TŘI BODY PRO BÉČKO

Starý Mateřov – AFK Opatovice 5 : 3 (3:2)

BrankyČerný (p.k.), Perůžek, Hanovec

Sestava:  Vlček – Hladík, Perúžek, Černý, Richter R. – Voda, Hanovec, Jánoš R., Lexman – Zelinka P., Richter J.  (stř. Fikejz, Duha, Pech M., Víša)

Ve vyrovnaném utkání na půdě Mateřova jsme se ujali vedení po proměněné penaltě Jirkou Černým. Domácím se po individuálních chybách našich hráčů podařilo otočit výsledek na průběžných 3:1. Skoré poločasu na 3:2 zařídil Tomáš Perůžek.Ve druhé půli nejprve domácí hráči zvýšili na 4:2, nicméně našim hráčům se podařilo během pěti minut snížit brankou Matěje Hanovce na 4:3. Poté byl domácím vyloučen kapitán týmu. Ve snaze po vyrovnání jsme nechali znovu otevřená dvířka v naší obraně a domácí nás za to potrestali a podařilo se jim vstřelit rozhodující branku.

AFK Opatovice „B“ – Vysoké Chvojno 3:0 (0:0)

Branky: Křovák 2x, Tešla

Sestava: Hampl – Svoboda, Blažek O., Lexa, Valenta – Tešla, Krsek, Vandas, Zelinka F. – Adamuška, Křovák (stř. Zelinka F., Kuric, Hájek, Valenta)

Ve druhém zápase jsme přivítali soupeře z Vysokého Chvojna. Hosté nastoupili pouze v deseti hráčích a úporně bránili. Míč jsme tak měli na kopačkách po celý první poločas, ale díky zbrklostem, špatném pohybu, práci s balonem a neochotě hrát, jsme si vypracovali v závěru první půle jedinou nebezpečnou střelu, kterou Kubovi Tešlovi hostující brankář skvělým zákrokem zneškodnil. Do druhého poločasu jsme oživili sestavu a změnili rozestavení. Bohužel ani tato změna z počátku úspěch nepřinesla a naše špatná hra opět pokračovala. Vše se změnilo až v 63.minutě, kdy již hostům docházely síly, čehož využil Miloš Křovák a vsítil vymodlený gól – 1:0. Druhou branku přidal v 67. minutě Kuba Tešla a v 85. pečetil opět Miloš Křovák po pěkné individuální akcí střelou brankáři mezi nohy na konečných 3:0.