PRVNÍ BODY PŘÍPRAVKY

AFK OPATOVICE – HORNÍ JELENÍ    5 : 2 (4:1)

Branky:  Černohubý 2x (obě p.k.), Klouček, Richter J., Veselský

Sestava:  Vlček – Jičínský, Černohubý, Perůžek, Voda L. – Veselský, Klouček, Jánoš R., Lexman – Hanovec, Richter J.  (stř. Zelinka P., Lepič, Pech M., Zelinka A.)

Stejně jako v minulém kole soutěže se našim hráčům povedl začátek utkání a tak již v páté minutě jsme vedli 2:0 po brankách Filipa Kloučka a Kuby Richtera. I v dalším průběhu jsme měli míč častěji na svých kopačkách, přesto se hosté po jednom z útoků dostali před naši branku a po nastřelené ruce získali výhodu pokutového kopu, který také bezpečně proměnili a snížili na rozdíl jediné branky. I po tomto snížení jsme měli mírně navrch a po půlhodině hry jsme v 32. a 36. minutě vstřelili další dvě branky, nejprve se trefil zblízka Jakub Veselský a poté ze značky pokutového kopu Jirka Černohubý. Po prostřídání několika hráčů na začátku druhé půle kvůli zranění převzali iniciativu hosté a v 62. minutě snížili na 4:2 a několikrát nebezpečně ohrozili naši branku. Oboustranně nepřesná a v některých případech i tvrdá hra pokračovala až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Na konečných 5:2 jsme upravili výsledek v 84. minutě, kdy jsme získali výhodu druhého pokutového kopu, který proměnil opět Jirka Černohubý.

PŘELOVICE „B“ – AFK OPATOVICE „B“   1 : 3  (0:0)

Branky:  Hájek, Práchenský, Trenda

Sestava: Zelinka F. – Jánoš M., Svoboda, Blažek O., Kuric, – Mencl, Adamuška, Vandas, Tešla – Hájek, Křovák (Novák M., Práchenský, Trenda, Krsek, Petr)

O víkendovém kole jsme zavítali na hřiště reservy z Přelovic. Již se pomalu stává tradicí opatovické rezervy, že na každý zápas chybí sedm až deset hráčů a tak jsou nutné neustálé změny v sestavě. V prvním poločase nás domácí nepouštěli příliš ke hře. Svými nákopy za obranu dělali dusno a získali vysoký počet útočných rohů, které jsme dokázali ovšem ubránit. Domácí nám nabídli dvě malé šance, které byly zakončeny mimo branku a tak skončil poločas 0:0. Ve druhém poločasu se hra vyrovnala a následoval majstrštyk opatovického trenéra, kdy prostřídáním sestavy nasadil hráče, kteří okamžitě otočili vývoj utkání. V 62. minutě se prosadil střelou Hájek, v 70. minutě po rohu propálil vše, co mu stálo v cestě Práchenský. Domácí posledních pět minut tlačili a podařilo se jim snížit, ale v 89. minutě korunoval výhru 1:3 Trenda.

AFK OPATOVICE – ŽIVANICE dorost   1 : 2 (1:0)

Branka: Janoška p.k.

Sestava: Vlk – Voda, Zelinka A., Burdych, Pánek – Pechánek K., Janoška, Černohubý, Vosáhlo Dan – Štancl J., Pechánek P. (stř. Hermann )

Ani ve svém druhém mistrovském zápase se nám nepodařilo získat body, i když výkon celého mužstva se zlepšil. V prvním poločase jsme hráli s výhodou větru a po celý jeho průběh jsme s hostujícím mužstvem hráli vyrovnanou partii a v útoku jsme byli nebezpečnější. Do vedení jsme se dostali v závěru půle, když nařízenou penaltu proměnil Matěj Janoška. Ve druhém poločase získali převahu v poli rychlejší hosté a brzy se jim podařilo vyrovnat. Dobře hrající obrana držela remízový stav až do 86. minuty, kdy hosté i za pomoci větru dosáhli vítězné branky.

PŘELOVICE – AFK OPATOVICE  st.žáci 1 : 1(1:0) p.k. 2:4

Branka:  Janoška

Sestava:  Hrubeš – Lesník, Janoška, Černohubý, Svoboda M. – Pechánek K., Neruda, Štancl O., Jirout – Vosáhlo David, Zykl P.  (stř. Lamela, Kočí, Mezei A., Jirásek, Mezei F., Olbrich)

Ke svému druhému utkání jsme zajížděli opět na hřiště soupeře. Od prvních minut se hrálo uprostřed hřiště, vyrovnaný průběh neposkytoval útočníkům se prosadit. Přesto šli domácí po našem zaváhání do vedení. Ve druhém poločase se naše hra zlepšila a získali jsme mírnou převahu, kterou jsme ve 44. minutě zužitkovali k zaslouženému vyrovnání Matějem Janoškou. Další vytvořené šance jsme již neproměnili a tak na řadu přišly penalty při kterých jsme byli úspěšnější a odvezli jsme si dva body.

H. JELENÍ – AFK OPATOVICE   přípr. U11   0 : 6  (0:2)

Branky:  Němec V.  3x, Čížek 2x, Katzer M.

Sestava:  Polet – Němec V, Katzer M., Bubák, Čížek, Hanka, Němec M.,

Oproti poslednímu zápasu se nám tentokrát střelecky dařilo a ve vyrovnané partii, pouze se sedmi hráči, jsme získali tři body.