NEPOVEDENÝ ZÁVĚR SEZÓNY PRO BÉČKO

Přelovice B – AFK Opatovice B 2 : 2 (1:2)

Branky: Jánoš R., Janoška (pk)

Sestava: Hampl – Janoška, Jánoš R., Zelinka, Jánoš M. – Danihelka, Lexman st., Pokorný, Vandas M., Tešla – Richter (stř. Zelinka F., Kuric, Mencl, Vandas F.)

Závěrečné kolo soutěže jsme odehráli 15.6. na půdě Přelovic. Hrál se pohledný zápas, kdy jsme si vytvořili dostatek šancí. Skóre otevřel pěknou střelou Radim Jánoš a na 2:0 zvyšoval z penalty Janoška. Bohužel jsme si nechali v závěru půle snížit také z penalty. Pokračuj ve čtení!

STARŠÍ ŽÁCI VÍTĚZI OKRESNÍHO PŘEBORU

Načešice – AFK Opatovice 0 : 2 (0:0)

Branky: Jičínský, Richter

Sestava: Hampl – Janoška, Jánoš, Blažek O., Jičínský – Rubák, Dujsík, Černohubý ml., Štancl- Voda L., Richter (stř. Krpata, Voda T., Černohubý st.)

AFK Opatovice B – Staré Hradiště 1 : 2 (0:0)

Branky: Lexman

Sestava: Zelinka F- Jánoš M, Zelinka A, Perůžek, Víša – Danihelka, Vandas M, Lexman, Tešla – Hátle, Práchenský (stř. Vandas F, Hájek, Mencl)

V sobotu 8.6. jsme sehráli místní derbíčko s Hradištěm. Zápas měl i přes vysoké teploty dobrou úroveň, rychlost a spoustu gólových šancí. Bohužel převážně na našich kopačkách a tak nás hosté v druhém poločase dvakrát ztrestali, kdy jsme jim naší nedůsledností hodně pomohli. Pokračuj ve čtení!

PŘÍMĚSTSKÝ FOTBALOVÝ TÁBOR

Klub AFK Opatovice nad Labem jako minulý rok, tak i letos pořádá pro členy AFK Opatovice n/L ve věkové kategorii mladší a starší žáci příměstský fotbalový tábor. Platby (přihlášky) plattě do konce července na účet AFK Opatovice n/L 218983695/0300. Pro účastníky fotbalového tábora bude zajištěn oběd a svačina s občerstvením.

KDY: 26.8. – 30.8. 2024

KDE: fotbalový areál AFK Opatovice nad Labem

ČAS: 0800h – 1600h

CENA: 3.500,- Kč

2.500,- Kč sourozenci – cena za jednoho

ZÁCHRANÁŘSKÁ PRÁCE BÉČKA POKRAČUJE

AFK Opatovice – Hrochův Týnec 2 : 2 (2:1)

Sestava: Hampl – Janoška, Jičínský, Haupt, Rubák – Jánoš, Dujsík, Černohubý ml.,- Klouček, Voda, Richter

Paramo PCE – AFK Opatovice B 6 : 3 (4:1)

Branky: Hátle, Richter, Tešla

Sestava: Adamuška – Kuric, Zelinka A., Richter, Jánoš M. – Pokorný, Vandas M., Černohubý ml., Krpata – Tešla, Hátle (stř. Mencl, Hájek, Zelinka F., Přívozník)

Dne 2.6. 2024 jsme se herně vrátili půl roku nazpět a podle toho vypadá i výsledek. Velké poděkování všem klukům, co nám každé kolo pomáhají dohrát soutěž.

AFK Opatovice dorost – Chroustovice 6 : 1 (3:1)

Branky: Pátek Pavel 2x, Zykl 2x, Hyršl Pechánek K.

Sestava: Přívozník – Voda, Krpata, Štancl, Vlk – Hyršl, Pokorný, Pechánek P., Pechánek K. –Burdych, Zykl (stř. Pátek Pa., Pátek Pe., Doležal)

V neděli 2.6. jsme odehráli předposlední domácí utkání proti Chroustovicím. Zápas nemohl začít lépe. V 5. minutě přišel centr z pravé strany na Kristiána Pechánka, který špatně trefil míč před prázdnou bránou a přihrál tak Pepovi Hyršlovi, který vsítil první branku – 1:0. Bohužel v 9. minutě přišel centrovaný míč do našeho vápna a po špatné komunikaci s brankářem si Tomáš Voda svoji nešikovností vstřelil vlastní branku. Zápas i tak probíhal v naší režii a ve 24. minutě se dostal do úniku Pavel Pátek po levé straně a technicky uklidil balón za přední tyč. O pár minut později se trefil Petr Zykl a uzavřel poločas stavem 3:1. Pokračuj ve čtení!

OPATOVICKÁ MLÁDEŽ OPĚT BODUJE NAPLNO

Svratouch – AFK Opatovice 2 : 2 (1:1)

Branky: Dujsík, Klouček

Sestava: Hampl – Jičínský, Peružek, Černý, Janoška – Dujsík, Haupt, Klouček,– Voda, Rubák, Práchenský (stř. Richter, Lexman ml., Černohubý ml.)

AFK Opatovice B – Horní Ředice B 0 : 1 (0:0)

Sestava: Adamuška – Kuric, Zelinka A., Černohubý st., Blažek O.– Danihelka, Vandas M., Černohubý ml., Krpata – Tešla, Hátle (stř. Vandas F., Zelinka F., Mencl)

V sobotu 25.5. jsme za slunečného počasí nastoupili k další záchranářské misi. Opět v polepené sestavě, až se nechce ani věřit, že to dáme do kupy. Naše hra byla založená na rychlé protiútoky, které většinou zakládali kluci Černohubý. Bohužel žádný jsme nedotáhli až do finále. Pokračuj ve čtení!

DALŠÍ BODY PRO NAŠE DOSPĚLÉ TÝMY

AFK Opatovice – Choltice 2 : 1 (1:1)

Branky: Práchenský, Peružek

Sestava: Hampl – Jičínský, Jánoš, Černý, Janoška – Dujsík, Klouček, Haupt – Voda, Rubák, Práchenský (stř. Richter, Vandas, Černohubý m., Štancl, Perůžek)

V sobotu 18. května jsme odehráli domácí utkání proti Cholticím, které byly v tabulce hned za námi. Zápas byl na B.třídu nadstandardní. V prvním poločase jsme si vytvořili několik šancí, ale využít jsme dokázali jen jednu, kdy levačkou zakončoval Vojta Práchenský – 1:0. Vyrovnávací branku jsme dostali ze standartní situace. Pokračuj ve čtení!

ÚSPĚŠNÝ VÍKEND PRO OPATOVICKÁ MUŽSTVA

Rosice nad Labem – AFK Opatovice 1 : 3 (1:1)

Branky: Dujsík, Klouček, Lexman ml.

Sestava: Hampl – Jičínský, Jánoš, Haupt, Černý – Dujsík, Klouček, Lexman ml.,– Voda, Rubák, Práchenský (stř. Richter, Brychta, Perůžek)

AFK Opatovice B – Choltice B 2 : 1 (0:1)

Branky: Hátle, Tešla

Sestava: Zelinka F. – Kuric, Zelinka A., Svoboda, Jánoš M. – Vandas, Lexman st., Adamuška, Tešla – Hátle, Hanovec (stř. Janoška, Danihelka, Pokorný, Krpata, Blažek J.)

Zápas sousedů v tabulce, kterému odpovídala i hra, jsme odehráli v sobotu 11.5. Chtěli jsme hrát aktivně s širokým hřištěm, bohužel představa trenéra nekoresponduje s některými hráči. A když se k tomu přidá lehkovážné bránění rohového kopu, je z toho poločasový výsledek 0:1. Pokračuj ve čtení!

TŘETÍ PROHRA DOROSTU V ŘADĚ

AFK Opatovice – Přelovice 2 : 2 (1:1)

Branky: Lexman ml., Lexman st.

Sestava: Hampl – Jičínský, Jánoš, Haupt, Rubák – Dujsík, Lexman st., Lexman ml.,– Voda, Brychta, Práchenský (stř. Černý, Richter, Černohubý, Hátle)

Mnětice – AFK Opatovice dorost 3 : 2 (2:0)

Branky: Pechánek K., Zykl

Sestava: Přívozník – Danihelka, Janoška, Voda, Krátký – Hyršl, Černohubý, Štancl, Vosáhlo – Pokorný, Burdych (stř. Pátek Petr, Pátek Pavel, Pechánek K., Zykl, Kněžour, Vlk)

Dorost v dalším vloženém kole ve středu 8.5. zavítal na hřiště soupeře z Mnětic, kde jsme chtěli konečně zlomit šňůru tří proher v řadě. Do utkání jsme vstoupili v útočné sestavě, bohužel žádnou vyloženou akci jsme si nepřipsali. Domácí pouze zběsile nakopávali na domácího útočníka, který při své výšce 190cm a 90kg svým vzhledem působil jako 30letý chlap ve své nejlepší formě. V 9. minutě dostal druhý útočník delší míč do křídelního prostoru před hranici velkého vápna, nás brankář zběsile a hlavně nesmyslně vyběhl a domácí hráč jej jednoduše prostřelil – 1:0. Ve 30. minutě letí nakopnutý míč ve výšce 135 cm nad zemí středem hříště směrem na naší branku. Jeden ze stoperů místo aby míč zastavil nebo jej z první odkopl, suverénně trefí míč holení, kdy mu dodá ještě větší rychlost a rotaci přímo do běhu na domácího obra. Naštěstí Matěj Janoška rychlostně stíhal domácího hráče, nicméně místo jednoduchého odkopnutí míče se snaží o efektivní odebrání balónu, které samozřejmě je neúspěšné a inkasujeme druhou branku – 2:0. Pokračuj ve čtení!

STARŠÍ ŽÁCI MÍŘÍ ZA POSTUPEM

AFK Opatovice – Rozhovice 0 : 1 (0:0)

Sestava: Hampl – Jičínský, Perůžek, Černý, Rubák – Dujsík, Haupt, Klouček – Lexman ml., Brychta, Richter (stř. Práchenský, Janoška)

V sobotu 4. května jsme přivítali na našem hřišti tým z Rozhovic, který se nachází na druhém místě v lehkém náskoku před námi. Tento zápas znamenal přímý boj o druhé místo v tabulce pardubické B-třídy. Soupeř posilněný oproti podzimu s vele zkušenými borci je velmi obávaným soupeřem, my se ho však nezalekli a do zápasu jsme vstoupili, že zápas chceme ovládnout. Tým Rozhovic výborně napadal a tím nám velmi ztěžoval jakoukoliv kombinaci a sám míč velice dobře držel. Soupeřovi rychlonohý borci nám celý první poločas dělali velký problém. Ale i my jsme nezaháleli a soupeřovu branku střelami ze střední vzdálenosti ohrozili. Do kabin se šlo za stavu 0:0. Pokračuj ve čtení!