DŮLEŽITÉ VÝHRY

RVÁČOV – AFK OPATOVICE    1 : 2  (0:1)

Branky:  Veselský, Klouček

Sestava: Vlček – Jičínský, Černohubý, Perůžek, Fikejz – Brychta, Klouček, Haupt, Veselský  – Richter J., Hanovec   (stř. Lexman, Pech, Zelinka A.)

K dalšímu zápasu odjíždělo naše mužstvo na hřiště Rváčova. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání a nečeká nás nic jednoduchého. Domácí totiž na svém hřišti v podzimní části ještě neprohráli. Od počátku to bylo velmi bojovné utkání, kde domácí na hřišti menších rozměrů vynikali hlavně v obranné fázi. Přesto se nám již v 17. minutě podařilo vstřelit vedoucí branku, jejím střelcem byl Kuba Veselský. Do konce poločasu se, přes oboustrannou snahu, nepodařilo vážněji ohrozit ani jednomu celku soupeřovu branku. Vstup do druhého poločasu vyšel lépe domácím, kteří po sedmi minutách vyrovnali po akci zavánějící ofsajdem. V dalším průběhu jsme byli v útočné fázi nebezpečnější a v 76. minutě se nám podařilo jednu z našich šancí proměnit, kdy rychlý útok zakončil přesně Filip Klouček – 1:2. Tím jsme si z horké půdy ve Rváčově odvezli velmi cenné tři body, které nás udržely ve hře o podzimního lídra tabulky I. B třídy.


AFK OPATOVICE „B“ – ROHOVLÁDOVÁ BĚLÁ 3:1 (1:0)

Branky:  Křovák, Krsek, Hátle

Sestava: Hampl – Patočka, Jánoš M., Valenta, Zelinka F. – Krsek, Adamuška, Jánoš R.,Vandas – Práchenský, Křovák (Kuric, Tešla, Trenda, Blažek J., Hátle)

V posledním domácím zápase podzimní části sezóny jsme přivítali na našem hřišti soupeře z Rohovládové Bělé. Oproti předešlých tradic jsme úvod zápasu neprospali a naopak v 10. minutě nejprve Miloš Křovák nastřelil tyč hostující branky, odražený míč se dostal opět k němu a ten jej nekompromisně zavěsil pod břevno branky – 1:0. Ve zbytku prvního poločasu jsme si vypracovali několik dalších šancí, ale břevno či hostující gólman byli proti. I hosté si vypracovali pár šancí, ty nejnebezpečnější po našich chybách, ale nedokázali je bankově zužitkovat. Úvod druhého poločasu se opět vymykal z našich předváděných výkonů. Zatlačili jsme na hosty a mohli jsme přidat dvě rychlé branky, bohužel střely skončily vedle. Nepolevili jsme a měli i více ze hry. V 74. minutě se po kombinaci Práchenský-Vandas dostal k míči Tomáš Krsek a střelou na zadní tyč zvýšil na 2:1. V 78. minutě opět po pěkně akci se k míči dostal Šimon Hátle a vsítil branku na 3:1. Konec zápasu měli hosté převahu, ale nedostali se k žádným šancím a tak díky velice dobré obranné hře a prosazení se v útoku jsme si tak mohli připsat důležité tři body do tabulky.