MUŽSTVA SEZEMIC NAD NAŠE SÍLY

AFK Opatovice – Sezemice 1 : 3 (1:1)

Branky:  Brychta

Sestava: Metelka – Pech, Jánoš R., Černý, Janoška – Voda L., Lexman st., Černohubý ml., Lexman ml., – Klouda, Hátle (stř. Zelinka A., Vandas M., Voda T., Brychta, Krpata)

K dalšímu přípravnému utkání v sobotu 2.3. nastoupilo naše Áčko v hodně kombinované sestavě. Vlivem zranění a absencí se na zápase podílelo také několik hráčů Béčka a dorostu, plus zapůjčený brankář z týmu Moravan. V úvodu prvního poločasu jsme měli více ze hry. Dvakrát povedená kombinace vyústila v rychlé náběhy Lukáše Vody z pravé strany, kdy běžel s míčem na hostujícího brankáře, bohužel v koncovce selhal. Následně se hra vyrovnala a odehrávala se mezi velkými vápny. Opatovičtí se snažili kombinovat, bohužel malé technické chybičky ukončovaly slibně se rozvíjející akce. Pokračuj ve čtení!

ZRANĚNÍ KOSÍ A-TÝM

Lokomotiva HK – AFK Opatovice 10 : 5 (3:3)

Branky:  Voda L., Dujsík, Lexman st., Práchenský, Hátle

Sestava: Hampl – Jičínský, Dujsík, Peružek, Janoška – Voda L., Lexman st., Černohubý ml., Rubák – Práchenský, Hátle (stř. Voda T., Černohubý st.)

V sobotu 24. února jsme od 16 hodin nastoupili na UMT proti týmu z hradecké B-třídy TJ Lokomotiva Hradec Králové. V pokročilé fázi přípravy se nám bohužel nakupila zranění a nemoci, tudíž jsme do zápasu šli s hráči z B-týmu i dorostu. Bohužel pro nás se hned v první minutě zápasu zranil Matěj Rubák a v 15. minutě ho následoval Tomáš Peružek, oba hráči si zvrtli kotník. I přes všechna tato zranění to na hře nebylo znát. První poločas se hra přesýpala z jedné strany na druhou, kdy oba týmy hrály hodně dopředu a po brankách Lukáše Vody, Jiřího Dujsíka a Šimona Hátleho se šlo do šaten za stavu 3:3. Pokračuj ve čtení!

PŘÍPRAVA V PLNÉM PROUDU

Smiřice – AFK Opatovice 2 : 3 (2:1)

Sestava: Hampl – Janoška, Richter, Perůžek, Černý – Rubák, Černohubý ml., Dujsík, Voda, Lexman ml.– Práchenský (stř. Hátle, Jánoš R., Haupt, Lexman st.,)

V sobotu 17. února jsme na umělém povrchu v Kobylicích nastoupili k dalšímu přípravnému utkání proti týmu ze Smiřic, který hraje 3. třídu v Královéhradeckém kraji, kde po podzimní části je na druhém místě a patří mezi dva dominující týmy. První poločas zápasu ukázal, že rozdíl dvou tříd není vůbec znát. Domácí měli více ze hry a rychlými průniky zejména přes pravou stranu se dostávali do nebezpečnějších pozic. Naši hráči se snažili, nicméně rychlejší a přesnější rozehra pokulhávala. První poločas byl jiskřivý a poměrně vyhecovaný. V mistrovském zápase by měl rozhodčí plné ruce práce uklidnit hru žlutými kartami a možná by se i červenalo. Ve 27. minutě domácí rychle přenesli míč z levé strany do pravého křídla, přišel centr do vápna a první branka. Ve 32. minutě opět rychlá akce přes pravou stranu a druhý gól. Do poločasu dokázal pěkným přímým volným kopem snížit Jirka Černohubý mladší. Pokračuj ve čtení!

ZEMŘEL PAN JIŘÍ VONDŘEJC

S hlubokým smutkem a těžkým srdcem sdílíme zprávu o úmrtí všemi milovaného Jirky Vondřejce.

Ztrácíme nejen jedinečnou osobnost, ale také spolehlivého přítele a trenéra, který se vždy s láskou a nadšením staral o chod našeho fotbalového klubu.

Jirko, odpočívej v pokoji. Tvůj odkaz v nás bude žít navždy

KRAJSKÝ TÝM NAD NAŠE SÍLY

AFK Opatovice – Moravany 0 : 5 (0:3)

Sestava: Hampl – Jičínský, Richter, Perůžek, Černý – Rubák, Brychta, Dujsík, Voda, Veselský – Práchenský (stř. Janoška, Černohubý ml., Danihelka, Lexman st.,)

V sobotu 3. února jsme odehráli přátelský zápas s týmem z Moravan, který hraje krajský přebor. Velký vítr a menší rozměry hřiště dobrému fotbalu moc nepřidaly. Kombinující tým z Moravan na začátku zápasu diktoval hru a po dvou chybách v naší obraně se ujal vedení 0:2. Náš tým se po zpackaném začátku také dostal do hry, kdy si vytvořil šance, kterým bohužel chyběla přesnější koncovka. Soupeřovo mužstvo se také dostalo do několika šancí, ale koncovka selhala. V závěru prvního poločasu se prosadil křídelní hráč soupeře a do šaten se šlo za stavu 0:3. Druhý poločas oba týmy pozměnily sestavy a tyto změny našemu celku sedly. Soupeře jsme přehrávali, do ničeho vážnějšího jsme ho nepustili a sami jsme si vytvořili několik slibných šancí, kterým bohužel chybělo zakončení. Stav z prvního poločasu jsme drželi až do 80. minuty, kdy naše obrana udělala dvě chyby v rozehře a během dvou minut jsme inkasovali další dvě branky na konečných 0:5 pro Moravany. Naše hra se pod novým trenérem Černohubým zvedá, hráči si musí zvyknout na jiné herní prvky a to bude chtít bohužel čas. Herní projev byl dobrý, leč bez vstřelených branek se body budou získávat velice těžko.

ZIMNÍ PŘÍPRAVA ZAHÁJENA

AFK Opatovice – SK Roudnice 1 : 0 (0:0)

Branky:  Práchenský

Sestava: Hampl – Jičínský, Richter, Perůžek, Černý – Lexman ml., Jánoš R., Lexman st., Rubák – Klouček, Práchenský (stř. Janoška, Černohubý ml., Danihelka, Hátle)

Zimní přípravu s novým hlavním trenérem Jirkou Černohubým zahájilo naše Áčko v úterý 16.1. a v neděli 28.1. sehrálo svůj první přípravný zápas proti týmu z 1.A třídy hradeckého kraje SK Roudnice na umělém povrchu v areálu Slavie Hradec Králové. Soupeř v tento čas absolvoval svoje zimní soustředění, a tak na zápas dorazil s 22 hráči, kdy první poločas odehrála první jedenáctka, zatímco druhá se šla proběhnout kolem Orlice. Našemu týmu bohužel chybělo šest hráčů, a tak svůj prostor dostali opět někteří hráči dorostu a Béčka. Prvních dvacet minut bylo hostujících plné hřiště, kdy určovali rychlé tempo, ale nepřipravili si nic nebezpečného. Následně se hra vyrovnala, naši hráči se snažili kombinovat, bohužel někdy kombinace vázla na nepřesnostech. Pokračuj ve čtení!

NOVOROČNÍ FOTBALOVÉ SETKÁNÍ

Nový rok 2024 přivítali fotbalisté klubu AFK Opatovice nad Labem tradičním a oblíbeným novoročním fotbálkem. Letošní střetnutí se těšilo opět vysoké účasti hráčů složené napříč zástupci „Áčka“, „Béčka“ a dorostu. Dnes vyhrál tým „starých“, kteří porazili tým „mladých“ poměrem 5:2.

POZDIMNÍ ČÁST SEZONY 23/24

Podzimní část fotbalové sezóny 23/24 skončila. Začíná dlouhá zimní přestávka, která bude trvat až do poloviny března. Do konce letošního roku budou všechny týmy i hráči relaxovat a připravovat se na neoblíbenou zimní přípravu, která vypukne v průběhu ledna či února.  Pro nás je to čas na rekapitulaci pro naše fotbalové fanoušky, jak se týmům AFK Opatovice nad Labem vydařila či naopak nevydařila první polovina fotbalové sezóny.

AFK OPATOVICE „ÁČKO“

Náš A tým, účastník I. B třídy Pardubického kraje, se v minulé sezoně pohyboval na předních příčkách tabulky a nebyl daleko od postupu. Do své druhé sezóny v této soutěži vstupoval ale v částečné nervozitě. Ta byla způsobena těžkými zraněními, která si při posledním zápasu loňské sezóny přivodili Matěj Hanovec a Tomáš Peružek, dvě hlavní opory týmu. Prvně jmenovaný si zpřetrhal vazy v koleni a druhý utrpěl těžký výron kotníku. Pokračuj ve čtení!

DOROST PŮLMISTREM SOUTĚŽE

AFK Opatovice – Nasavrky/Orel 3 : 1 (0:0)

Branky:  Černohubý ml., Pechánek P., Burdych

Sestava: Přívozník – Krpata, Janoška, Štancl, Krátký – Pokorný, Jehor (UKR), Černohubý ml., Vosáhlo Dan– Burdych, Pechánek P. (stř. Voda, Pechánek K., Vosáhlo David, Hyršl, Zykl)

V době, kdy ostatní mužstva AFK Opatovice n/L již měla konec podzimní části sezóny, sehráli o minulém víkendu naši dorostenci v posledním domácím zápase mistrovské utkání proti týmu z Nasavrk, který se nacházel na předposledním místě tabulky. V prvním poločase jsme měli jasnou převahu, dařila se kombinační hra, ale držení míče nikomu nikdy zápas nevyhraje. Jediné co nám scházelo, bylo zakončování. Střely se míjely účinkem o několik metrů nad nebo vedle branky. A když už zakončujeme, tak to je slaboučká střela brankářovi do rukou. Z těchto důvodu se dostavovala jistá nervozita ze ztracených bodů. Pokračuj ve čtení!