TŘI TÝMY VE VEDENÍ

AFK OPATOVICE – OSTŘEŠANY    3 : 0 (1:0)

Branky: Perůžek, Hanovec, Černý

Sestava:  Vlček – Hladík, Černý, Perůžek, Richter R. – Voda, Jánoš R., Pech M., Fikejz – Hanovec, Richter J.  (stř. Lepič, Víša, Duha)

V prvním jarním utkání na domácím hřišti se nám od počátku dařila kombinační hra, která přinesla několik pohledných akcí, ale chybělo jim přesnější zakončení. V 10. minutě jsme však již šli do vedení, když rychlý útok zakončil střelou zblízka Tomáš Perůžek – 1:0. V dalším průběhu jsme se však hrou podřídili hostům a jejich nakopávání míčů, které ale v silném větru bylo neúčinné. Do kabin jsme tak odcházeli pouze za jednobrankového vedení. Ve druhém poločase jsme měli stálou převahu, hosté se zmohli pouze na odkopávání míčů od své branky. Dvougólové vedení zajistil v 60. minutě po samostatné akci Matěj Hanovec – 2:0. Jasnou převahu jsme si udržovali až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Těsně před koncem utkání se do listiny střelců zapsal také Jirka Černý, který dorazil do branky střelu Kristiána Duhy. Hosté za celý zápas naší branku ani jednou neohrozili.

PARAMO PCE– AFK OPATOVICE „B“   1 : 4 (0:0)

Branky: Hájek 3x, Petr

Sestava: Hampl – Jánoš M., Blažek O., Svoboda, Valenta – Tešla, Adamuška, Vandas, Hátle – Petr, Hájek (stř. Zelinka F., Patočka, Krsek, Kuric, Blažek J.)

V neděli za aprílového počasí jsme zavítali na hřiště týmu Paramo Pardubice a očekávali jsme nepříjemné a vyrovnané utkání s týmem z horní poloviny tabulky. První poločas byl na gólové šance celkem bohatý. Domácí brankář předvedl tři perfektní zákroky, kdy tváří v tvář čelil našim střelcům. Na druhé straně dvakrát zvonilo břevno po nákopech domácích hráčů, které vzal nepříjemný vítr. A tak se více méně čekalo na branku do jedné či druhé sítě, která může rozhodnout celé utkání. Druhý poločas jsme ani lépe začít nemohli. Skvělou rychlou kombinační hrou se ve 47. minutě dostal k míči Táda Hájek a vsítil první branku – 0:1. O dvě minuty později se opět po perfektní kombinaci dostal k zakončení tentýž hráč a zvyšoval na 0:2. Svůj výborný výkon korunoval v 53. minutě, kdy pečetil svůj první fotbalový hattrick – 0:3. Domácí tým byl v těchto chvílích na zhroucení, což jenom potvrdila naše nová zimní posila Honza „Štěpec“ Petr, který opět po perfektní přihrávce skóroval ze svého úniku – 0:4. Malou kaňkou byla v závěru perfektně proměněná penalta domácího kapitána, kterou kopal po zbytečném a nesmyslném faulu v našem vápně. Další tři body připsány do tabulky a pochvala týmu za předvedený výkon.

ST.HRADIŠTĚ – AFK OPATOVICE  dorost    1 : 0  (0:0)

Sestava: Přívozník – Hauser, Burdych, Zelinka A., Vlk – Černohubý, Pechánek P., Pánek, Pechánek K. – Zlámal, Pokorný  (stř. Voda T.)

Od počátku utkání se hrála vyrovnaná partie, která se odehrávala většinu času ve středu pole. Brankáři na obou stranách si mnoho nezachytali a hlavně v nepříjemném počasí vydatně prochladli. Druhý poločas se odehrál více na naší polovině tabulky, domácí se zlepšili hlavně v zakládání útoků po stranách hřiště. Přesto jsme nebezpečné centry odvraceli do bezpečí. Největší šanci měl v závěru utkání na kopačkách Jirka Černohubý, ale špatným zpracováním se o ni připravil. Štěstí se nakonec přiklonilo na stranu domácích, kteří v poslední minutě vstřelili šťastný gól. Pochvala pro celé mužstvo za bojovný výkon.

CHOLTICE/VALY – AFK OPATOVICE  st. žáci  2 : 5  (1:3)

Branky: Černohubý 2x, Pokorný 2x, Janoška p.k.

Sestava: Hrubeš – Janoška, Vosáhlo Dan, Voda T., Pokorný, Štancl O., Štancl J., Pokorný, Černohubý, Andrej (Ukrajina)

První „mistrák“ se našim žákům povedl. Do utkání jsme nastoupili z důvodů nemocí pouze s deseti hráči a tak se hrálo ve variantě 8 + 1. Od počátku jsme byli mírně lepší v poli a také zakončení našich akcí bylo přesnější a zaslouženě jsme do půlky vedli 1:3. Také druhý poločas s častým sněžením a ve větru lépe zvládli naši hráči a připsali si tak tři body do tabulky.

AFK OPATOVICE – MNĚTICE  přípr.U11   7 : 3  (4:2)

Branky:  Vosáhlo David 4x, Němec, Lamela, Hanka

Sestava: Mezei – Vosáhlo David, Lesník, Němec, Bubák, Pospíšil, Hanka, Katzer, Lamela, Perka, Rosendorf

Ve vyrovnaném utkání jsme měli lepší zakončení akcí a hlavně zásluhou pěkných branek Davida Vosáhla jsme zaslouženě zvítězili.