PRVNÍ VÝHRA DOROSTU

STOLANY – AFK OPATOVICE    2 : 0 (1:0)

Sestava:  Vlček – Jánoš R., Černohubý, Perůžek, Voda – Lexman, Haupt, Klouček, Veselský – Hanovec, Brychta (Zelinka P., Fikejz, Víša, Richter J., Pech)

Zápas ve Stolanech nám výsledkově nevyšel. Již v 15. Minutě se domácí dostali do vedení po nedorozumění v naší obraně. V dalším průběhu se hrál vyrovnaný mač, ale jasné brankové šance si ani jedno z mužstev nevypracovalo. Také vstup do druhého poločasu nám nevyšel a po přísně nařízené penaltě domácí zvýšili své vedení. Až do závěrečného hvizdu rozhodčího se hrálo převážně mezi oběma šestnáctkami, ale obrany tentokrát převyšovaly útoky a tak další branku žádné z mužstev nevstřelilo. Pokud nebudou naši hráči efektivnější v koncovce, bude nás to stát další body. Nyní se musíme soustředit na domácí utkání s Rosicemi a doufat, že se nám vrátí střelecká pohoda z minulých kol.

AFK OPATOVICE „B“ – OSTŘETÍN   4 : 2  (3:0)

Branky:  Blažek J. 2x, Vandas, Kuric

Sestava: Hampl – Kuric, Svoboda, Novák, Zelinka F.- Vandas, Adamuška, Blažek J., Hátle – Práchenský, Křovák (Patočka, Hájek, Trenda)

O víkendovém kole jsme přivítali na domácím hřišti za stálého deště soupeře z Ostřetína. V prvním poločase jsme měli více ze hry, míč na svých kopačkách, ale zbytečné individuální chyby technického rázu srážely výkon některých hráčů a způsobovaly zbytečné ztráty. I přes tyto nedostatky jsme dokázali v první půlce vstřelit tři branky, když se dvakrát trefil Honza Blažek a jednou Martin Vandas. Úvod druhé půle začali aktivněji hosté a trefou z 25ti metrů vsítili kontaktní branku. Naše hra se zlepšila a po krásné přihrávce Davida Adamušky ze středového kruhu si náběhem do křídla o balón řekl Kuba Kuric a pěknou trefou na přední tyč nedal hostujícímu brankáři šanci a zvýšil na 4:1. Hosté již poté pouze snížili po zaváhání naší obrany druhým gólem, ale tři body jsme si pak bezpečně uhlídali.

AFK OPATOVICE – ROVEŇ dorost   2 : 0 (2:0)

Branky: Štancl J., Hajdák

Sestava: Vlk – Pánek, Zelinka A., Burdych, Pechánek P. – Štancl J., Černohubý, Janoška, Vosáhlo Dan – Hajdák, Pokorný (stř. Klepetko, Voda T., Kohl, Hermann)

AFK OPATOVICE – DŘENICE  dorost    7 : 2  (4:1)

Branky:  Pechánek P. 3x, Janoška 2x, Pokorný, Hajdák

Sestava:  Hrubeš – Pokorný, Zelinka A., Burdych, Vosáhlo Dan – Štancl J., Černohubý, Janoška, Kohl – Hajdák, Pechánek P.  (stř. Ivan – Ukr., Hermann, Svoboda L., Klepetko

Během jednoho týdne sehráli naši hráči tři mistrovská utkání se sousedy ze spodních pater tabulky, ze kterých získali šest bodů. V zápase s mužstvem Rovně jsme o svých třech bodech rozhodli v nástupu do utkání a ve 20. minutě jsme vedli  2:0. Přes naši mírnou převahu ve druhém poločase a neproměněním několika šancí se konečný stav utkání nezměnil.

V dalším zápase s posledním mužstvem tabulky jsme nezačali dobře, ale postupně jsme přebrali iniciativu a chyby v zadních řadách soupeře nám dovolili po pěkných kombinačních akcích zajistit jasné vedení. Také ve druhém poločase jsme měli více ze hry a tak skoré narostlo na konečných 7:2.

AFK OPATOVICE – ST.ŽDÁNICE  st.žáci  4 : 3 (2:1)

Branky:  Zykl 2x, Jirout, vlastní

Sestava:  Hrubeš – Lesník, Černohubý, Neruda, Mezei F. – Olbrich, Jirout, Lamela, Mezei A. – Vosáhlo David, Zykl   (stř. Vlad – Ukr., Jirásek, Kočí)

AFK OPATOVICE – ÚJEZD  st.žáci    2 : 1  (0:0)

Branky:  Černohubý, Mezei A.

Sestava:  Hrubeš – Lesník, Janoška, Černohubý, Neruda – Olbrich, Jirout, Mezei A. – Vosáhlo David  (stř. Vlad – Ukr., Kočí, Jirásek, Mezei F., Lamela)

Také žáci odehráli během týdne tři zápasy, ve kterých si vylepšili své postavení v tabulce ziskem plného počtu bodů, tj. devíti. Pochvala hlavně pro starší hráče, kteří nastupují i v mužstvu dorostu, za velmi dobrý výkon.