BRANKOVÁ ÚRODA O VÍKENDU

AFK OPATOVICE – KŘIČEŇ   6 : 0 (2:0)

Branky: Hanovec 4X, Richter J., Fikejz

Sestava:  Vlček – Hladík, Perůžek, Černý, Richter R. – Fikejz, Zelinka P., Jánoš R., Pech M. – Hanovec, Richter J.  (stř. Duha, Víša)

Do utkání se soupeřem ze spodních pater tabulky jsme vstoupili se snahou potvrdit vedoucí postavení v tabulce. Nervozita nám svazovala nohy natolik, že naše přihrávky končili většinou na kopačkách soupeře. Vše změnila 8. minuta, kdy se nám po zaváhání brankáře, podařilo vstřelit vedoucí branku Michalem Fikejzem a od té chvíle jsme získali převahu v poli, kterou jsme korunovali druhou brankou těsně před odchodem do kabin Matějem Hanovcem. O našem vysokém vítězství jsme rozhodli ne začátku druhé půle, kdy v rozmezí deseti minut jsme nastříleli soupeři další branky. Dalšími třemi zásahy se blýskl Matěj Hanovec a poslední přidal Kuba Richter. Závěr zápasu probíhal za naší stálé převahy bez výraznějších gólových šancí.

H.ŘEDICE „B“ – AFK OPATOVICE „B“   2 : 1  (1:1)

Branka:  Křovák

Sestava: Hampl – Novák M., Valenta, Blažek O., Zelinka – Hátle, Adamuška, Vandas, Kuric – Blažek J., Křovák (stř. Hájek, Krsek)

Za pěkného a slunečného podzimního počasí jsme v sobotu zavítali na hřiště rezervy Horních Ředic, týmu, který vede tabulku IV. třídy Holicka a do zápasu jsme nemohli vstoupit lépe. Již ve 4. minutě se po krásné přihrávce mezi stopery dostal do úniku Miloš Křovák a otevřel brankový účet – 0:1. Bohužel to bylo v prvním poločasu od našeho týmu prakticky všechno. Místo osvědčené kombinační hry jsme začali nakopávat balony dopředu v naději, že naši útočníci něco vymyslí. Byli jsme dále nedůslední a nedůrazní v osobních soubojích. Místo toho vymýšleli a tvořili domácí. Ve 20. minutě napřáhl domácí hráč z 20ti metrů a střelou překvapivě překonal našeho brankáře – 1:1. Díky dalšímu nedůraznému souboji a naprosto nepochopitelnému faulu ve velkém vápně domácí kopali pokutový kop, který naštěstí neproměnili díky přestřelení branky. Ve druhém poločase jsme zlepšili kombinační hru a vypracovali si další vyložené šance, které jsme bohužel, jak je již naším zvykem, nedokázali proměnit. A tak se v 74. minutě po individuální hrubé chybě v obranné činnosti rozběhl domácí hráč vstříc naší bráně a střelou zvýšil na 2:1. Za předvedený výkon ve druhém poločase patří hráčům poděkování, které bohužel kalí fakt, že jsme měli i s trochou toho štěstíčka minimálně na jednobodový zisk. Inu soupeř měl dvě šance a dal dva góly. My udělali dvě chyby, měli pět šancí a pouze jeden vstřelený gól.

ŽIVANICE – AFK OPATOVICE  dorost    5 : 1  (1:1)

Branka:  Pechánek P.

Sestava:  Přívozník – Danihelka, Bittner, Burdych, Vlk – Černohubý, Pechánek P., Pánek, Pechánek K. – Hajdák, Hauser  (stř. Zlámal, Svoboda, Hermann)

Od počátku utkání měli domácí, kteří ještě neprohráli, více ze hry a byli častěji na dostřel naší branky. Obětavá hra naší obrany jim však odolávala a v polovině poločasu jsme dokonce šli do vedení po pěkné brance Patrika Pechánka. Před odchodem do kabin se domácí dočkali vyrovnání po sérií rohů. Začátek druhé půle jsme „prospali“ a dovolili jsme Živanickým vstřelit během několika minut tři branky a tím rozhodnout o jejich dalším tříbodovém zisku.

PŘELOVICE – AFK OPATOVICE  st. žáci  7 : 1 (2:0)

Branky: Pokorný (p.k.)

Sestava:  Hrubeš – Svoboda M., Janoška, Štancl J., Vosáhlo Dan – Pechánek K., Neruda, Černohubý – Hajdák  (stř. Lesník, Jirásek, Jirout, Voda T., Vosáhlo David)

Domácí mužstvo hraje v soutěži stále bez porážky a pohybuje se v popředí tabulky. Podle toho také vypadal vývoj utkání jak v prvním tak druhém poločase. Domácí měli stálou převahu, kterou střelecky dokázali využít až ve druhé půli.

AFK OPATOVICE – ROVEŇ  přípr. U11   7 : 2  (3:1)

Branky:  Vosáhlo David, Jirásek, Lesník, Katzer J., Polet, Lamela

Sestava:  Polet – Lesník, Vosáhlo David, Němec, Lamela, Katzer J., Jirásek, Bubák, Mezei, Pospíšil, Hanka

Naši nejmladší si připsali na svoje konto další vítězství. Ve vyrovnaném utkání jsme byli pohotovější a přesnější při využívání brankových šancí, kterých jsme si vytvořili nespočetně více než soupeř.