Pouhé tři body za víkend

OTŘETÍN – AFK OPATOVICE    1 : 2  (1:0)

Branky:  Richter J. 2x

Sestava:  Vlček – Trojan, Jičínský, Hladík, Louvar – Lexman, Perůžek, Zelinka P., Víša – Richter J., Hanovec   (stř. Pech, Hajdák D.)

Pro bodové potvrzení prvního místa jsme tentokráte zajížděli na hřiště Ostřetína, které svým sklonem budí dojem, že v době stavby zjevně nebyla po ruce vodováha. Nicméně plocha je pro oba týmy stejná a nikomu nenabízí výhodu. V prvním poločase jsme hráli pohledný fotbal se spoustou šancí našich hráčů, leč žádná z nich neskončila brankou v soupeřově síti. Naopak z ojedinělé návštěvy na naší polovině domácí skórovali a do šaten se šlo za stavu 1:0 pro domácí. V druhé půli se obraz hry nezměnil. Domácí se soustředili na udržení výsledku a my jsme se stále marně pokoušeli vstřelit alespoň vyrovnávající branku. Ze spousty šancí se to nakonec podařilo po přesném pasu Petra Lexmana  Jakubovi Richterovi – 1:1. To byl signál k dalšímu drtivému tlaku na branku domácích a ten přinesl v nastavení přece jen ještě jednu branku. Střelcem byl znovu Jakub Richter, který se nejlépe zorientoval ve vápně domácích a nekompromisně skóroval. Zápas to byl náročný především psychicky, protože se nám dlouho nedařilo střelecky zúročit herní převahu.. Ukázalo se, že každý zápas má svůj vývoj a že záleží jen na kvalitě v zakončení. Důležité je zjištění, že jsme to my, kdo dokáže diktovat tempo hry a tím i určovat ráz zápasu a že neuvadá střelecká potence Kuby Richtera. Příští zápas v domácím prostředí hostíme v boji o udržení prvního místa druhý celek tabulky – Přelovice.

AFK OPATOVICE „B“ – HOLICE „B“   2 : 3  (1:3)

Branky:  Křovák 2x

Sestava:  Hampl – Mokrejš, Svoboda, Lexa, Richter R. – Mencl, Novák A., Adamuška, Vandas M., Patočka – Křovák  (stř. Hátle, Zelinka)

Do utkání s vedoucím celkem tabulky jsme nevstoupili zrovna nejlépe a ve 20. minutě jsme prohrávali již 0:2. S jasně lepším soupeřem jsme prohrávali většinu osobních soubojů a bylo jen otázkou kolik branek nám nastřílí. Ale po snížení ve 30. minutě Milošem Křovákem na 1:2 se hra začala pomalu vyrovnávat. Přesto do kabin odcházeli hráči za stavu 1:3. Druhý poločas již byla hra vyrovnaná a po snížení na 2:3 po hodině hry opět Milošem Křovákem jsme začali hosty přehrávat. Bohužel alespoň vyrovnat se nám nepodařilo, přesto hráči zaslouží pochvalu za bojovnost.

AFK OPATOVICE – MORAVANY dorost   1 : 2  (1:1)

Branka:  Hátle (p.k.)

Sestava: Zelinka F. – Kodym, Novák M., Blažek O., Vápeník – Zelinka A., Vandas F., Voda, Diviš J. – Hajdák D., Hátle  (stř. Pánek, Hermann, Burdych)

V utkání s mužstvem z popředí tabulky jsme potvrdili výkonost z minulých zápasů, kdy se nám herně v poli dařilo, ale střelecké zakončení bylo opět žalostné. První poločas jsme si vytvořili mírnou převahu, střelecky jsme se prosazovali hlavně po nepřesnostech hostující obrany, ale branku jsme nakonec dosáhli po nadvakrát zakončeném pokutovém kopu – 1:0. Hosté o chvíli později vyrovnali po zaváhání našeho brankáře, byla to jediná střela za celý poločas. Ve druhé půli hosté hru vyrovnali a nakonec byli i šťastnější při zakončení jedné z mála útočných akcí a otočili výsledek.

MNĚTICE – AFK OPATOVICE  st.žáci  4 : 2  (3:0)

Branky:  Zlámal, vlastní

Sestava: Přívozník – Haman, Dušek, Burdych, Vlk – Vosáhlo Dan, Janoška, Pechánek K., Černohubý  – Zlámal, Vápeník  (stř. Danihelka, Hajdák N.,   Kněžour, Svoboda L.)

V prvním poločase hráli domácí s podporou mírného větru a častěji se dostávali na dostřel naší branky a vytěžili z toho jasné vedení. Druhý poločas se obraz hry změnil, naši hráči přidali na bojovnosti a hru v poli vyrovnali. Častěji se dostávali na dostřel domácí branky a během tří minut snížili na rozdíl jediné branky. Ve snaze o vyrovnání jsme otevřeli více obranu a domácí po několika šancích v závěru rozhodli o svém vítězství.

ST.HRADIŠTĚ – AFK OPATOVICE přípr. U11  14 : 1 (5:1)

Branka:  Zadrobílek

AFK OPATOVICE – ŘEDICE   přípr. U11   1 : 2  (1:1)

Branka:  Svoboda M.

Sestava:  Zadrobílek – Kotík, Buzek, Vosáhlo David, Lesník, Neruda – Leden, Jirout, Svoboda M., Katzer J., Katzer M., Smutník, Němec, Jirásek, Polet, Pumr, Bóži, Prettnerhofer

Zápas v Hradišti i přes špatný výkon rozhodčího utkání domácí zaslouženě dovedli ke třem bodům. V posledním kole podzimu se potkali mužstva ze dna tabulky, ale podle nasazení a snaze vstřelit branku se utkání muselo přítomným divákům líbit. Pochvala pro oba brankáře, kteří zlikvidovali několik šancí útočníků.