Smůla v zápasech mládeže

AFK OPATOVICE – JAROSLAV    3 : 0  (2:0)

Branky:  Richter J. 2x, Hanovec

Sestava:  Hampl – Trojan, Jičínský, Hladík, Louvar – Pech M., Perůžek, Jánoš R., Víša – Richter J, Hanovec (stř. Morávek, Vondra)

Ve druhém domácím zápase jsme hosty zaskočili v samém začátku a ve 3. minutě jsme vedli po rychlých útocích již 2:0 brankami Matěje Hanovce a Kuby Richtera. Postupem času se hra v poli vyrovnala, ale šance na vstřelení gólu si mužstva nevypracovala. Naše rychlé útoky již na obranu soupeře neplatily, stejně jako na druhé straně centry před naší branku. Na začátku druhého poločasu jsme přidali třetí branku do sítě hostů, kteří postupně přebírali iniciativu, ale naše pozorná obrana jim vážnější ohrožení branky nedovolila a tak jsme získali zaslouženě tři body.

ST. ČIVICE – AFK OPATOVICE „B“    2 : 0  (1:0)

Sestava: Zelinka F. – Jánoš M., Lexa, Svoboda, Richter R. – Hátle, Bíro, Adamuška, Tešla – Blažek J., Křovák  (stř. Hájek, Patočka, Mokrejš)

Začátek zápasu byl pozdržen prudkým deštěm. První poločas byl vyrovnaný a o jeho výsledku rozhodla penalta za hraní rukou našeho obránce, Která se bohužel začala posuzovat jako nedovolená od této sezóny. Do druhého poločasu jsme vstoupili s odhodláním změnit skoré utkání a domácí jsme prakticky k ničemu nepustili. Bohužel naše využívání jasných šancí je žalostné, měli jsme jich několik. Domácí v samém závěru z ojedinělé akce svůj náskok zvýšili po sólu do naší obrany, která se spíše soustředila na útočení, a potvrdili své vedení. Výsledek rozhodně neodpovídá průběhu zápasu.

AFK OPATOVICE – L. BOHDANEČ  dorost  2 : 2 (1:0) p.k. 2:4

Branky: Vandas F., Burdych

Sestava:  Zelinka F. – Prchal, Novák M., Šafranko, Blažek O. – Vápeník, Vandas F., Voda, Zelinka A. – Hátle, Hajdák   (stř. Pechánek P., Diviš J., Pánek, Vlk, Burdych)

Ve vyrovnaném prvním poločase se hrál celkem pohledný fotbal, kterému chybělo pouze střelecké zakončení. Atak se hra odbývala většinu času ve středu pole. Po půlhodině hry jsme se dostali do vedení po přesně zahraném rohovém kopu a hlavičce Filipa Vandase – 1:0. Ve druhé půli jsme hru kontrolovali, hosty jsme do žádných šancí nepustili, ale svoji převahu jsme nepotvrdili brankami. Dvacet minut před koncem poslal hosty do deseti rozhodčí za kritiku a v 80. minutě jsme zvýšili na 2:0 z dorážky Adamem Burdychem. Bohužel o dvě minuty později hosté snížili z penalty a naši hráči úplně přestali hrát a oslabení hosté nakonec vyrovnali v 93. minutě po chybě našeho brankáře. Penaltový rozstřel nám vůbec nevyšel a do tabulky jsme tak získali pouhý bod.

AFK OPATOVICE – MNĚTICE   st. žáci    2 : 3  (1:1)

Branky: Pechánek P., Pechánek K.

Sestava:  Přívozník – Burdych, Vápeník, Bittner, Vlk – Vosáhlo Dan, Janoška, Pechánek K., Černohubý – Pechánek P., Pokorný   (stř. Hajdák N., Svoboda L., Dušek, Svoboda M.)

Domácí omlazený celek nastoupil k prvnímu podzimnímu zápasu s velkou bojovností a staršího soupeře přehrával hlavně ve středu hřiště, kde nám hráli ti nejmladší hráči. Než se hosté rozkoukali vedli jsme ve 4. minutě 1:0 brankou Patrika Pechánka. Hosté vyrovnali z ojedinělého útoku a přísně nařízené penaltě ve 24. minutě. Na začátku druhé půle jsme šli opět do vedení, ale postupně nám docházeli síly a hosté během dvou minut otočili stav a své vedení poté udrželi do samého konce utkání. Pochvala pro omlazený kolektiv a předvedenou hru.