ÚSPĚŠNÝ PODZIM DOSPĚLÝCH

AFK OPATOVICE – MIKULOVICE   4 : 1 (1:0)

Branky: Hanovec 2x, Richter J., Jánoš R.

Sestava:  Hampl – Hladík, Jičínský, Perůžek, Lepiš – Pech M., Fikejz, Jánoš R., Lexman – Hanovec, Richter J.  (stř. Zelinka P., Duha, Víša, Morávek)

Předehrávka prvního jarního kola nám přisoudila poslední tým tabulky a podle tohoho také vypadal průběh prvního poločasu. Od počátku jsme si vytvořili územní převahu, ale přes zhuštěnou obranu hostí jsme se nedokázali výrazněji prosadit. Překonat se nám podařilo „obranný val“ hostí překonat až ve 39. minutě, kdy se hlavou po přesně zahraném trestném kopu prosadil Matěj Hanovec – 1:0. Vstup do druhého poločasu nám vyšel a po deseti minutách zvyšoval na rozdíl dvou branek Kuba Richter. Poté jsme ale začali myslet více na konec zápasu, polevili jsme v nasazení a prostřídáním několika hráčů jsme dostali hosty do hry. V těchto chvílích se vyznamenali na obou stranách brankáři, kteří chytili střelcům několik brankových příležitostí. V závěru utkání se hostů podařilo snížit na rozdíl jedné branky, ale naši hráči nepřipustili dramatickou koncovku a dalšími dvěma brankami pojistili naše vítězství. Tímto vítězstvím jsme završili úspěšné tažení podzimní částí soutěže a s náskokem čtyř bodů přezimujeme na prvním místě tabulky.

MNĚTICE – AFK OPATOVICE „B“    3 : 3  (2:0)

Branky: Křovák 3x

Sestava: Hampl – Jánoš M., Svoboda, Valenta Zelinka F. – Krsek, Adamuška, Vandas, Novák M. – Hátle, Křovák (stř. Patočka, Blažek J., Kuric, Hájek)

K poslednímu zápasu podzimu a zároveň předehrávce prvního jarního kola jsme v neděli zajížděli k týmu z Mnětic, se kterým jsme se utkali o druhé místo v tabulce. Utkání jsme začali aktivně a již v 9. minutě jsme měli první velikou šanci, kterou ovšem domácí gólman zlikvidoval. Toť bylo ale vše a ke slovu se dostali domácí. Ti tvořili hru, vysoké napadání a naše chyby zapříčinily dvě branky v prvním poločase a vedení domácího celku 2:0. V 51. minutě domácí přidali třetí gól a ujali se jasného vedení 3:0. Tento výsledek domácí celek překvapivě ukolébal, což nám vlilo novou krev do žil. V rozmezí 59. až 68. minuty dokázal Miloš Křovák svými individuálními výkony podpořené skvělou prací celého týmu vstřelit čistý hattrick a vyrovnat tak na 3:3. Tento výsledek se ve zbývajících minutách zápasu již nezměnil a po skvělém výkonu ve druhé půli jsme si tak s domácími rozdělili body rovnoměrně. Obrovská pochvala týmu za předvedený výkon ve druhém poločase.

ROVEŇ – AFK OPATOVICE   dorost   0 : 1  (0:0)

Branka:  Vosáhlo Dan

Sestava:  Přívozník – Danihelka, Zelinka, Burdych, Bittner – Janoška, Pechánek K., Pechánek P., Vosáhlo Dan – Pánek, Černohubý  (stř. Hauser, Hajdák, Zlámal)

Utkání mužstev z posledních dvou příček tabulky nepřineslo v prvním poločase mnoho pohledných akcí a tak brankáři na obou stranách neměli žádnou práci. Na začátku druhé půle se povedla pohledná samostatná akce Danu Vosáhlovi, který vstřelenou brankou zajistil pro naše mužstvo důležité tři body a druhé vítězství v soutěži. S podzimní částí se mužstvo dorostu rozloučí příští víkend na hřišti Sezemic.