ROZPAČITÝ ZAČÁTEK JARA

SLATIŇANY – AFK OPATOVICE   4 : 0  (2:0)

Sestava:  Vlček – Voda, Perůžek, Černohubý, Jičínský – Brychta, Haupt, Klouček, Fikejz – Hanovec, Richter J.  (stř. Lexman, Dujsík)

Na hřišti třetího celku tabulky se našemu mužstvu úvodní zápas jarní části soutěže vůbec nevydařil. Od samého začátku byli domácí lepším mužstvem a do vedení šli již v 9. minutě po úniku do naší otevřené obrany. Oboustranně nepřesná hra se odehrávala většinou ve středu hřiště, k čemuž přispěl hlavně nerovný terén. Po dalším rychlém průniku do naší obrany zvýšili domácí v závěru poločasu na 2:0. Naše hra se nezlepšila ani ve druhém poločase a tak domácí přidali další dvě branky a zaslouženě si připsali body do tabulky

LÁZNĚ BOHDANEČ „B“ – AFK OPATOVICE „B“ 1:0(0:0)

Sestava: Hampl – Kuric, Svoboda, Jánoš M., Valenta – Mencl, Adamuška, Jánoš R., Hátle – Křovák, Práchenský (Vandas, Blažek J.,Tešla)

V úvodním zápase jarní části sezóny jsme zavítali na hřiště rezervy z Lázní Bohdaneč. Již v 15. minutě jsme mohli vést dvoubrankovým rozdílem, bohužel 100% šance se nám proměnit nepodařilo. Domácí orazítkovali břevno, jinak jsme měli spíše více ze hry my. Ve druhém poločase v 50. minutě jsme zahrávali pokutový kop, kdy míč při zahrání minul domácí branku o několik metrů vedle. A tak zákonitě přišel trest. Při zahrávání našeho útočného rohu domácí založili bleskový protiútok, kdy místo přerušení hry u jejich vápna, se snaha uhrát situaci fotbalově ukázala jako velice špatné rozhodnutí a následně domácí útočník pláchl i oběma našIm obráncům a napodruhé dokázal zakončit do branky – 1:0. Naše hra byla velice dobrá, bohužel neproměňování jasných gólových situací nás tentokrát stály všechny tři body.

AFK OPATOVICE – MIKULOVICE  dorost  1:1 (0:0)

Branky: Pokorný

Sestava: Přívozník – Danihelka, Pechánek P., Zelinka, Klepetko – Pokorný, Černohubý, Janoška, Vosáhlo – Hajdák, Štancl (Burdych, Neruda, Voda, Pechánek K.)

V prvním zápase jarní části jsme přivítali hráče z Mikulovic, kteří se nacházeli na 11. místě v tabulce. Zápas byl dlouhou dobu vyrovnaný, plný osobních soubojů ve střední části hřiště a snahy obou týmu vstřelit nějakou branku, což hatily obě obrany. Ve druhém poločase jsme získali lehčí převahu a v 57. minutě po pěkné akci po pravém křídle přišla přihrávka před branku, kde byl Kuba Pokorný a vstřelil úvodní branku. Hosté se snažili vyrovnat, nicméně jsme je k ničemu nepouštěli. Bohužel v 85. minutě se k míči dostal hostující hráč a nečekanou střelou z 35m překonal našeho gólmana a vyrovnal na konečných 1:1.

ROVEŇ – AFK OPATOVICE dorost   0:0 (0:0)

Sestava: Přívozník – Danihelka, Burdych., Zelinka, Klepetko – Pokorný, Černohubý, Janoška, Vosáhlo – Hajdák, Pechánek P. (Štancl, Neruda, Voda, Pechánek K.)

Ve druhém zápase jarní části jsme zavítali na hřiště soupeře z Rovně, kteří se nacházeli v tabulce pod námi a doufali jsme opět v nějaké body. Bohužel ne zrovna kvalitní stav hřiště a silný vítr diktoval kvalitu utkání, které místy připomínalo klasickou „holomajznu“. Mnoho osobních soubojů, plno nepřesností, neustálá autová vhazování kouskovaly nepříjemně hru a utkání nebylo pohledné. Do toho počínání hlavního rozhodčího, který také přispěl svým zajímavým pojetím hry, způsobilo to, že zápas skončil bezbrankovou remízou.

ST.ŽDÁNICE – AFK OPATOVICE  st. žáci   1 : 3 (0:3)

Branky:  Zykl P., Mezei F., Černohubý

Sestava:  Hrubeš – Lesník, Černohubý, Štancl O., Neruda – Olbrich, Jirout, Pechánek K., Svoboda M. – Zykl, Vosáhlo David  (stř. Vlad (UK), Balada, Jirásek, Kočí, Lamela, Mezei F., Mezei A.)

Vstup do jarních bojů o mistrovské body se našim žákům na hřišti ve Ždánicích vydařil. V prvním poločase jsme svoji herní převahu vyjádřili vstřelením tří branek. Nerovný terén nám zabránil vstřelit více branek i ve druhém poločase, přesto jsme s přehledem svoje vedení drželi až do samého závěru utkání, ve kterém jsme jedinou chybou v obraně dovolili vstřelit branku také domácím. Pochvala pro celý tým za předvedený výkon.