ZAČÁTEK SOUTĚŽÍ MLÁDEŽE

NASAVRKY – AFK OPATOVICE    0 : 5 (0:2)

Branky:  Hanovec 3x, Richter J., Perůžek

Sestava:  Vlček – Jičínský, Dujsík, Perůžek, Blažek O. – Lexman, Klouček, Černohubý, Jánoš R. – Hanovec, Richter J.  (stř. Zelinka P., Lepič, Víša, Zelinka F., Zelinka A.)

Po vysokém vítězství v minulém kole jsme zajížděli na nově zrekonstruovaný fotbalový areál do Nasavrk. Začátek zápasu se nám povedl, po pěkné kombinační akci v 1. minutě ještě Kuba Richter minul prázdnou branku, aby o dvě minuty později po centru zprava hlavou přehodil brankáře domácích – 0:1. V dalším průběhu se hra v poli více dařila domácím, našim hráčům se nedařila kombinace a na dostřel branky jsme se nedostávali. Šance se spíše rodily na straně druhé, ale střelecká impotence domácích k vyrovnání nevedla. Přesto jsme do kabin odcházeli s dvoubrankovým náskokem, kdy po pěkné rychlé akci a následném rohovém kopu zvyšoval zblízka Matěj Hanovec – 0:2. Začátek druhého poločasu vyšel lépe domácím, ale naši branku ohrožovali minimálně. Po první vážnější akci našich hráčů zvyšoval po přesném centru Filipa Kloučka v 58. minutě hlavou Tomáš Perůžek. V dalším průběhu po prostřídání několika hráčů kvůli zranění nás domácí přehrávali a vytvořili si několik brankových šancí, které však neproměnili hlavně zásluhou dobře chytajícího Martina Vlčka. Nápor domácích jsme zastavili v polední čtvrthodině a ukázali jsme, jak se střílí branky. Po pěkných kombinačních a rychlých akcích jsme do rozhozené domácí obrany v 75. a 86. minutě vstřelili další dvě branky Matějem Hanovcem a potvrdili tak vysoké vítězství.

AFK OPATOVICE „B“ – DŘÍTEČ     0 : 2  (0:2)

Sestava: Hampl – Jánoš M., Svoboda, Blažek O., Zelinka F, – Hátle, Blažek J., Vandas, Kuric – Patočka, Křovák (Tešla, Práchenský, Mencl, Adamuška)

V dalším kole 3. třídy jsme sehráli derby se soupeřem Dříteč A. Úvod prvního poločasu měli hosté více ze hry a nepouštěli nás k míči. V průběhu prvního poločasu se hra vyrovnala, ovšem veškeré naše snažení ničily individuální technické chyby typu neschopnosti udržet míč na svých kopačkách nebo mít úspěšné tři přihrávky za sebou. Nad vodou nás držel opět výborně chytající Pavel Hampl. V 53. minutě přepnuli hosté na vyšší rychlostní stupeň a hostující Louda se trefil do naší sítě – 0:1. V 60. minutě druhou branku přidal nejlepší hráč hostujícího celku Pejcha a zvýšil na 0:2. Jedinou vyloženou šanci měl domácí Patočka, který při úniku na hostujícího gólmana zvolil místo střely slabší levačkou nepochopitelné bodlo pravačkou úplně mimo branku. Hosté tak zaslouženě vyhráli a my neustále tápeme a brodíme se ve svých zbytečných chybách.

PŘELOVICE „B“ – AFK OPATOVICE  dorost 4:1 (3:0)

Branka: Burdych

Sestava: Vlk – Voda, Zelinka A., Burdych, Pánek – Pokorný, Janoška, Černohubý, Vosáhlo – Hajdák, Pechánek P. ( Svoboda L., Hermann, Ivan )

První zápas našeho dorostu nás přivedl na hřiště prvního celku z minulé sezóny a to Přelovic B. První poločas ukázal sílu domácích, kteří střídali útok za útokem a jen jejich nepřesnost a výborně chytající brankář Vlk dával opatovickým naději. Bohužel do poločasové přestávky se domácí trefili 3x a ujali se pohodlného vedení. Ve druhém poločase jsme se nevzdali, zapnuli vyšší obrátky a utkání se vyrovnalo. Pěknou kombinační hrou a jistou defensivou jsme zápas zdramatizovali, když v 77. minutě se po závaru před domácí brankou trefil Adam Burdych. Bohužel domácí zareagovali rychlým útokem a pojistili si svoje první body čtvrtým gólem na konečných 4:1.

SRCH – AFK OPATOVICE  st.žáci   3 : 3  (1:2) p.k. 2:0

Branky:  Zykl Petr 3x

Sestava:  Hrubeš – Lesník, Neruda, Štancl O., Svoboda M. – Jirout, Pechánek K., Vosáhlo David – Zykl P.  (stř. Lamela, Jirásek, Mezei A., Kočí, Mezei F.)

Nový ročník soutěže jsme začali na hřišti Srchu s velkým elánem. Věkově starší a vyšší soupeř se na začátku utkání pouze bránil, naši hráči je nepříjemně napadali a vytvořili si několik střeleckých příležitostí, ze kterých dvě také proměnili. Postupem času se hra vyrovnala a po jednom z útoků domácí snížili. Ve druhém poločase měli více ze domácí, kteří výsledek otočili a několik dalších šancí jim vychytal Honza Hrubeš. Přesto se nám podařilo vyrovnat na konečných 3:3 Petrem Zyklem a rozhodnout se muselo při penaltách. V těch byli úspěšnější domácí a tak si odvážíme alespoň jeden bod. Pochvala pro brankáře a celou obranu.

AFK OPATOVICE – FK Pce „B“  přípr. U11   4 : 7  (2:4)

Branky:  Němec V.  3x, Katzer M.

Sestava:  Polet – Němec V, Katzer M., Bubák, Čížek, Hanka, Koki, Němec M., Breznay

Se silným a zkušeným soupeřem jsme drželi celkem vyrovnanou partii po celé utkání, ale střelecky se nám tolik nedařilo a hosté si odvezli zaslouženě tři body.