CHYBY OBRANY, DALŠÍ PROHRA

CHVOJENEC – AFK OPATOVICE    2 : 5 (1:2)

Branky:  Černohubý, Hanovec, Veselský, Richter J., vlastní

Sestava: Hampl – Jičínský, Černohubý, Perůžek, Haupt – Voda, Klouček, Pech M., Lexman – Veselský, Hanovec   (stř. Richter J., Fikejz, Lepič, Brychta)

Po vysoké výhře z minulého kola jsme zajížděli na hřiště Chvojence a tušili jsme, že to nebude snadný zápas. Tým vedený zkušeným trenérem Šedivkou pro nás bývá vždy hodně nepříjemným soupeřem. O počátku se hrál svižný a technický fotbal s vyrovnaným průběhem, ale mnoho střeleckých pokusů na obou stranách nebylo. Přestože jsme po půlhodině hry šli do vedení, dovolili jsme domácím v závěru poločasu vyrovnat. Pro další vývoj zápasu byl důležitý ukázkový gól Jirky Černohubého, kterým jsme se ujali opět vedení ve 44. minutě – 1:2. Ve druhé půli jsme domácí mužstvo herně přehráli a zaslouženě zvítězili. Zisk tří bodů nás díky skóre vynesly do čela tabulky.

AFK OPATOVICE „B“ – JAROSLAV   1 : 3  (0:1)

Branka:  Blažek J.

Sestava: Zelinka – Patočka, Svoboda, Jánoš M., Kuric – Hátle, Adamuška, Jánoš R., Mencl – Práchenský, Křovák (Tešla, Blažek J., Hájek, Krsek)

V sobotu jsme za podzimního sychravého počasí přivítali na domácím hřišti soupeře z Jaroslavi. Jak již se stalo zvykem v 1. minutě přišla hrubá chyba při přihrávce, kterou soupeř okamžitě potrestal brankou. Ve zbytku poločasu se hra odehrávala převážně mezi velkými vápny bez větších šancí. Ve druhém poločase se hra z naší strany zlepšila a byla naděje k vyrovnávací brance. Tu nám bohužel zazdila další individuální chyba, kterou opět soupeř s přehledem potrestal. V 82. minutě trefil Honza Blažek branku po přímém volném kopu a zdramatizoval závěr zápasu. Dvě minuty na to přišel ovšem zbytečný faul a hostující hráč trefil z přímého volného kopu „vingl“ naší branky. Opět chyby a opět prohra.

AFK OPATOVICE – BÝŠŤ dorost   3 : 4 (1:4)

Branky: Pechánek, Štancl, Janoška

Sestava: Vlk – Pechánek, Burdych, Zelinka, Svoboda – Danihelka, Pokorný, Janoška, Klepetko – Štancl, Hajdák (Neruda)

O nedělním dopoledne přijel na naše hřiště soupeř z Býště. Úvod zápasu byl z říše nočních můr. Ve 20. minutě jsme prohrávali již o čtyři branky. Hráčům dlouho trvalo rozkoukání se na hřišti, soupeř toho využil a bylo po zápase. Nevzdali jsme se a do konce první půle snížil nepřesným centrem Patrik Pechánek. Ve druhém poločase se domácí hráči i díky divácké podpoře rozehráli k výbornému výkonu, kdy vsítili branky Matěj Janoška, Kuba Štancl a hře dominovali. V poslední minutě jsme vyrovnali po centru z přímého kopu, ale z důvodu ofsajdu nebyla branka uznána a tak jsme bohužel prohráli. Za druhý poločas patří opatovickým dorostencům velká pochvala.

AFK OPATOVICE – SEZEMICE  st.žáci   0 : 2 (0:1)

Sestava:  Hrubeš – Lesník, Janoška,Neruda, Svoboda M. – Olbrich, Jirout, Jirásek, Mezei A. – Vosáhlo David, Zykl   (stř. Vlad – Ukr., Pechánek K., Lamela, Mezei F., Kočí)

Další mistrovské utkání našich žáků se nám herně nevydařilo. Přestože jsme se soupeřem drželi po oba poločasy vyrovnanou hru, zakončování akcí nám hostující obrana svojí dobrou poziční hrou nedovolila. Obě obdržené branky jsme inkasovali po našich chybách.

H. ŘEDICE – AFK OPATOVICE přípr. U11   5 : 10  (2:7)

Branky:  Pospíšil 3x, Čížek 3x, Hanka 2x, Němec V., Bubák

Sestava:  Polet – Bubák, Čížek, Němec V., Hanka, Koki, Pospíšil

Z důvodu velké marodky jsme k utkání odjížděli pouze se sedmi hráči. Ve vyrovnaném utkání se nám dařilo střelecky a zaslouženě jsme získali další body do tabulky.