Úspěšný vstup do okresu

MORAVANY „B“ – AFK OPATOVICE    2 : 4  (1:2)

BrankyPerůžek 2x, Zelinka P., Richter J.

Sestava:  Hampl – Duha, Jičínský, Perůžek, Víša – Voda L., Lexman, Jánoš R., Zelinka P.,  – Richter J., Hanovec   (stř. Pech M., Vacek)

Vstup do soutěže po postupu okresního přeboru se našim hráčům povedl a po deseti minutách jsme nad domácím celkem, posíleným o pět hráčů A mužstva, vedli  0:2 dvěma brankami Tomáše Perůžka.. Fotbalovější domácí se proti dobře hrající obraně nemohli prosadit a tak naši branku ohrožovali pouze střelami z dálky. Ve 29. minutě se jim po pěkné individuální akci Hurty podařilo snížit na 1:2. Také ve druhém poločase měli domácí více ze hry, ale již ve 47. minutě zvýšil na 1:3 Petr Zelinka. Postupem času se vyrovnala, když oslabení domácí o vyloučeného hráče měli práci se zachytáváním našich rychlých útoků. V 69. minutě přesto snížili na 2:3 po pěkné střele Bakeše, ale o dvě minuty později jsme si opět zajistili dvoubrankový náskok po zakončení Kuby Richtera – 2:4. Překvapivé, ale zasloužené vítězství jsme si již pohlídali až do závěrečného hvizdu rozhodčího.

AFK OPATOVICE – BÝŠŤ  dorost   4 : 0  (2:0)

Branky:  Hajdák 2x, Šafranko, Vápeník

Sestava:  Zelinka F. – Burdych, Šafranko, Blažek O., Kodym – Pánek, Voda L.,Vandas F., Zelinka A. – Vápeník, Hajdák   (stř. Vlk)

Vstup do soutěže na domácím hřišti se našim dorostencům vydařil a proti houževnatému soupeři si připsali tři body do tabulky. Od počátku utkání měli mírnou převahu a v 18. minutě, po přesně zahraném trestném kopu Davida Šafranka, jsme se ujali vedení 1:0. Po půlhodině hry jsme vedli již 2:0 po přesném zakončení Dana Hajdáka. Hosté naši branku vážněji neohrozili. Také druhý poločas jsme byli herně lepší a po dalších pěkných akcích jsme šli do vedení 4:0 po brankách Dana Hajdáka a Lukáše Vápeníka. Přes naši dobře hrající obranu se nedokázali prosadit a tak jsme si tři body do tabulky připsali zaslouženě.

AFK OPATOVICE – MORAVANY  dorost    1 : 4   (0:1)

Branky:  Hajdák – Šprta 2x, Kakrda, Dostál

Sestava:  Zelinka F. – Burdych, Šafranko, Blažek O., Kodym – Pechánek P., Voda  L., Vandas F., Zelinka A. – Hajdák, Vápeník  (stř. Pánek, Vlk, Dvořák, Hermann)

Ve vloženém kole jsme od počátku utkání „tahali za kratší konec“, přesto se hosté do vedení dostali až v závěru poločasu po tečované střele naší obrany – 0:1. Druhý poločas pokračovala převaha hostů hlavně zásluhou slabého výkonu několika našich hráčů. Po prostřídání na straně hostů jsme si vytvořili střelecké šance, jedinou proměnil v 68 minutě Dan Hajdák a snížil tak naši porážku