PŘEKVAPENÍ V OSTŘEŠANECH

OSTŘEŠANY – AFK OPATOVICE   1 : 5  (1:2)

BrankyČerný 2x (1x p.k.), Perůžek, Richter J., Richter R.

Sestava:  Vlček – Hladík, Jičínský, Černý, Richter R. – Voda, Pech M. Perůžek, Lexman – Zelinka P., Richter J.  (stř. Duha, Blažek O., Bursa)

Na začátek nové sezóny se hrál oboustranně pohledný fotbal, ve kterém pohotovější hosté vedli od 18. minuty brankou Jirky Černého, posily z mužstva Třebše – 0:1. Po rychlém útoku domácích a zaváhání naší obrany bylo ve 32. minutě vyrovnáno – 1:1. To ale netrvalo dlouho, ihned po rozehrání prošel domácí obranou Tomáš Perůžek a vrátil našemu celku opět vedení – 1:2.Ve vyrovnaném závěru poločasu se již skoré neměnilo. Také druhý poločas byla hra vyrovnaná, přesto jsme šli do dvoubrankového vedení v 53. minutě po faulu na Kubu Richtera z penalty, kterou proměnil Jirka Černý. V dalším průběhu jsme svoje vedení udržovali i zásluhou našeho brankáře, který zneškodnil několik příležitostí domácích. V závěru utkání jsme vítězství pojistili v 79. a 88. minutě brankami Kuby a Robina Richtrových.  Pochvala pro celý kolektiv za předvedený výkon.

AFK OPATOVICE „B“ – PARAMO Pce   1 : 1  (0:1)

Branka:  Lexa p.k.

Sestava:  Hampl – Svoboda , Blažek O., Lexa, Jánoš M. – Mencl, Vandas, Jánoš R.,Tešla – Adamuška, Hátle  (stř. Hájek, Kuric, Valenta, Zelinka F.)

V úmorném tropickém horku jsme k prvnímu zápasu nové sezóny nastoupili proti soupeři z Pardubic. Po aktivnějším úvodu jsme přenechali míč a iniciativu hostům a byli jsme nuceni k vyčkávání, bránění a běhání bez balónu. Naše neaktivita ve zbytku prvního poločasu vyplynula v hrubou chybu, kdy po našem rozehrání autu od brány se k míči dostal hostující Pospíšil a krásnou střelou z 25m do „vinglu“ nedal Pavlu Hamplovi sebemenší šanci – 0:1. Do druhého poločasu jsme vstoupili opět aktivněji. Po zahrávaném centru byl v soupeřově šestnáctce faulován David Adamuška a následný pokutový kop zužitkoval navrátilec do sestavy opatovického „Béčka“ Petr Lexa – 1:1. Zbytek zápasu se odehrával mezi oběma vápny. Na tempu hry se znatelně podepisovalo tropické počasí a samotná hra nepřinášela příliš atraktivní fotbal na obě strany. Do konce zápasu si každý z týmu vypracoval jednu vážnou šanci, kdy opatovický Šimon Hátle utekl hostujícímu obránci a sám před brankářem trestuhodně přestřelil branku. Na druhé straně se po rozehraném rohu dostal k odraženému míči hostující hráč, který svoji razantní střelu naštěstí směřoval přímo do náručí dobře postaveného brankáře Hampla. Utkání tak skončilo zaslouženou remízou a každý z týmu si připsal jeden bod.