První body žáků

AFK OPATOVICE – Chvojenec   4 : 3  (2:2)

BrankyPerůžek 3x (1x p.k.), Hanovec

Sestava:  Václavek – Jánoš R., Jičínský, Perůžek, Richter R. – Morávek, Lexman, Zelinka P., Voda – Richter J., Hanovec  (stř. Víša, Duha, Vacek)

Chvojenečtí přijeli k dalšímu mistrovskému utkání s cílem získat tři body a posunout se tím do čela tabulky. To se jim ve velmi kvalitním utkání obou mužstev začalo rýsovat ve 22. minutě, kdy se ujali vedení nejlepším střelcem soutěže Vrátilem. Jenže ihned ve 24. minutě bylo srovnáno Matějem Hanovcem, který oklamal obránce i brankáře hostí. Ve vyrovnaném poločase šli hosté do vedení ještě jednou ve 29. minutě, ale naši hráči zásluhou Tomáše Perůžka o tři minuty později opět srovnali, tentokrát z pokutového kopu. Začátek druhé půle vyšel lépe našemu mužstvu a v 59. minutě jsme po dvou přesných centrech Petra Zelinky a hlavičkách Tomáše Perůžka získali dvoubrankový náskok – 4:2. Hosté snížili náš náskok až v závěru utkání a to jim na body nestačilo. Pochvala pro celý kolektiv za předvedený výkon.

V. CHVOJNO – AFK OPATOVICE „B“    1 : 1  (0:1)

Branky:  Adamuška

Sestava:  Hampl – Jánoš M., Svoboda , Novák M., Richter R. – Bursa, Vandas, Adamuška, Vacek – Blažek J., Morávek (stř. Hátle, Hájek, Kuric, Mokrejš, Mencl)

V posledním zápase před „covid pausou“ jsme byli po celý první poločas aktivnější a domácí tým jsme do žádné vážnější akce nepustili. Za to jsme byli odměněni brankou ve 39. minutě, kdy se po centru trefil hlavou David Adamuška – 0:1. Druhá půle byla vyrovnaná, i když více šancí si vytvořili spíše domácí. Postupně jsme začali ztrácet půdu pod nohama, a když už se zdálo, že si odvezeme tři body, udeřili domácí stejnou zbraní jako my. Zasloužená remíza. Týmu není moc co vytknout, snad jen neproměňování šancí. Velké poděkování našemu jedinému fanouškovi venkovních zápasů Jirkovi Půlpánovi.

AFK OPATOVICE – TŘEMOŠNICE  dorost   1 : 2  (0:0)

Branka:  Zelinka A.

Sestava:  Zelinka F. – Kodym, Burdych, Šafranko, Vlk – Pánek, Zelinka A., Voda, Pechánek P. – Pokorný, Vápeník  (stř. Hauser, Zlámal, Hermann)

Naši hráči nastoupili k utkání bez některých starších hráčů (zranění,  ???) a zaskakovat tak museli mladíci z mužstva žáků. Od počátku měli více ze hry hosté, ale jejich útoky končili většinou na naší dobře organizované obraně. Ani naši hráči branku obranu hostů mnoho nezaměstnávali a tak do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu. Druhá půle se podobala té první, bohužel začátek vyšel lépe hostům, kterým ke vstřelení branek pomohly nešťastné teče naší obrany. První pětiminutovku poločasu zakončil snížením Adam Zelinka v 50. Minutě střelou z půlky hřiště. V dalším průběhu jsme se začali více osmělovat a k vyrovnání bylo blízko, ale naše šance zastavila dvakrát tyč soupeřovi branky.

AFK OPATOVICE – SEZEMICE  st.žáci   2 : 3  (1:1)

Branky:  Zlámal, Svoboda M.

Sestava:  Hajdák N. – Danihelka, Pokorný, Hauser – Janoška, Pechánek K., Vosáhlo Dan – Pechánek P., Zlámal  (stř. Svoboda J., Zadrobílek, Neruda,  Svoboda M.)

V odloženém utkání začali lépe naši žáci a ve druhé minutě se ujali vedení. Přesto v dalším průběhu měli více ze hry hosté, kteří také otočili výsledek na 1:3. Naše snížení minutu před koncem již první body v soutěži pro naše hráče nepřinesli.

AFK OPATOVICE – MIKULOVICE st.žáci  1 : 1(1:0) p.k.4:3

Branka:  Zlámal

Sestava:  Pechánek P. – Danihelka, Pokorný, Hauser – Janoška, Pechánek K., Vosáhlo Dan – Zlámal, Svoboda M.  (stř. Svoboda J., Neruda, Zadrobílek)

Zásah do sestavy ze strany trenérů přinesl našemu mužstvu herní zlepšení, ale bohužel vypracované šance jsme nedokázali proměnit. Ve druhé půli byli lepším mužstvem hosté a zaslouženě vyrovnali, více jim naše obrana nedovolila. Ve střelbě pokutových kopů jsme byli nakonec úspěšnější a připsali jsme si první dva body do tabulky. Pochvala pro dobře hrající obranu.

BÝŠŤ – AFK OPATOVICE  přípr..U11  3 : 6 (3:3)

Branky:  Vosáhlo David 5x, Linke

Sestava:  Polet – Buzek, Bóži, Jirout, Katzer M., Němec, Lesník,                  Jirásek, Vosáhlo David, Katzer J.

Ani ve svém šestém mistrovském utkání nepoznali naši nejmladší porážku a přivezli si z horké půdy v Býšti cenné tři body, i když první polovina utkání byla v režii domácích. Od 20. minuty se obraz hry změnil a byli to naši kluci, kteří šňůrou čtyř branek výsledek otočili.