GÓLOVÁ PŘESTŘELKA V LÁNECH

AFK OPATOVICE – ROZHOVICE    0 : 1 (0:0)

Sestava:  Hampl – Jičínský, Černohubý, Perůžek, Voda – Lexman, Haupt, Brychta , Veselský – Hanovec , Richter J. (Pech, Zelinka P., Fikejz, Lepič)

O víkendu jsme na svém hřišti přivítali soupeře z Rozhovic, tradičního účastníka krajské soutěže. Od úvodního hvizdu se oba soupeři soustředili hlavně na zabezpečenou obranu, přesto se hrál pohledný kombinační fotbal, který se musel přítomným divákům líbit. Do konce poločasu si oba celky vytvořili brankové šance, které nedokázaly proměnit ani z bezprostřední blízkosti braneka tak odcházely do kabin za bezbrankového stavu. Pokračuj ve čtení!

ÁČKO POTVRDILO VEDENÍ V TABULCE

PŘELOVICE – AFK OPATOVICE    1 : 2 (1:0)

Branky:  Richter J., Veselský

Sestava:  Vlček – Jičínský, Černohubý, Perůžek, Voda L. – Veselský, Klouček, Lexman, Pech M. – Hanovec, Richter J.  (stř. Víša, Zelinka F.)

K dalšímu zápasu o vedoucí příčku v tabulce I.B třídy jsme zajížděli na horkou půdu do Přelovic. V prvním poločase naše mužstvo působilo na nerovné hrací ploše sebevědoměji a vytvořilo si několik nadějných střeleckých příležitostí, které však zůstaly nevyužity. V poslední minutě poločasu to byli domácí, kteří po jednom z útoků šli do vedení po tečované střele našimi hráči. Pokračuj ve čtení!

PRVNÍ BODY PŘÍPRAVKY

AFK OPATOVICE – HORNÍ JELENÍ    5 : 2 (4:1)

Branky:  Černohubý 2x (obě p.k.), Klouček, Richter J., Veselský

Sestava:  Vlček – Jičínský, Černohubý, Perůžek, Voda L. – Veselský, Klouček, Jánoš R., Lexman – Hanovec, Richter J.  (stř. Zelinka P., Lepič, Pech M., Zelinka A.)

Stejně jako v minulém kole soutěže se našim hráčům povedl začátek utkání a tak již v páté minutě jsme vedli 2:0 po brankách Filipa Kloučka a Kuby Richtera. I v dalším průběhu jsme měli míč častěji na svých kopačkách, přesto se hosté po jednom z útoků dostali před naši branku a po nastřelené ruce získali výhodu pokutového kopu, který také bezpečně proměnili a snížili na rozdíl jediné branky. I po tomto snížení jsme měli mírně navrch a po půlhodině hry jsme v 32. a 36. minutě vstřelili další dvě branky, nejprve se trefil zblízka Jakub Veselský a poté ze značky pokutového kopu Jirka Černohubý. Pokračuj ve čtení!

ZAČÁTEK SOUTĚŽÍ MLÁDEŽE

NASAVRKY – AFK OPATOVICE    0 : 5 (0:2)

Branky:  Hanovec 3x, Richter J., Perůžek

Sestava:  Vlček – Jičínský, Dujsík, Perůžek, Blažek O. – Lexman, Klouček, Černohubý, Jánoš R. – Hanovec, Richter J.  (stř. Zelinka P., Lepič, Víša, Zelinka F., Zelinka A.)

Po vysokém vítězství v minulém kole jsme zajížděli na nově zrekonstruovaný fotbalový areál do Nasavrk. Začátek zápasu se nám povedl, po pěkné kombinační akci v 1. minutě ještě Kuba Richter minul prázdnou branku, aby o dvě minuty později po centru zprava hlavou přehodil brankáře domácích – 0:1. V dalším průběhu se hra v poli více dařila domácím, našim hráčům se nedařila kombinace a na dostřel branky jsme se nedostávali. Šance se spíše rodily na straně druhé, ale střelecká impotence domácích k vyrovnání nevedla. Přesto jsme do kabin odcházeli s dvoubrankovým náskokem, kdy po pěkné rychlé akci a následném rohovém kopu zvyšoval zblízka Matěj Hanovec – 0:2. Pokračuj ve čtení!

MNOHO ABSENCÍ HRÁČŮ

AFK OPATOVICE – SK ŘEČANY   8 : 1 (6:1)

Branky:  Hanovec 5x, Klouček 2x, Černohubý p.k.

Sestava:  Vlček – Jičínský, Černohubý, Perůžek, Hladík. – Voda, Lexman, Klouček, Lepič – Hanovec, Zelinka P.  (stř. Zelinka F., Hájek, Pech B.)

Začátek zápasu našemu mužstvu vyšel a již v 1. minutě překonal hostujícího brankáře Matěj Hanovec. V 9. minutě stejný hráč skóroval podruhé po rychlém útoku. Přes snížení hostů na 2:1 měli naši hráči jasnou převahu, kterou ještě navýšili po vyloučení hráče Řečan v 15. minutě, kdy unikajícího Petra Zelinku obránce fauloval.. Od té chvíle bylo na hřišti pouze naše mužstvo, hosty přehrávalo jak rychlostí tak i kombinačně. Skoré na straně domácích narůstalo a s koncem prvního poločasu svítil na ukazateli stav 6:1. Pokračuj ve čtení!

ZÁPASY NOVÁČKŮ PRO DOMÁCÍ

MORAVANY „B“ – AFK OPATOVICE   1 : 0 (1:0)

Sestava:  Vlček – Jičínský, Černohubý, Perůžek, Hladík. – Lexman, Klouček, Zelinka P.,Lepič – Hanovec, Richter J.  (stř. Zelinka A., Blažek O., Pech M.)

Ke druhému utkání také nováčka v soutěži jsme zajížděli oproti minulému kolu s několika změnami v sestavě. Na začátku zápasu to bylo také na našem nasazení znát, domácí si vytvořili mírnou převahu a hlavně jejich útoky po stranách hřiště byly nebezpečné. Postupně jsme hru v poli vyrovnali a naše útoky zaměstnávali domácí obranu. Po jednom z nich jsme získali výhodu pokutového kopu, ale Matěj Hanovec domácí branku přestřelil. V e 32. Minutě měli hostitelé větší štěstí a po střele z úhlu šli do vedení – 1:0. Naše střelecké šance do poločasu končily mimo branku. Pokračuj ve čtení!

DVĚ VÝHRY, STEJNÉ VÝSLEDKY

AFK OPATOVICE – SLATIŇANY   4 : 3 (2:0)

Branky:  Hanovec, Zelinka P., Richter J., vlastní

Sestava:  Vlček – Jičínský, Dujsík, Perůžek, Jánoš R. – Fikejz, Klouček, Lexman, Voda – Hanovec, Richter J.  (stř. Zelinka P., Víša, Zelinka A., Novák M.)

První utkání v krajských soutěžích se našemu mužstvu povedlo výsledkově i herně. Přesto začátek zápasu přinesl mírnou převahu hostujícímu mužstvu, které hrálo i vyšší soutěže, ale naštěstí jejich střelecké zakončení bylo nepřesné a ve dvou případech zasáhl úspěšně brankář Vlček. Postupem času jsme hru v poli vyrovnali, rychlé útoky zaměstnávaly obrany na obou stranách. Ve 34. minutě hlavičkoval těsně vedle Kuba Richter a tři minuty nato se chytře uvolnil Matěj Hanovec a z hranice šestnáctky nedal hostujícímu brankáři šanci. Ve 41. minutě jsme zahráli dobře trestný kop a hostující obránce si míč srazil do vlastní branky – 2:0. Pokračuj ve čtení!

REKAPITULACE SEZÓNY 2021/2022

Po dvou letech ovlivněné Covidovými restrikcemi, kdy byly soutěže přerušovány a následně rušeny, nastal ten vytoužený okamžik, kdy můžeme opět znovu s úsměvem na tváři zaplesat, že se podařilo vrátit zpět normální život, i ten fotbalový a konečně se povedlo regulérně odehrát právě ukončenou fotbalovou amatérskou sezónu. A právě zde se dozvíte, jak si vedly jednotlivé kategorie AFK Opatovic n/L v uplynulé sezóně.

AFK Opatovice „Áčko“

Opatovické Áčko si může na papíře v cílech sezóny úspěšně odškrtnou kolonku „postoupit do krajské soutěže“. Právě tento sen a cíl se stal po neskutečných 20ti letech opět realitou a letošní sezónu tak klub pokládá za veleúspěšnou. Pokračuj ve čtení!