MNOHO ABSENCÍ HRÁČŮ

AFK OPATOVICE – SK ŘEČANY   8 : 1 (6:1)

Branky:  Hanovec 5x, Klouček 2x, Černohubý p.k.

Sestava:  Vlček – Jičínský, Černohubý, Perůžek, Hladík. – Voda, Lexman, Klouček, Lepič – Hanovec, Zelinka P.  (stř. Zelinka F., Hájek, Pech B.)

Začátek zápasu našemu mužstvu vyšel a již v 1. minutě překonal hostujícího brankáře Matěj Hanovec. V 9. minutě stejný hráč skóroval podruhé po rychlém útoku. Přes snížení hostů na 2:1 měli naši hráči jasnou převahu, kterou ještě navýšili po vyloučení hráče Řečan v 15. minutě, kdy unikajícího Petra Zelinku obránce fauloval.. Od té chvíle bylo na hřišti pouze naše mužstvo, hosty přehrávalo jak rychlostí tak i kombinačně. Skoré na straně domácích narůstalo a s koncem prvního poločasu svítil na ukazateli stav 6:1. Svoje premiérové branky za naše mužstvo zaznamenali Filip Klouček a Jirka Černohubý. Vstup do druhé půle se našim hráčům opět vydařil a svoji druhou brankou v utkání se střelou z 20 metrů předvedl Filip Klouček – 7:1. Po zranění našich dvou hráčů dostali příležitost i hráči ze střídačky (Hájek, Zelinka F.). V těchto fázích utkání hra postupně upadala do průměru a všichni hráči čekali na závěrečný hvizd rozhodčího. Přesto jsme ještě v 67. minutě vstřelili osmou branku do hostující sítě Matějem Hanovcem, pro kterého to byla pátá v tomto utkání.

DAŠICE – AFK OPATOVICE „B“    4 : 0  (2:0)

Sestava: Hampl – Novák, Valenta, Blažek O., Jánoš M. – Hátle, Adamuška, Vandas, Mencl – Křovák, Patočka

Ve třetím kole jsme zavítali na hřiště soupeře z Dašic. Bohužel v tomto kole jsme se museli vypořádat s počtem neuvěřitelných jedenácti absencí z různých důvodů, což nemile zapůsobilo hlavně na psychickou stránku týmu. Domácí tým od úvodního hvizdu ovládl hru a jasně ukázal, kdo je doma pánem. V 6. minutě přišla od nás chybná rozehra, kterou domácí okamžitě potrestali – 1:0. V prvním poločase nás domácí nepustili k žádné šanci a svou hrou nás jasně přehrávali. Ve 35. minutě jsme opět udělali chybu při rozehře, hosté přešli do protiútoku a zvýšili na 2:0. Za tento stav jsme mohli poděkovat Pavlu Hamplovi, který v první polovině zneškodnil několik jasných gólovek. Ve 48. minutě soupeř zahrával penaltu, kterou Pavel Hampl bezpečně chytil. V 53. minutě domácí pěknou akcí po levé straně dostali míč centrem do vápna a zvýšili na 3:0. V 64. minutě přišel centr z pravé strany a nikým nehlídaný útočník se prosadil hlavičkou mezi našimi stopery – 4:0. Bohužel již od těchto minut jsme zápas dohrávali pouze početně v 10ti hráčích, ale fyzicky v 7-8, což znamenalo jednoznačnou převahu a dominanci soupeře. Jen díky Pavlu Hamplovi jsme nedostali deset a více gólů. Pokud ale budou následovat další zápasy, kdy v našem týmu bude chybět kolem deseti hráčů, nemáme v této soutěži cokoliv pohledávat.