Třetí výhra venku

ROVEŇ – AFK OPATOVICE   2 : 4  (1:3)

BrankyRichter J. 2x., Hanovec, Zelinka P.

Sestava:  Václavek – Hladík, Jičínský, Perůžek, Richter R. – Duha, Lexman, Zelinka P., Morávek – Richter J., Hanovec  (stř. Vacek, Šafranko, Blažek O.)

Utkání proti domácím jsme odstartovali ve 3. minutě nádhernou individuální akcí Matěje Hanovce, který obešel, co mu stálo v cestě a dal branku netradičním kopem z poza stojné nohy. Celý první poločas se odehrával v rychlém tempu a nutno dodat, že domácí hráči nebyli horším týmem. Nicméně fotbal se hraje na góly a ty jsme stříleli my. Ve 27. minutě Jakub Richter po samostatném úniku zvýšil na 0:2. I když po pár minutách domácí korigovali na 1:2, poslední slovo v první půli si vzal ke vstřelení branky ve 43. minutě Petr Zelinka – 1:3. Hned na začátku druhé půle domácí vstřelili kontaktní gól a snažili se utkání zdramatizovat. Jejich snaha k vyrovnávací brance nevedla a naopak Jakub Richter svou druhou brankou v 68. minutě dal zápasu jasné kontury – 2:4. Zbytek utkání jsme dohrávali s přehledem a bez nervů. Potvrdili jsme, že nám sedí fotbal s rychlým přechodem do koncovky a záleží na tom, kolik těchto „gólovek“ dokážeme proměnit. Zatím jsme jich proměnili po sedmi kolech 30 a to nás staví ve statistice branek do čela produktivity.

AFK OPATOVICE „B“ – LITĚTINY    3 : 2  (2:1)

Branky:  Novák M., Křovák, Hátle

Sestava:  Hampl – Valenta, Mokrejš, Novák M., Zelinka F. – Mencl, Adamuška, Svoboda, Tešla – Hátle, Křovák (stř. Hájek, Kuric, Bíro)

Zápas se sousedem z tabulky jsme začali s novou stopérskou dvojicí Novák, Mokrejš a kluci si nevedli vůbec špatně. I když první udeřili hosté, kdy jsme zaspali centr za obranu, ale brzy se nám podařilo vyrovnat z přímého kopu Michalem Novákem. Od té doby jsme kontrolovali hru a přidali druhou branku. Po pěkné akci uklidil míč do branky Šimon Hátle. Do druhé půle jsme nastoupili s navrátilcem z marodky Robertem Bírem, kterému přejeme pevné zdraví. V 62. minutě se vykartoval Kuba Tešla (spíše chybou rozhodčího) a trest v podobě vyrovnávací branky na sebe nenechal dlouho čekat. Jenomže ve skvěle hrající formě Miloš Křovák vrátil vedení na naši stranu. Tři body jsme uhlídali až do konce zápasu. Škoda, že to byl poslední zápas před našim publikem kvůli koronaviru, kterému rádi rozdáváme radost.

AFK OPATOVICE – PŘELOVICE  dorost   1 : 4  (0:3)

Branka:  Hajdák D.

Sestava:  Zelinka F. – Burdych, Šafranko, Blažek O., Kodym – Pánek, Zelinka A., Voda L., Pechánek P. – Hajdák D., Vápeník  (stř. Haman, Vlk, Hermann)

V dorostenecké soutěži jsme přivítali na domácí půdě lídra tabulky a těšili se na kvalitní zápas. Od počátku to byl zajímavý a bojovný zápas. A ačkoli jsme inkasovali po rohovém kopu první branku, nebyla to ta hlavní pohroma. Ta přišla ve 25. minutě, kdy byl nevybíravým způsobem faulován Ondra Blažek a musel opustit dění na hrací ploše. Odchod tak zkušeného hráče se zákonitě projevil na kvalitě naší hry. Hosté do poločasu zvýšili vedení na tříbrankový rozdíl. Druhý poločas se projevovala herní převaha hostů, ale nutno podotknout, že naši hráči neskládali zbraně a zápas odmakali až do konce. Odměnou jim byla alespoň branka Dana Hajdáka, který exportní hlavičkou korigoval na 1:4.

CHOLTICE – AFK OPATOVICE  st.žáci   1 : 0  (0:0)

Sestava:  Hajdák N. – Danihelka, Hauser, Zadrobílek – Janoška, Pechánek K., Vosáhlo Dan – Pokorný, Svoboda M.  (stř. Svoboda J., Neruda)

K utkání dvou posledních týmů tabulky jsme odjížděli bez několika starších hráčů, kteří nastoupili ve stejný čas za dorost nebo marodili. Přesto jsme do utkání vstoupili s odhodláním získat první body do tabulky a v prvním poločase se nám dařilo domácí hráče přehrávat hlavně ve středu hřiště. Škoda, že v útočné fázi nám scházel kousíček štěstí. Ve druhé půli jsme pokračovali v dobré hře a naše technická hra domácím „nevoněla“. Bylo jen otázkou času, kdy vstřelíme branku. Nakonec ale udeřilo na straně druhé, po zaváhání našeho brankáře, do té doby výborně chytajícího, skórovali domácí a tak nakonec náš odjezd domů byl smutný.

AFK OPATOVICE – MIKULOVICE přípr..U11  4:4 (3:2)

Branky:  Vosáhlo David 2x, Jirout, Lesník

Sestava:  Polet – Buzek, Bóži, Neruda, Jirout, Katzer M., Němec, Lesník,  Zadrobílek, Vosáhlo David, Katzer J.

Přestože naši nejmladší nastoupili do utkání se soupeřem, který mnoho nebodoval, mělo utkání od počátku velmi dobrou úroveň. Oba celky předváděli pohledný, bojovný výkon a tak konečný výsledek odpovídal dění na hrací ploše. Pochvala pro obě mužstva.