ŠEST BODŮ „ÁČKA“ A ŽÁKŮ

AFK OPATOVICE – MORAVANY „B“/DAŠICE.   2 : 0 (1:0)

Branky: Hanovec, Richter J.

Sestava:  Hampl – Jičínský, Černý, Perůžek, Richter R. – Fikejz, Pech M., Lexman, Lepič – Hanovec, Richter J.  (stř. Bursa, Duha)

Proti vedoucímu týmu okresního přeboru jsme nastoupili do utkání bez několika hráčů, ale na hře to od počátku nebylo znát a se soupeřem jsme drželi vyrovnanou hru. Postupem času si však hosté vytvořili více ze hry, ale jejich kombinační hra končila většinou na naší pozorně hrající obraně. Udeřit mohlo na druhé straně, kdy po rychlém útoku a úniku Matěje Hanovce skončila jeho střela u dobře chytajícího brankáře hostů. V závěru poločasu jsme přesto šli do vedení po stříleném centru opět Matěje a míč skončil k překvapení všech v brance hostí. Ve druhém poločase se projevila na naší absence chybějících hráčů a hosté postupně získávali převahu v poli, která však končila v uctivé vzdálenosti od naší branky. Co prošlo, to zlikvidoval pochytal dobře chytající Pavel Hampl. V nervózním závěru a jeho nastavení jsme míče jen odkopávali do uctivé vzdálenosti od naší branky a po jednom z našich útoků po centru z levé strany rozhodl o důležitých třech bodech v minutě 90+2 Jakub Richter nechytatelnou hlavičkou.

MIKULOVICE – AFK OPATOVICE   0 : 5  (0:2)

Branky: Jánoš R., Černý (p.k.), Richter J., Hanovec, Hladík

Sestava: Hampl – Jičínský, Černý, Perůžek, Richter R. – Voda, Jánoš R., Pech M., Lexman – Hanovec, Richter J  (stř. Zelinka, Bursa, Duha, Hladík, Fikejz)

V dohrávce prvního podzimního kola jsme ve vloženém utkání zajížděli na hřiště posledního celku tabulky a začátek zápasu tomu také odpovídal. Po necelých třech minutách se našemu celku povedl překvapivý útok, který zakončil přesně k tyči Radim Jánoš – 0:1. V dalším průběhu jsme si vytvořili několik velkých šancí, které jsme ale zahazovali, až do 41. Minuty, kdy po faulu a nařízené penaltě skóroval Jiří Černý – 0:2. Svoji převahu jsme potvrdili na začátku druhé půle, kdy nejprve Kuba Richter a po něm Matěj Hanovec zvýšili na rozdíl čtyř branek. Na podmáčeném terénu se hra v poli postupem času vyrovnala, ale oboustranně přibývalo chyb v přihrávkách a tak diváci mnoho pěkného neviděli. Čtvrthodiny před koncem uzavřel naše jasné vítězství „sváteční“ střelec Honza Hladík jeden z přesných útoků a potvrdil zisk tří bodů.

LITĚTINY – AFK OPATOVICE „B“   4 : 0  (2:0)

Sestava:  Zelinka – Mencl, Jánoš M., Svoboda, Valenta – Tešla, Adamuška, Vandas, Hátle – Blažek J., Hájek

O víkendu jsme zavítali ve značně okleštěné sestavě na „hřiště“ posledního týmu Litětin a jak je již naším zvykem, zachovali jsme se opět jako kumpáni zbojníka Robina Hooda, který dle pověstí bohatým bral a chudým dával. Zápas nevalných kvalit dokázali lépe zužitkovat hráči domácího celku, kteří využili třikrát našich zbytečných chyb a z těchto tří šancí dokázali samozřejmě třikrát skórovat. Poslední gól přidali domácí z penalty a pečetili tak svoji první podzimní výhru. My jsme si v závěru zápasu vypracovali dvě vyložené šance, které by alespoň znamenaly dva čestné góly, bohužel první šanci domácí gólman tváří v tvář našemu útočníkovi jeho pokus vychytal a podruhé chyběly decimetry, aby balón zapadl do prázdné brány po závaru v malém vápně.

SEZEMICE – AFK OPATOVICE  dorost

NEHRÁNO, ODLOŽENO NA 14.11.2021

MIKULOVICE – AFK OPATOVICE st. žáci  1 : 2 (1:1)

Branka:  Černohubý, Janoška

Sestava: Hrubeš – Svoboda M., Janoška, Štancl. J., Štancl O. – Jirásek, Neruda, Černohubý, Pechánek K. – Lesník  Hajdák (stř. Voda T., Adamkov, Jirout)

V boji o poslední příčky v tabulce měli výškovou převahu hosté. Přesto jsme šli do vedení po čtvrthodině hry a další velkou šanci jsme neproměnili. Hosté zanedlouho vyrovnali skoré a v poli měli po celý průběh utkání více ze hry. Naši hráči velkou bojovností remízový stav do konce zápasu udrželi a nakonec po střelbě pokutových kopů získali první dva body do tabulky.

AFK OPATOVICE – CHOLTICE/VALY st. žáci  6 : 0 (1:0)

Branky: Hajdák 3x, Pechánek K. 2x, Černohubý (p.k.)

Sestava:  Hrubeš – Svoboda M., Janoška, Štancl J., Lesník – Pechánek K., Neruda, Černohubý – Hajdák  (stř. Jirásek, Jirout, Voda T., Vosáhlo David)

Také naši žáci sehráli o svátku vložené kolo se soupeřem ze spodních pater tabulky. Od začátku byla hra v poli vyrovnaná, ale před brankou jsme byli nebezpečnější a po jednom z útoků jsme šli v 17. minutě do vedení – 1:0. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním zápas rozhodnout, což se také povedlo a během čtvrthodiny jsme soupeři nastříleli čtyři branky. Dobrý výkon všech našich hráčů pečetil v závěru šestou brankou Kristián Pechánek – 6:0. Tímto vítězstvím jsme se posunuli na čtvrté místo v tabulce.