POCHVALA PRO ŽÁKY

AFK OPATOVICE – STOLANY    0 : 3  (0:1)

Sestava:  Hampl – Víša, Jičínský, Perůžek, Voda – Pech, Fikejz, Brychta, Kulhánek – Hanovec, Richter J.  (stř. Vosáhlo Dan, Štancl J.)

Bez několika hráčů základu jsme nastoupili k zápasu v improvizované sestavě, ale od začátku to nebylo znát. Měli jsme více ze hry a během prvních dvaceti minut jsme si vypracovali pět vyložených brankových příležitostí, ale všechny jsme trestuhodně zahodili. Hosté se po celý poločas soustředili více na bránění a podnikali sporadické útoky. Bohužel jeden se jim v závěru poločasu podařilo využít  – 0:1. S vědomím možné další porážky jsme do druhé půle vstoupili nervózně a většina útoků končila na našich špatných přihrávkách. Hosté vycítili svoji šanci a po několika rychlých útocích se jim podařilo vstřelit další dvě branky a tím rozhodnou o svém vítězství. Naši hráči se do konce zápasu k přesnému zakončení vůbec nedostali a zaslouženě jsme odešli opět poraženi.

OSTŘETÍN – AFK OPATOVICE „B“   3 : 0 (2:0)

Sestava: Hampl – Patočka, Perůžek, Jánoš R., Jánoš M. – Tešla, Lexman, Vandas, Hátle – Práchenský, Křovák (stř. Hájek, Kuric, Mencl, Blažek, Valenta)

V dalším zápase o důležité body do tabulky jsme zavítali na neoblíbené hřiště soupeře z Ostřetína. V zápase jsme se snažili hrát fotbal, dostali jsme se do několika šancí, kdy Šimon Hátle skluzem z brankové čáry trefil domácího brankáře stojícího dva metry vedle něho, Petr Lexman hlavičkoval do břevna. Bohužel při dalších příležitostech jsme se báli zakončovat. Domácí celek hru příliš neřešil a od obrany pouze nakopával míče dopředu. První branku vsítili po chybě Tomáše Perůžka, kdy místo jednoduché přihrávky brankáři, se řešila situace nepovedenou stahovačkou. Druhou branku domácí vsítili po odvráceném centru do vápna, kdy se míč dostal přesně na kopačku domácího hráče a ten druhým dotykem vyslal střelu k tyči. Třetí gól opět po odvráceném rohu, kdy domácí hráč měl opět dostatek času zpracovat si míč a vystřelit. Můžeme tedy říct, že soupeř měl tři šance a dal opět tři branky a zaslouženě vyhrál.

BÝŠŤ – AFK OPATOVICE  dorost  1 : 2 (1:2)

Branky:  Pokorný 2x

Sestava: Přívozník – Danihelka, Janoška, Zelinka, Vlka – Vosáhlo, Jehor(UKR), Štancl, Pokorný – Pechánek P., Hajdák (stř. Pechánek K., Neruda, Burdych, Voda, Bittner, Klepetko)

Na hřišti malých rozměrů a hrbolatém terénu jsme měli vstup do utkání lepší než domácí mužstvo. Z první přímé střely na branku jsme se ujali vedení v 8. minutě brankou Kuby Pokorného. I v dalším průběhu jsme byli kombinačně lepší, domácí se dostávali k naší brance pouze po nakopávaných míčích. Druhou branku vstřelil opět Kuba Pokorný po chybě brankáře po půlhodině hry. Domácí před odchodem do šaten snížili z přísně nařízeného pokutového kopu na 1:2. Ve druhé půli se hra přelévala z jedné strany na druhou po oboustranných dlouhých nákopech, šlo spíše o boj než o pohledný fotbal. Našim hráčům se až do konce dařilo zachytávat všechny útoky a zaslouženě si připsali další výhru.

SEZEMICE – AFK OPATOVICE  st. žáci   0 : 1 (0:1)

Branky:   Janoška

Sestava:  Hrubeš – Lesník, Janoška, Pechánek K., Neruda –  Lamela, Štancl O.,Vosáhlo David, Vlad(UK)  – Zykl P., Olbrich  (stř. Mezei A., Mezei F., Kočí, Svoboda M., Jirásek, Jirout)

Domácím se v letošním soutěžním ročníku daří a obsazují v tabulce zatím druhou příčku. Od začátku utkání se hrál oboustranně pohledný fotbal, s domácími jsme drželi krok a nakonec jsme se ujali vedení po půlhodině hry, když dalekonosná střela Matěje Jurošky skončila za zády brankáře hostitelů. Druhý poločas probíhal stejně jako první, hra byla překvapivě vyrovnaná. Domácí mužstvo se k žádnému tlaku nedostali a naše obrana pracovala spolehlivě. Ziskem tří bodů jsme se našemu dnešnímu soupeři přiblížili.

BÝŠŤ – AFK OPATOVICE   přípr.U11    6 : 6 (2:4)

Branky:  Koki 2x, Čížek, Katzer M., Lamela, Dujsík,

Sestava:  Mezei – Bubák, Olbrich, Dujsík, Rosendorf, Žák – Balažovič, Němec V., Katzer M., Lamela, Čížek, Němec M.

Utkání podobné tomu poslednímu, skoré se přelévalo na obě strany. Přestože byli domácí mírně lepším mužstvem, ještě pár minut před koncem jsme vedli o dvě branky, ale domácí nakonec zaslouženě vyrovnali.