SEDM KOL BEZ PORÁŽKY

AFK OPATOVICE – ROVEŇ    4 : 1 (1:0)

Branky: Hanovec 2x (1x p.k.), Richter R., vlastní

Sestava:  Vlček – Lepič, Černý, Perůžek, Richter R. – Lexman, Jánoš R., Fikejz, Víša – Hanovec, Richter J.  (stř. Hladík, Zelinka P., Voda L., Duha)

V dalším mistrovském utkání jsme přivítali soupeře ze spodních pater tabulky a od úvodního hvizdu rozhodčího Čermáka jsme také měli více ze hry. Na změně skoré se to projevilo již po sedmi minutách, kdy si hosté po závaru před svojí brankou vstřelili vlastní gól. I v dalším průběhu jsme si vytvořili více šancí na vstřelení branky, ale ani z malého vápna jsme nedokázali skórovat. Pokračuj ve čtení!

DOROSTU SE NEDAŘÍ

BUKOVKA – AFK OPATOVICE    0 : 2 (0:1)

Branky: Hanovec, Černý p.k.

Sestava:  Hampl – Hladík, Černý, Perůžek, Richter R. – Voda, Jánoš R., Zelinka P., Fikejz – Hanovec, Richter J.  (stř. Víša, Lexman, Pech M.)

Zápas na malém a nerovném plácku v Bukovce připomínal svou kvalitou více kopanou mezi paneláky než cokoliv jiného. Bylo jasné, že dát gól bude těžké pro obě mužstva. Nám se to podařilo po penaltě, kterou nadvakrát proměnil v prvním poločase Jirka Černý. Vedení po první půli bylo zasloužené, měli jsme více ze hry a domácí jsme k ničemu nepustili. Pokračuj ve čtení!

BOJ O PRVNÍ PŘÍČKU

AFK OPATOVICE – ROHOZNICE   2 : 0 (1:0)

Sestava:  Vlček – Hladík, Černý, Perůžek, Jánoš R. – Lexman, Fikejz, Pech M., Brychta – Hanovec, Richter J.  (stř. Víša, Duha, Lepič, Pech B.)

Třetí utkání v řadě s mužstvem z popředí tabulky. Tentokrát se hrálo o šest bodů mezi prvním a druhým celkem okresního přeboru. Začátek vyšel lépe hostům, kteří kombinační hrou získali mírnou převahu, i když bez vyložených šancí. V 18. Minutě se našim hráčům povedl rychlý útok na tři doteky a Matěj Hanovec v zakončení nezaváhal – 1:0. Od této chvíle se hrál vyrovnaný poločas s více šancemi na naší straně, ale na obou stranách hřiště předvedli kvalitní výkon brankáři, kteří nedovolili útočníkům skórovat. Pokračuj ve čtení!

VÍKEND BEZ PORÁŽKY

SRCH – AFK OPATOVICE   1 : 2 (1:1)

Branky: Lexman, Richter J.

Sestava:  Vlček – Hladík, Černý, Perůžek, Richter R. – Lexman, Fikejz, Jánoš R., Lepič – Hanovec, Richter J.  (stř. Zelinka P., Brychta, Duha)

Další těžké utkání v boji o důležité body do tabulky nás čekalo o víkendu na hřišti Srchu. Zpočátku zápasu jsme domácí zaskočili několika rychlými útoky, které jsme ale nedokázali proměnit (Richter J., Hanovec). Až v 19. minutě se skoré měnilo v náš prospěch po úspěšném zásahu Petra Lexmana – 0:1. Druhou část poločasu nás domácí začali mírně přehrávat a po jedné z mála chyb v obraně také tři minuty před půlí také vyrovnali – 1:1. Pokračuj ve čtení!

TŘÍBRANKOVÝ OBRAT

AFK OPATOVICE – ST. MATEŘOV    3 : 2 (2:2)

Branky: vlastní, Černý p.k., Hanovec

Sestava:  Vlček – Víša, Černý, Perůžek, Richter R. – Voda, Zelinka, Pech M., Jánoš R. – Hanovec, Richter J.  (stř. Lexman, Lepič, Duha, Jičínský)

Se soupeřem z předních příček tabulky se hrál pohledný vyrovnaný zápas. Naši hráči přesto po několika pěkných akcích zakončených ale nepřesnou střelou, prohrávali po půlhodině již 0:2 po vlastní brance a brance z pokutového kopu. Do konce poločasu jsme získali mírnou převahu a během tří minut v závěru poločasu jsme stejným způsobem vyrovnali stav (vlastní branka, penalta) – 2:2. Pokračuj ve čtení!

TŘI TÝMY VE VEDENÍ

AFK OPATOVICE – OSTŘEŠANY    3 : 0 (1:0)

Branky: Perůžek, Hanovec, Černý

Sestava:  Vlček – Hladík, Černý, Perůžek, Richter R. – Voda, Jánoš R., Pech M., Fikejz – Hanovec, Richter J.  (stř. Lepič, Víša, Duha)

V prvním jarním utkání na domácím hřišti se nám od počátku dařila kombinační hra, která přinesla několik pohledných akcí, ale chybělo jim přesnější zakončení. V 10. minutě jsme však již šli do vedení, když rychlý útok zakončil střelou zblízka Tomáš Perůžek – 1:0. V dalším průběhu jsme se však hrou podřídili hostům a jejich nakopávání míčů, které ale v silném větru bylo neúčinné. Do kabin jsme tak odcházeli pouze za jednobrankového vedení. Pokračuj ve čtení!

ZAČÁTEK JARA BEZ PORÁŽKY

ÚJEZD – AFK OPATOVICE    0 : 2 (0:2)

Branky: Hanovec 2x

Sestava:  Vlček – Lepič, Černý, Perůžek, Richter R. – Voda, Brychta, Pech M., Fikejz  – Hanovec, Richter J.  (stř. Lexman, Zelinka P., Jánoš R., Víša, Hladík)

Na začátek jarní části okresního přeboru jsme zajížděli na hřiště soupeře ze spodních pater tabulky. Celý první poločas probíhal v naší režii a byla jen smůla, že jsme vstřelili pouhé dvě branky. Jejich střelcem byl v obou případech Matěj Hanovec, nejprve v 17. minutě a poté v závěru poločasu ve 42. minutě. Další brankové příležitosti jsme bohužel trestuhodně zahazovali. Pokračuj ve čtení!

ZIMNÍ PŘÍPRAVA NA JARO

Jarní část fotbalové sezóny 2021/2022 se pomalu a jistě blíží. Doufejme, že Covidová pandemie a i následná opatření již nebudou trápit fotbalové zápasy a způsobovat rušení a předběžné ukončení fotbalových sezón, a i když do úvodního zápasu jara zbývá ještě šest týdnů, tak zimní příprava fotbalového týmu AFK Opatovice n/L je již od poloviny ledna v plném proudu.

Příprava probíhá každou sobotu od 1000h souběžně jak pro obě mužstva dospělých, tak i pro hráče dorostu, kteří trénují společně. Pokračuj ve čtení!

ÚSPĚŠNÝ PODZIM DOSPĚLÝCH

AFK OPATOVICE – MIKULOVICE   4 : 1 (1:0)

Branky: Hanovec 2x, Richter J., Jánoš R.

Sestava:  Hampl – Hladík, Jičínský, Perůžek, Lepiš – Pech M., Fikejz, Jánoš R., Lexman – Hanovec, Richter J.  (stř. Zelinka P., Duha, Víša, Morávek)

Předehrávka prvního jarního kola nám přisoudila poslední tým tabulky a podle tohoho také vypadal průběh prvního poločasu. Od počátku jsme si vytvořili územní převahu, ale přes zhuštěnou obranu hostí jsme se nedokázali výrazněji prosadit. Překonat se nám podařilo „obranný val“ hostí překonat až ve 39. minutě, kdy se hlavou po přesně zahraném trestném kopu prosadil Matěj Hanovec – 1:0. Pokračuj ve čtení!