Slabá střelecká produktivita

VALY – AFK OPATOVICE    7 : 3  (2:1)

Branky:  Richter J. 2x, Křovák

Sestava:  Hampl – Vondra, Hladík, Trojan, Víša – Křovák, Perůžek, Hanovec, Pech M. – Richter J, Morávek

Naši hráči odjížděli k zápasu do Valů bez čtyř hráčů základní sestavy ( Lexman, Jičínský, Louvar, Voda) a nutno dodat, že to na výkonu bylo znát především v defenzivní činnosti. Zápas plný šancí na obou stranách rozhodla především střelecká produktivita domácích , kteří využili vše, co jim náš tým nabídl a zároveň naše neschopnost proměňování šancí. Takže shrnuto a podtrženo… prohra zasloužená a máme v domácím zápase co napravovat.

AFK OPATOVICE „B“ – BÝŠŤ    3 : 3  (1:3)

Branky:  Adamuška, Mencl, Lexa

Sestava: Mokrejš – Jánoš M., Lexa, Svoboda, Richter R. – Tešla, Bíro, Jánoš R., Mencl – Adamuška, Hájek  (stř. Kuric)

Naši hráči „zaspali“ začátek utkání a rychlejší hosté je za to potrestali a ve 20. Minutě vedli již 0:2. I v dalším průběhu se jim dařilo herně, přesto jsme snížili po půlhodině Davidem Adamuškou – 1:2. Dvoubrankový rozdíl opět svítil při odchodu do kabin po zaváhání naší obrany. Druhá půle byla již vyrovnanější, naši hráči zvýšili bojovnost a touha po zisku bodů nám přinesla v 70. Minutě vyrovnání stavu, když penaltu proměnil Petr Lexa. Alespoň jeden bod z utkání nám zachránil dobře chytající Dan Mokrejš, který zlikvidoval hostům pokutový kop.

TŘEMOŠNICE – AFK OPATOVICE  dorost    4 : 2  (2:1)

Branky: Hátle, Hajdák D.

Sestava:  Zelinka F. – Diviš J., Novák M., Šafranko, Blažek O. – Zelinka A., Vandas F., Hajdák, Kodym – Hátle, Pechánek P.   (stř. Přívozník)

Dvě nejlepší mužstva loňského ročníku nastoupila do úvodního utkání soutěže v omlazených sestavách. Začátek zápasu vyšel lépe našim hráčům, kteří se ujali vedení brankou Šimona Hátleho. Stejný hráč mohl naše vedení zvýšit po dalších třech únicích, ale brankář domácích byl proti. Postupem času převzali iniciativu domácí a do poločasu otočili skoré na 2:1. I ve druhé půli byli domácí o poznání lepším mužstvem a své vedení do konce zápasu ještě navýšili a zaslouženě si připsali první body do tabulky. Nejlepším našim hráčem byl Ondra Blažek.