VÍKEND BEZ PORÁŽKY

SRCH – AFK OPATOVICE   1 : 2 (1:1)

Branky: Lexman, Richter J.

Sestava:  Vlček – Hladík, Černý, Perůžek, Richter R. – Lexman, Fikejz, Jánoš R., Lepič – Hanovec, Richter J.  (stř. Zelinka P., Brychta, Duha)

Další těžké utkání v boji o důležité body do tabulky nás čekalo o víkendu na hřišti Srchu. Zpočátku zápasu jsme domácí zaskočili několika rychlými útoky, které jsme ale nedokázali proměnit (Richter J., Hanovec). Až v 19. minutě se skoré měnilo v náš prospěch po úspěšném zásahu Petra Lexmana – 0:1. Druhou část poločasu nás domácí začali mírně přehrávat a po jedné z mála chyb v obraně také tři minuty před půlí také vyrovnali – 1:1. Před početnou diváckou kulisou byl druhý poločas svázán taktikou a nervozitou obou mužstev a tak pohledných akcí nebylo mnoho k vidění. Přesto šli do vedení v 63. minutě opět naši hráči zásluhou úniku Kuby Richtera a jeho přesného zakončení – 1:2. V nervózním závěru se nám těsné vedení podařilo udržet a připsat si důležité tři body.

AFK OPATOVICE „B“ – DŘÍTEČ „B“   5 : 0 (1:0)

Branky: Vandas, Petr, Křovák, Adamuška, Hátle

Sestava: Hampl – Jánoš M., Svoboda, Valenta, Zelinka F. – Tešla, Blažek J., Vandas, Krsek – Petr, Hájek (stř. Blažek O., Patočka, Adamuška, Trenda, Křovák, Hátle, Kuric)

O sobotním odpoledni jsme přivítali v tradičním derby reserv tým ze Dříteče, kdy jsme měli hostům oplácet podzimní porážku na jejich hřišti. V prvním poločase jsme se opět hledali, páchali nepřesnosti a nehráli jsme tak, jak bylo potřeba. V 17. minutě se dostal do úniku Honza Petr, přihrál před prázdnou bránu a Martin Vandas měl už snadnou úlohu, 1:0. Do druhého poločasu se prostřídala sestava a zlepšila se i hra. V polovině druhého poločasu soupeř již odešel fyzicky, přestal aktivně hrát a následovala naše jasná převaha, kdy se postupně trefil Honza Petr, Miloš Křovák, David Adamuška a Šimon Hátle, čímž se konečné skóre zastavilo na výsledku 5:0 a my jsme si tak připsali další důležité body do tabulky.

AFK OPATOVICE – H.TÝNEC/STOLANY  dorost   1 : 1 (0:0)

Branka:  Janoška

Sestava: Přívozník – Bittner, Burdych, Zelinka A., Vlk – Pechánek P., Janoška, Pánek, Pechánek K. – Hajdák N., Pokorný  (stř. Černohubý, Vosáhlo Dan, Adamuška, Voda T.,)

Po celý první poločas se hra obou týmů odehrávala mezi oběma vápny a žádné z mužstev si nevytvořilo vážnější brankovou příležitost. Bojovný a pohledný fotbal předváděla mužstva až po změně stran a více brankových příležitostí měli naši hráči, ale kromě nastřelené tyče žádná střela neskončila v brance. První jarní bod jsme si pojistili až v poslední minutě utkání, kdy po trestném kopu Patrika Pechánka skóroval zblízka Matěj Janoška.

AFK OPATOVICE – NEMOŠICE „B“  st. žáci  2 : 2  (1:1)

Branky:   Pokorný, Ivan  UK

Sestava: Hrubeš – Svoboda M., Janoška, Vosáhlo Dan, Voda T. – Pokorný, Štancl O., Černohubý, Štancl J. – Hajdák N., Pechánek K.  (stř. Jirásek,  Ivan /Ukrajina/, Jirout, Vosáhlo David, Lesník, Neruda)

Stejně jako v utkání dorostu, tak i v tomto zápase rozhodla o výsledku utkání až poslední střela na branku, kterou se podařilo docílit hostům také v poslední minutě. Ve vyrovnaném prvním poločase se hrálo většinou ve středu hřiště a branky na každé straně byly docíleny po rychlých akcích. Druhá půle zaujala diváky svou dramatičností, kdy více šancí měli naši hráči a zaslouženě vedli až do osudné poslední minuty. Na penalty získali bod navíc hráči hostujícího mužstva.

ROSICE – AFK OPATOVICE  přípr. U11   3 : 8  (3:4)

Branky:  Vosáhlo David  5x, Katzer M., Mezei

AFK OPATOVICE – MIKULOVICE  přípr. U11    4 : 3  (3:0)

Branky:  Lesník, Bubák, Katzer J., Němec

Sestava:  Mezei – Katzer M, Němec, Bubák, Katzer J., Hanka, Breznay, Pospíšil, Vosáhlo David, Lesník, Lamela