TŘÍBRANKOVÝ OBRAT

AFK OPATOVICE – ST. MATEŘOV    3 : 2 (2:2)

Branky: vlastní, Černý p.k., Hanovec

Sestava:  Vlček – Víša, Černý, Perůžek, Richter R. – Voda, Zelinka, Pech M., Jánoš R. – Hanovec, Richter J.  (stř. Lexman, Lepič, Duha, Jičínský)

Se soupeřem z předních příček tabulky se hrál pohledný vyrovnaný zápas. Naši hráči přesto po několika pěkných akcích zakončených ale nepřesnou střelou, prohrávali po půlhodině již 0:2 po vlastní brance a brance z pokutového kopu. Do konce poločasu jsme získali mírnou převahu a během tří minut v závěru poločasu jsme stejným způsobem vyrovnali stav (vlastní branka, penalta) – 2:2. Ve druhé půli pokračoval bojovný a pohledný zápas se šancemi hlavně na straně hostujícího celku, ale výborný brankář Vlček jim skórovat nedovolil. V 77. minutě jsme dokonali obrat ve skoré a brankou Matěje Hanovce jsme si připsali další tři body do tabulky.

V. CHVOJNO – AFK OPATOVICE „B“   0 : 2 (0:2)

Branky: Krsek 2x

Sestava: Hampl – Jánoš M., Blažek O., Svoboda, Valenta – Tešla, Adamuška, Vandas, Krsek – Petr, Hájek (stř. Zelinka F., Patočka, Trenda, Hátle, Kuric, Blažek J.)

O sobotním slunečném odpoledni jsme zavítali na hřiště týmu z Vysokého Chvojna. Z počátku se hra přelévala z jedné strany na druhou, kdy se domácí dostali do překvapivé šance, když domácí útočník plácl nohou do míče a nastřelil tyč naší branky. Poté se dostal ke slovu náš tým a ve 24. minutě se odražený balón dostal k Tomáši Krskovi, který následně vsítil první branku – 0:1. Ve 31. minutě měl Tomáš Krsek opět míč u své nohy a pěknou střelou z delší vzdálenosti přehodil domácího brankáře – 0:2. Ve druhém poločase měl domácí tým více míč na svých kopačkách, ale precizní opatovická obranná hra nedovolila domácím žádnou podstatnou šanci na vstřelení branky, a tak si odvážíme důležité a cenné tři body. Pochvala pro celý tým.

BÝŠŤ – AFK OPATOVICE  dorost    2 : 1  (1:0)

Branka:  Burdych

Sestava: Přívozník – Hauser, Burdych, Bittner, Vlk – Svoboda L., Zelinka A.,Pánek, Janoška – Hajdák N., Pokorný  (stř. Černohubý, Pechánek K., Voda T.)

Také ve druhém venkovním utkání za sebou se naši hráči vyrovnali v poli domácím. Na hřišti menších rozměrů se jednalo více o boj než pohledný fotbal. Většina nakopávaných míčů končila na pozorně hrajících obranách. Přesto se jedna akce domácím vydařila a šli do vedení – 1:0. Ve druhé půli se hrál vyrovnaný mač. Našim hráčům se podařilo vyrovnat v 86. minutě z trestného kopu, ale o minutu později dovolili domácím rozhodnout zápas po závaru před naší brankou.

BÝŠŤ – AFK OPATOVICE  st. žáci  3 : 0  (2:0)

Sestava: Hrubeš – Svoboda M., Janoška, Vosáhlo Dan, Voda T. – Pokorný, Štancl O., Černohubý, Neruda – Hajdák N., Pechánek K.  (stř. Jirásek, Jirout,   Andrej (Ukrajina)

Fotbalovější domácí měli od začátku utkání mírnou převahu, kterou zužitkovali ke vstřelení dvou branek v první půli. Ve druhém poločase jsme hru v poli částečně vyrovnali, ale ke změně ve skoré v náš prospěch to nevedlo. Nakonec domácí své vítězství potvrdili třetí brankou.