ÚSPĚŠNÝ PODZIM DOSPĚLÝCH

AFK OPATOVICE – MIKULOVICE   4 : 1 (1:0)

Branky: Hanovec 2x, Richter J., Jánoš R.

Sestava:  Hampl – Hladík, Jičínský, Perůžek, Lepiš – Pech M., Fikejz, Jánoš R., Lexman – Hanovec, Richter J.  (stř. Zelinka P., Duha, Víša, Morávek)

Předehrávka prvního jarního kola nám přisoudila poslední tým tabulky a podle tohoho také vypadal průběh prvního poločasu. Od počátku jsme si vytvořili územní převahu, ale přes zhuštěnou obranu hostí jsme se nedokázali výrazněji prosadit. Překonat se nám podařilo „obranný val“ hostí překonat až ve 39. minutě, kdy se hlavou po přesně zahraném trestném kopu prosadil Matěj Hanovec – 1:0. Pokračuj ve čtení!

OPĚT NA PRVNÍ MÍSTO

AFK OPATOVICE – ÚJEZD   3 : 0 (1:0)

Branky: Hanovec 2x, Jánoš R.

Sestava:  Vlček – Hladík, Jičínský, Lepiš – Voda, Zelinka P., Pech M., Fikejz – Hanovec, Richter J.  (stř. Lexman, Duha, Víša)

V posledním zápase podzimní části soutěže (příští týden ještě předehrávka 1. kola jara) jsme přivítali soupeře ze spodních pater tabulky s cílem odčinit porážku z minulého kola. Od počátku utkání jsme soupeře, který přijel jen s 11 hráči, přehrávali ve středu pole, ale dostat se do blízkosti branky byl pro nás těžký úkol. Hosté hráli v zadních řadách pozorně a k útokům na naši polovinu hřiště se dostávali pouze po nakopávaných míčích. Přesto jsme se do poločasu dostali do vedení, kdy zahrávaný trestný kop „uklidil“ do branky zblízka Radim Jánoš. Pokračuj ve čtení!

PRVNÍ DOMÁCÍ PROHRA

AFK OPATOVICE – SEZEMICE   0 : 1 (0:0)

Sestava:  Vlček – Hladík, Jičínský, Černý, Richter R. – Fikejz, Zelinka P., Pech M., Lexman – Hanovec, Richter J.  (stř. Lepič, Duha, Víša)

Se čtvrtým celkem tabulky jsme od počátku utkání „tahali za kratší konec“. Hosté byli rychlejší i důraznější při osobních soubojích, ale střeleckou příležitost si za první poločas žádnou nevytvořili stejně jako naši hráči. Jediné zaváhání naší obrany na začátku druhého poločasu využili hosté ke vstřelení branky po rychlém útoku a zakončeném přesnou střelou. Pokračuj ve čtení!

BÉČKO DOMA BEZ PORÁŽKY

DŘÍTEČ – AFK OPATOVICE   1 : 3 (0:0)

Branky: Černý p.k., Hanovec, Richter J.

Sestava:  Vlček – Hladík, Perůžek, Černý, Richter R. – Fikejz, Zelinka P., Jánoš R., Pech M. – Hanovec, Richter J.  (stř. Duha, Víša)

K dalšímu mistrovskému utkání jsme zajížděli k „derby utkání“ na hřiště Dřítče. Od počátku zápasu se hrál oboustranně spíše opatrný fotbal, hlavně ze strany domácích, kteří se pohybují v tabulce na předposledním místě. Postupem času se naši hráči více osmělovali, ale přes zhuštěnou domácí obranu se jim nedařilo procházet po zemi ani vzduchem. Za celý poločas si ani jedno mužstvo nevytvořilo brankovou šanci. Pokračuj ve čtení!

BRANKOVÁ ÚRODA O VÍKENDU

AFK OPATOVICE – KŘIČEŇ   6 : 0 (2:0)

Branky: Hanovec 4X, Richter J., Fikejz

Do utkání se soupeřem ze spodních pater tabulky jsme vstoupili se snahou potvrdit vedoucí postavení v tabulce. Nervozita nám svazovala nohy natolik, že naše přihrávky končili většinou na kopačkách soupeře. Vše změnila 8. minuta, kdy se nám po zaváhání brankáře, podařilo vstřelit vedoucí branku Michalem Fikejzem a od té chvíle jsme získali převahu v poli, kterou jsme korunovali druhou brankou těsně před odchodem do kabin Matějem Hanovcem. Pokračuj ve čtení!

„ÁČKO“ A „U11“ VE VEDENÍ

PŘELOUČ „B“ – AFK OPATOVICE   1 : 2 (1:2)

Branky: Hanovec, Richter J.

Sestava:  Vlček – Hladík, Jičínský, Černý, Richter R. – Voda, Perůžek, Zelinka P., Lexman – Hanovec, Richter J.  (stř. Fikejz, Bursa)

Na půdu neustále se lepšícího domácího týmu jsme jeli s cílem udržet vedoucí postavení v tabulce okresního přeboru. Hned v úvodu po akci Hanovec-Richter J. jsme se k tomuto cíli přiblížili. Ve hře jsme měli mnohem více kvalitnějších akcí a byli jednoznačně nebezpečnější. Nicméně po nedorozumění v obranné činnosti jsme domácím hráčům umožnili levně vyrovnat stav zápasu. Pokračuj ve čtení!

ŠEST BODŮ „ÁČKA“ A ŽÁKŮ

AFK OPATOVICE – MORAVANY „B“/DAŠICE.   2 : 0 (1:0)

Sestava:  Hampl – Jičínský, Černý, Perůžek, Richter R. – Fikejz, Pech M., Lexman, Lepič – Hanovec, Richter J.  (stř. Bursa, Duha)

Proti vedoucímu týmu okresního přeboru jsme nastoupili do utkání bez několika hráčů, ale na hře to od počátku nebylo znát a se soupeřem jsme drželi vyrovnanou hru. Postupem času si však hosté vytvořili více ze hry, ale jejich kombinační hra končila většinou na naší pozorně hrající obraně. Udeřit mohlo na druhé straně, kdy po rychlém útoku a úniku Matěje Hanovce skončila jeho střela u dobře chytajícího brankáře hostů. V závěru poločasu jsme přesto šli do vedení po stříleném centru opět Matěje a míč skončil k překvapení všech v brance hostí. Pokračuj ve čtení!

POCHVALA PRO „BÉČKO“

ROVEŇ – AFK OPATOVICE    0 : 0

Sestava:  Vlček – Jičínský, Černý, Perůžek, Richter R. – Voda, Jánoš R., Zelinka P., Lexman – Hanovec, Richter J.  (stř. Morávek, Lepič, Duha)

Na „pro nás neoblíbeném hřišti“ jsme začali velmi dobře a domácí jsme zatlačili do defenzivy. Vytvářeli jsme si nadějné střelecké možnosti, z kterých jsme vyprodukovali tyč Matějem Hanovcem. Poté nás na chvíli přibrzdilo zranění Lukáše Vody. Nicméně z ojedinělé akce domácích došlo k nedovolenému zákroku v našem pokutovém území a k odpískání penalty. Domácí však střelou mimo branku tuto šanci neproměnili a tak první poločas skončil remízou – 0:0. Pokračuj ve čtení!

PRVNÍ VÝHRA DOROSTU

AFK OPATOVICE – BUKOVKA 3 : 2 (2:0)

Branky: Richter J. 2x, Lexman

Sestava: Vlček – Hladík, Pech M., Černý, Richter R. – Voda, Perůžek, Zelinka P., Lexman – Hanovec, Richter J. (stř. Duha, Bartoníček, Křovák)

V dalším mistrovském utkání mužstev z popředí tabulky měli naši hráči od úvodního hvizdu rozhodčího více ze hry a svojí kombinační hrou zaměstnávali obranu soupeře. Po několika střeleckých příležitostech poslal naše mužstvo do vedení po půlhodině hry Jakub Richter – 1:0. Hosté se v těchto fázích utkání zmohli pouze na nakopávané míče. Pět minut před odchodem do šaten zvýšil po závaru před brankou hostí střelou zblízka Petr Lexman – 2:0. Pokračuj ve čtení!

VÍCE BODŮ PRO SOUPEŘE

ROHOZNICE – AFK OPATOVICE    2 : 1  (0:1)

BrankyHanovec

Sestava:  Vlček – Hladík, Jičínský, Černý, Richter R. – Voda, Perůžek, Jánoš R., Lexman – Hanovec, Richter J.  (stř. Blažek O.)

Na nerovném malém hřišti se od prvních minut hrál poměrně kvalitní fotbal a to zásluhou obou mužstev. V prvním poločase jsme byli v koncovce úspěšnější a vedli jsme brankou Matěje Hanovce. Pokračuj ve čtení!