POCHVALA PRO „BÉČKO“

ROVEŇ – AFK OPATOVICE    0 : 0

Sestava:  Vlček – Jičínský, Černý, Perůžek, Richter R. – Voda, Jánoš R., Zelinka P., Lexman – Hanovec, Richter J.  (stř. Morávek, Lepič, Duha)

Na „pro nás neoblíbeném hřišti“ jsme začali velmi dobře a domácí jsme zatlačili do defenzivy. Vytvářeli jsme si nadějné střelecké možnosti, z kterých jsme vyprodukovali tyč Matějem Hanovcem. Poté nás na chvíli přibrzdilo zranění Lukáše Vody. Nicméně z ojedinělé akce domácích došlo k nedovolenému zákroku v našem pokutovém území a k odpískání penalty. Domácí však střelou mimo branku tuto šanci neproměnili a tak první poločas skončil remízou – 0:0. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, i když šance jsme si vytvářeli především my. Domácí nás ohrožovali dlouhými míči a vyhranými souboji. A tak se až do konce hrál fotbal, kdy si výhru mohli připsat obě strany. Vzhledem k tomu, že žádné mužstvo své nadějné příležitosti neproměnilo, zápas nakonec skončil remízou – 0:0. Naši hráči podali bojovný výkon, který však tentokrát k výhře nestačil. Těšíme se na domácí zápas s prvním týmem tabulky – Moravany/Dašice – a doufáme, že se nám bude výsledkově dařit lépe.

AFK OPATOVICE „B“ – ST. MÁTEŘOV „B“  5 : 1  (2:0)

Branky:  Křovák 2x, Hátle 2x, Blažek J.

Sestava:  Hampl – Jánoš M., Blažek O., Lexa, Zelinka F. – Tešla, Blažek J., Bursa, Adamuška – Křovák, Hátle  (stř. Novák, Hájek, Kuric, Svoboda, Krsek)

Od začátku zápasu jsme byli odhodláni souboj s mužstvem z popředí tabulky ovládnout a po pár zastřelovacích šancích jsme udeřili ve 25. minutě, kdy míč dorazil zblízka do branky Honza Blažek. Během chvíle se po brejku dostal do šance Miloš Křovák a krásným blafákem stanovil poločasový výsledek – 2:0. Ani to nám nestačilo a hned zkraje druhé půle jsme hostům vstřelili další dvě branky. K tradičnímu střelci Miloši Křovákovi se tentokrát přidal Šimon Hátle, který vstřelil dvě branky, které byly jako přes kopírák. Toto vítězství je dárkem mužstva pro svého kapitána Davida Adamušku k jeho 45. narozeninám, kterému přejeme všechno nejlepší.

AFK OPATOVICE –  MIKULOVICE dorost  0 : 6  (0:2)

Sestava: Přívozník – Danihelka, Kodym, Burdych, Bittner – Hauser, Pánek, Svoboda L., Pokorný –  Hermann

Do utkání jsme nastoupili pouze o deseti hráčích, z důvodu nemoci nebo rodinných výletů. Od počátku zápasu to bylo na hřišti vidět, hosté nás přehrávali ve všech směrech a většina utkání se odehrála na naší polovině hřiště. Pokud jsme měli síly tak se hosté těžko prosazovali proti naší obraně, ale ve druhém poločase s přibývajícími minutami skoré narostlo na šestibrankový rozdíl.

AFK OPATOVICE – SRCH  st. žáci   1 : 1 (1:1) p.k. 3:2

Branka:  Černohubý

Sestava: Hrubeš – Svoboda M., Pokorný, Štancl. J., Štancl O. – Janoška, Neruda, Černohubý, Pechánek K. – Lesník  Jirout  (stř. Adamkov, Jirásek)

V boji o poslední příčky v tabulce měli výškovou převahu hosté. Přesto jsme šli do vedení po čtvrthodině hry a další velkou šanci jsme neproměnili. Hosté zanedlouho vyrovnali skoré a v poli měli po celý průběh utkání více ze hry. Naši hráči velkou bojovností remízový stav do konce zápasu udrželi a nakonec po střelbě pokutových kopů získali první dva body do tabulky.

MIKULOVICE – AFK OPATOVICE přípr. U11  12 : 3

Branky: Němec 2x, Vosáhlo David

Sestava: Polet – Katzer J., Katzer M., Pavlíček, Lesník, Němec, Vosáhlo David, Štancl

Proti vyspělejším a urostlejším domácím neměli naši nejmenší žádnou šanci a po zásluze odešli vysoko poražení.

AFK OPATOVICE – Pce dívky  přípr. U11   9 : 8 (3:6)

Branky:  Jirásek 5x, Vosáhlo 3x, Němec

Sestava:  Pospíšil – Štancl, Katzer M., Polet, Lesník, Němec, Vosáhlo, Katzer J., Bubák, Lamela, Jirásek

V atraktivním duelu proti pardubickým dívkám naše mužstvo prospalo první třetinu utkání. Po domluvě hráčům a provedených změnách v sestavě jsme v dalším průběhu stahovali vysoké vedení hostů a nakonec jsme pět minut před koncem zápasu výsledek otočili.