Remízová přestřelka

AFK OPATOVICE – DŘÍTEČ    4 : 4  (0:3)

BrankyLexman 2x, Perůžek (p.k.), Richter J.

Sestava:  Václavek – Hladík, Jičínský, Perůžek, Víša – Jánoš R., Voda L., Zelinka, P., Lexman – Richter J., Hanovec   (stř. Duha, Pech M., Vacek)

Začátek zápasu se našemu mužstvu nepovedl a herně lepší hosté šli do dvoubrankového vedení během prvních 15 minut. Když se nám podařilo hru v poli vyrovnat, přišla pro naši defenzivu „další rána“ a hosté v 38. minutě vedli již 0:3. Začátek druhého poločasu začal pro hosty špatně, nejdříve přišlo vyloučení jednoho z hráčů a z následné penalty Tomáš Perůžek snížil na 1:3. V 61. minutě bylo po naší výrazné převaze vyrovnáno po brankách Kuby Richtera a Petra Lexmana – 3:3. Hosté hrající v 10 lidech přesto ještě jednou šli do vedení po zaváhání našeho brankáře třetí brankou Baloga. V nervózním závěru se nám nejprve podařilo druhou brankou Petra Lexmana vyrovnat na 4:4 a po jednom z dalších útoků došlo k druhému vyloučení v týmu hostů. Po závěrečném hvizdu jsme byli se získaným bodem nakonec spokojeni.

POPKOVICE – AFK OPATOVICE „B“   2 : 4  (2:1)

Branky: Adamuška, Vandas M., Novák M., Morávek

Sestava:  Hampl – Bursa, Novák M., Svoboda, Richter R. – Jánoš M., Mencl, Vandas M., Adamuška – Hátle, Hájek  (stř. Patočka, Tešla, Mokrejš, Morávek)

První zápas nové sezóny jsme začali aktivně, ale v útoku se nám nedařilo podle představ. Největší problém byla finální příprava útoku. Nemohoucnost si nahrát, nedej bože vystřelit byl nadlidský úkol. A jak to bývá, po špatné přihrávce mezi obránci, zakončili domácí svůj první útok gólem. Brzy ale přišlo vyrovnání z hlavy Davida Adamušky, který patřil po celé utkání k nejlepším hráčům. Do konce poločasu si vzali domácí vedení zpět a to opět po chybě v obraně!!! Druhý poločas byl jako den a noc od toho prvého. Nasazení, bojovnost, kombinace a hlavně úspěšné zakončení. To byl recept na s nadšením hrající domácí tým. Hlavně příchod Davida Morávka na hřiště naši hru výrazně oživil. Další góly přidali hlavou Martin Vandas, z trestňáku Michal Novák a na závěr David Morávek.

MNĚTICE – AFK OPATOVICE dorost   1 : 5  (0:2)

Branky:  Hajdák, Vápeník, Burdych, Pechánek P.

Sestava:  Zelinka F. – Burdych, Šafranko, Stoklasa, Kodym – Pechánek P., Blažek O., Vandas F., Zelinka A. – Hajdák, Vápeník  (stř. Pánek, Vlk, Hermann)

Ve čtvrtém utkání během 14 dní napravili naši hráči porážku z minulého kola. Od počátku zápasu měli proti mladému mužstvu domácích mírnou převahu a během první půlhodiny získali dvoubrankové vedené po střelách Adama Zelinky a Dana Hajdáka. Do druhé půlky jsme udělali změny v sestavě a než jsme si na ně zvykli, domácí po rohovém kopu snížili na 1:2. Postupem času střídající hráči hru oživili a získali jsme zpět převahu v poli. Během deseti minut mezi 65. až 76. minutou jsme vstřelili tři branky (Vápeník, Pechánek, Burdych) a zajistili si vysoké vedení. Další šance jsme však již neproměnili.