PRVNÍ PROHRA V SEZÓNĚ PRO DOROST

AFK Opatovice dorost – Mikulovice 1 : 2 (0:2)

Branky: Pokorný

Sestava: Hrubeš – Danihelka, Janoška, Štancl, Krátký – Hyršl, Pokorný, Černohubý, Voda – Doležal, Burdych ( stř. Pátek Petr, Pátek Pavel, Zykl, Vlk, Hyršl, Pechánek K.)

O Svátku práce 1.5. jsme odehráli vložené kolo proti týmu z Mikulovic. Jak již se stává na jaře tradicí, první branku jsme opět soupeři připravili s pěknou elegancí. Již po několikáté zahrané autové vhazování takovým způsobem, že míč končí na rameni spoluhráče, následně se odráží, je založen rychlý útok a inkasován jednoduchý gól. Snažili jsme se ve hře dominovat, což se nám místy i dařilo, bohužel koncovka a vstřelení branky je opravdový problém. V prvním poločase máme tři jasné brankové šance a nezužitkujeme ani jednu. Místo toho soupeř zahrává roh, neschopnost našich obránců míč odehrát kamkoli pryč je opět nepřekonatelný problém, ale následná druhá branka pro hosty problém není. Ve druhém poločase jsme hosty i díky příznivé povětrnostní situaci nepustili na naši polovinu. V 50. minutě snížil Kuba Pokorný a náš tlak se stupňoval. Bohužel nedat branku z hranice malého vápna a střílet na brankáře střely, které by chytl i kdyby nechtěl, to je bohužel realita našeho útoku. Při tréninkách má každý sebevědomí a fotbalový um na rozdávání, ale aplikovat jej do ostrého zápasu je na jaře obtížné. Proto jsme tak zaslouženě poprvé v sezóně prohráli. Z tohoto zápasu si musíme vzít konečně ponaučení, abychom se přestali dopouštět hloupých a zbytečných chyb a navázali na podzimní formu.


Býšť – AFK Opatovice st.žáci 4 : 7 (3:3)

Branky: Šanda 4x, Neruda, Olbrich, Hájek

Sestava: Kočí – Vosáhlo., Čep, Neruda, Šusta – Mezei F., Šanda, Olbrich, Janda – Zdichynec, Ptáček (stř. Mezei A., Štancl, Svoboda, Jerguš, Hájek, Lesník, Kuric )

Ve středu 1.5.2024 jsme odehráli další mistrovské utkání na hřišti Býště. Družstvo Býště okupuje horní patra tabulky a do středečního zápasu mělo na kontě jen dvě porážky. Dvě porážky máme i my, takže se dá říct, že to byl zápas o průběžné první místo. Postavení obou týmů v tabulce napovídalo, že půjde o zajímavý zápas. Předpoklady se naplnily, skóre se přelévalo jako na houpačce.

V 11. minutě jsme šli do vedení po brance Vojty Nerudy – 0:1. Z následné rozehrávky, asi euforie ze vstřelené branky, jsme nechali soupeře vyrovnat – 1:1. Euforie pokračovala a za další dvě minuty, po naší chybě ve středu hřiště, šli do vedení domácí – 2:1. Po druhé obdržené brance jsme zpřesnili hru a na vedení domácího týmu ve 20. a 23. minutě odpověděl dvěma góly Jakub Šanda – 2:3. Do kabin se však šlo za nerozhodného stavu, kdy naši chybu v rozehrávce tři minuty před koncem poločasu soupeř potrestal – 3:3. Druhý poločas začal oboustranně o poznání opatrnější hrou, než ten první, bez vážnějších gólových příležitostí na obou stranách. Až v 52. minutě z hranice šestnáctky napřáhl Jakub Šanda a zkompletoval hatrick – 3:4. O tři minuty později stačil soupeř ještě vyrovnat po chybičce našeho brankáře – 4:4. To bylo ze soupeřovi strany vše. V 65.minutě po pěkné kombinaci z pravé strany dával do prázdné brány Matyáš Hájek – 4:5, v 69.minutě po faulu ve vápně na pronikajícího David Vosáhla proměnil penaltu Standa Olbrich – 4:6 a v 71. minutě pečetil tři body do celkové tabulky znovu Jakub Šanda – 4:7. Pochvalu za předvedenou hru a bojovnost zaslouží všichni hráči, kteří se na hřiště dostali a poděkování těm, kteří do hry nezasáhli a po celý zápas povzbuzovali spoluhráče.