráčů, které zapříčinily zbytečné ztráty a rychlé protiútoky do rozhozené obrany, které jsme ale dokázali více méně ubránit. Druhým zádrhelem byla úporná obrana domácích a v poslední řadě v první půli vázla také útočná podpora ze strany některých našich hráčů, kdy si nedokázali vyhovět, pochopit se anebo efektivněji si vytvořit přečíslení a ložené gólové šance. Ve druhém poločase přišlo určité oživení z naší strany, kdy se hra z drtivé většiny herního času odehrávala na domácí polovině. Bohužel opět úporná obranná hra domácího týmu, zbrklé a nedůrazné zakončení zapříčinila to, že si odvážíme pouze bod a určité zklamání.

MIKULOVICE – AFK OPATOVICE   dorost   5 : 0 (1:0)

Sestava: Přívozník – Vlk, Burdych, Zelinka A., Adamuška – Pechánek K., Pechánek P., Černohubý, Vosáhlo Dan – Hajdák N., Pokorný  (stř. Voda T.,)

Po podzimní porážce od třetího celku tabulky jsme odjížděli do Mikulovic v kombinované sestavě se šesti hráči mužstva žáků. Přesto se nám v prvním poločase dařilo úspěšně zastavovat útoky domácích a držet s nimi přijatelný výsledek. Ve druhém poločase se již projevila na mladších hráčích únava a dovolili hostitelům vstřelit čtyři branky. Naše šance na úspěšné zakončení útoku byly minimální a tak na našem kontě svítila do konce zápasu nula.

SRCH – AFK OPATOVICE  st. žáci  0 : 7  (0:3)

Branky:   Janoška 4x, Černohubý, Štancl O., Ivan  UK

Sestava: Hrubeš – Voda, Janoška, Vosáhlo Dan – Neruda, Štancl O., Černohubý – Štancl, J. Pechánek K.  (stř. Jirásek,  Ivan /Ukrajina/, Vosáhlo David)

Na hřišti menších rozměrů (hra 8+1) jsme měli od počátku jasnou převahu, na hráčích kteří měli v nohách zápas za dorost nebyla únava znát a tak si s chutí v prvním poločase zastříleli. Škoda jen, že zakončení bylo většinou nepřesné. Druhý poločas jsme hráli kombinační fotbal a domácí mužstvo jsme přehrávali a na konečném výsledku se to také projevilo, když střelecky se tentokrát dařilo Matěji Janoškovi.