Dvě vysoká vítězství

AFK OPATOVICE – DRAŽKOVICE    8 : 1  (5:1)

Branky:  Richter J. 4x, Hanovec 2x, Zelinka P. (p.k.), Pech M.

Sestava:  Vlček – Trojan, Jičínský, Jánoš R., Louvar – Voda L., Perůžek, Lexman – Richter J., Zelinka P., Hanovec   (stř. Pech M., Hajdák D., Vondra)

Soupeř ze spodních pater tabulky zaskočil naše mužstvo již ve 3. minutě a ujal se vedení střelou ze dvaceti metrů. Postupem času převzali iniciativu naši hráči a začali hosty přehrávat a po patnácti minutách jsme již vedli brankami Kuby Richtera a Matěje Hanovce. Po proměněné penaltě ve 23. minutě Petrem Zelinkou jsme do poločasu přidali další dvě branky a do šaten jsme odcházeli za vedení 5:1.Také ve druhém poločase jsme kontrolovali hru, hostům ubývali síly a my jsme zvyšovali svoje vedení. Konečný výsledek 8:1 nás vynesl do čela tabulky.

CHVOJENEC „B“ – AFK OPATOVICE „B“  0 : 2  (0:1)

Branky:  Křovák 2x

Sestava:  Hampl – Valenta, Mokrejš, Svoboda, Richter R. – Mencl, Lexa, Adamuška, Hátle – Křovák, Hájek  (stř. Patočka, Vondra, Vychodil, Novák A., Kuric)

Po sérii nezdarů jsme do utkání vstoupili velmi dobře, ale ze spousty šancí jsme vytěžili alespoň jeden gól po krásném zakončení Miloše Křováka. Začátek druhé půle nám utekl, domácí byli aktivnější, ale skvěle nás podržela nová gólmanská jednička Pavel Hampl. Dál to nebyl moc pohledný fotbal, ale v 80. Minutě utekl dobře hrající Miloš Křovák a pojistil naše vítězství. Poděkování všem hráčům za dobře odvedenou hru.

PARAMO Pce – AFK OPATOVICE dorost   3 : 7  (0:4)

Branky:  Voda L. 3x, Hajdák D. 2x, Vandas F., Hátle,

Sestava:  Zelinka F. – Kodym, Novák M., Blažek O., Šafranko – Zelinka A., Voda L., Vandas F., Diviš J. – Hajdák D., Hátle   (stř. Pánek, Herman)

Po nepříliš vydařeném začátku soutěže jsme do tohoto utkání vstoupili lépe než domácí, vytvořili jsme si herní převahu zásluhou hráčů za středu zálohy a ani brankové šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Po uplynutí první čtvrthodiny jsme v rozmezí dvou minut vstřelili dvě branky a stále jsme zaměstnávali domácího brankáře. Do poločasu jsme přidali ještě další dvě branky a do kabin jsme odcházeli s jasným vedením. Ve druhé půli jsme dali šanci mladším hráčům z lavičky a domácí toho využili ke snížení našeho náskoku. V závěru utkání jsme opět zapnuli a přidali jsme další branky a zaslouženě zvítězili. Pochvala pro Lukáše Vodu a Filipa Vandase.

AFK OPATOVICE – MIKULOVICE st.žáci    0 : 1  (0:0)

Sestava: Vlk – Pospíšilová, Vápeník, Burdych, Přívozník – Vosáhlo Dan, Janoška, Pechánek K., Černohubý – Pokorný, Zlámal  (stř. Svoboda L., Hajdák N., Danihelka, Kněžour, Dušek, Haman)

V prvním poločase jsme se sousedem ze dna tabulky měli mírnou převahu a soupeře jsme přehrávali. Bohužel naše převaha končila stejně jako v minulých zápasech v uctivé vzdálenosti od branky hostí a několik šancí, které jsme si připravili, jsme nedokázali zužitkovat. Ve druhém poločase se hra vyrovnala s množstvím nepřesností na obou stranách. Hosté o svém vítězství rozhodli po jednom z mála útoků střelou zblízka.

AFK OPATOVICE – DŘÍTEČ  přípr. U11  10 : 3  (7:1)

Branky:  Neruda 2x, Vosáhlo David

Sestava:  Polet (Zadrobílek) – Kotík, Neruda, Buzek, Linke, Jirásek, Lesník, Jirout, Svoboda M., Leden, Vosáhlo David, Katzner J., Katzner M., Macko, Němec

AFK OPATOVICE – PARAMO Pce  přípr. U11  2 : 8 (0:4)

Branky:  Kotík, Zadrobílek

V dalších dvou mistrovských utkání se hra našich nejmladších částečně zlepšila, ale taktické chyby hlavně v obraně a nepřesné střelecké zakončení nám další body do tabulky nepřinesly.