ZÁPASY NOVÁČKŮ PRO DOMÁCÍ

MORAVANY „B“ – AFK OPATOVICE   1 : 0 (1:0)

Sestava:  Vlček – Jičínský, Černohubý, Perůžek, Hladík. – Lexman, Klouček, Zelinka P.,Lepič – Hanovec, Richter J.  (stř. Zelinka A., Blažek O., Pech M.)

Ke druhému utkání také nováčka v soutěži jsme zajížděli oproti minulému kolu s několika změnami v sestavě. Na začátku zápasu to bylo také na našem nasazení znát, domácí si vytvořili mírnou převahu a hlavně jejich útoky po stranách hřiště byly nebezpečné. Postupně jsme hru v poli vyrovnali a naše útoky zaměstnávali domácí obranu. Po jednom z nich jsme získali výhodu pokutového kopu, ale Matěj Hanovec domácí branku přestřelil. V e 32. Minutě měli hostitelé větší štěstí a po střele z úhlu šli do vedení – 1:0. Naše střelecké šance do poločasu končily mimo branku. Prostřídáním na obou stranách začal druhý poločas oboustranně neurovnanou hrou. Postupně se naše hra zlepšila a vyložené šance se střídali před naší i domácí brankou, ale buď zasáhli dobře brankáři nebo střely končily těsně vedle tyčí. Podle průběhu by zápasu více slušela remíza, škoda zahozených šancí.

H. ŘEDICE „B“ – AFK OPATOVICE „B“    2 : 1  (1:0)

Branka: Jánoš R.

Sestava: Hampl – Hladík, Svoboda, Blažek O., Zelinka F. – Hátle, Jánoš R., Krsek, Tešla – Křovák, Hájek (stř. Bursa, Blažek J., Mencl, Kuric, Valenta)

Ve druhém zápase nové sezóny jsme zajeli na půdu rezervy týmu z Horních Ředic, který v minulém ročníku postoupil do 3. třídy z prvního místa a se kterým jsme sehráli v minulé sezóně vyrovnaná utkání. Zápas začal soupeřovou převahou, kterou jsme dokázali vyrovnat, bohužel v 16. minutě přisel centr mezi naše dva obránce a volný Machatý otevřel brankové skóre svoji trefou – 1:0. V průběhu prvního poločasu se hra vyrovnala, ovšem přinesla jen nepřesné střely našeho týmu, které končily vysoko nad domácí brankou. Ve druhém poločase se do průniku dostal Miloš Křovák, jehož střelu do branky obětavým zákrokem zneškodnil domácí stoper. V 69. minutě zahrávali domácí přímý volný kop, naše obrana neuhlídala náběh domácího Horyny a ten hlavičkou z malého vápna zvýšil na 2:0. Celý druhý poločas domácí tým hrál v hlubokém obranném bloku a neměl žádnou jinou příležitost. Bohužel naší nepřesností a někdy i neochotou se nešlo přes houževnatou obranu dostat. To se změnilo v 77. minutě, kdy si svým pohybem do vápna Radim Jánoš zažádal pěknou přihrávku od Tomáše Krska a v nelehké pozici snížil na 2:1. I přes závěrečný tlak Opatovic domácí celek udržel vedení a připsal si vítězné tři body do tabulky.