POCHVALA PRO VŠECHNA MUŽSTVA

ŘEČANY – AFK OPATOVICE    1 : 4  (1:3)

Branky:  Brychta, Dujsík, Hanovec, Richter J.

Sestava:  Vlček – Jičínský, Perůžek, Dujsík, Voda – Brychta, Haupt, Černohubý, Lexman – Hanovec, Richter J.  (stř. Víša, Tešla, Pech, Zelinka F., Štancl J.)

Na půdě Řečan jsme odehráli kvalitní utkání a po zásluze přivezli důležité tři body. Přestože domácí v prvním poločase drželi s našimi hráči herně vyrovnanou partii, odcházeli do kabin za stavu 1:3. Naši první branku vstřelil po sólovém úniku Vojta Brychta. Druhý gól padl po perfektním centru Jirky Černohubého, který zužitkoval Jirka Dujsík a donesl míč na prsou až za brankovou čáru. Třetí branku vstřelil pohotovým zakončením Matěj Hanovec. Ve druhém dějství jsme hru plně kontrolovali a po ukázkové akci Hanovec – Richter druhý jmenovaný zvýšil na konečných 1:4. V poslední minutě zápasu přesně zakončoval benjamínek Jakub Štancl z malého vápna, leč brankář domácích skvělým zákrokem střelu vyrazil. Náš tým sehrál podařené utkání a vyhrál zcela zaslouženě. V dalším domácím zápase budeme bojovat o udržení prvního místa s týmem Nasavrk.

AFK OPATOVICE „B“ – DAŠICE  2 : 0 (2:0)

Branky: Práchenský 2x

Sestava: Hampl – Morávek, Jánoš R., Blažek O., Valenta – Hátle, Adamuška, Krsek, Vandas – Křovák, Práchenský (stř. Mencl, Hájek, Trenda, Kuric)

O sobotním odpoledni jsme přivítali na domácím hřišti soupeře z Dašic, který se nacházel na druhém místě tabulky. Vstřelených 80 branek hostů a suverénní výhra z podzimní části, kdy nás svoji hrou kompletně rozložili, naznačovalo, že nás bude čekat těžká zkouška. Ovšem opak se stal pravdou. Do zápasu jsme opět vstoupili výborně a po centru Miloše Křováka z pravé strany se míč dostal k jedinému a hlavně volnému hráči domácích Vojtovi Práchenskému a ten hlavou vsítil první branku. Díky perfektně zvládnuté taktické hře, kdy soupeř útočil do zhuštěného a zformovaného bloku, se zmohl pouze na nakopávání míčů za obranu, kde všechny tyto pokusy naši hráči likvidovali. Ve 24. minutě přišel druhý domácí úder, kdy se k úprku s míčem za polovinou hřiště dostal opět Vojta Práchenský a svoji střelou nedal hostujícímu brankáři šanci – 2:0. Ve zbytku utkání soupeř měl několik střel ze střední vzdálenosti a ty bezpečně pochytal Pavel Hampl. Jak už to ale bývá, zápas mohl skončit daleko větším rozdílem, jelikož domácí tým přecházel do rychlých protiútoků jeden na jednoho, či tři na dva a svoji nedůsledností, lakomstvím či špatným řešením nedokázal tyto šance zužitkovat. Za předvedenou hru ovšem týmu patří velká pochvala a důležité tři body do tabulky.

ŽIVANICE – AFK OPATOVICE   dorost  2 : 1 (0:0)

Branka:  Pechánek P.

Sestava: Přívozník – Štancl J., Burdych, Zelinka, Danihelka – Vosáhlo Dan, Janoška, Černohubý, Pokorný – Hajdák, Pechánek P. (Voda, Neruda)

Naši dorostenci odehráli na půdě favorita vyrovnaný zápas. V první půli jsme udrželi se soupeřem krok a až začátkem druhé půle jsme inkasovali po povedených střelách domácích hráčů dva góly. Poté se trefil ukázkově za 30 metrů Patrik Pechánek a v závěru jsme domácí favority přitlačili před jejich branku. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit další gól a tak i přes výborný výkon jsme prohráli 2:1.

AFK OPATOVICE – PŘELOVICE   st. žáci   1 : 0 (0:0)

Branky:  Zykl P.

Sestava:  Štancl J. – Lesník, Černohubý, Janoška, Neruda – Štancl O., Jirout, Kočí, Vlad(UK)  – Zykl P., Vosáhlo David  (stř. Jirásek, Lamela, Olbrich S., Mezei A., Mezei F.)

Se soupeřem ze druhého místa tabulky jsme v prvním poločase hráli vyrovnanou partii a vytvořené šance na obou stranách končili na dobré hře obran a brankářů. Začátek druhého poločasu jsme hosty přehrávali a podařilo se nám po jednom z rychlých útoků vstřelit vedoucí branku. Přes velký tlak Přelovických v závěru zápasu se již skoré neměnilo a zisk důležitých bodů nám pomohl k postupu v tabulce.

AFK OPATOVICE – SEZEMICE   přípr. U11   6 : 2 (4:2)

Branky:  Bubák 3x, Čížek, Katzer,

Sestava:  Štancl O. – Bubák, Olbrich, Dujsík, Rosendorf, Žák – Balažovič, Němec V.,  Němec M., Katzer M.

Prohru z minulého kola naši nejmladší tentokrát odčinili, byli po celý lepší a střelecky pohotovější.