STARŠÍ ŽÁCI VÍTĚZI OKRESNÍHO PŘEBORU

Načešice – AFK Opatovice 0 : 2 (0:0)

Branky: Jičínský, Richter

Sestava: Hampl – Janoška, Jánoš, Blažek O., Jičínský – Rubák, Dujsík, Černohubý ml., Štancl- Voda L., Richter (stř. Krpata, Voda T., Černohubý st.)


AFK Opatovice B – Staré Hradiště 1 : 2 (0:0)

Branky: Lexman

Sestava: Zelinka F- Jánoš M, Zelinka A, Perůžek, Víša – Danihelka, Vandas M, Lexman, Tešla – Hátle, Práchenský (stř. Vandas F, Hájek, Mencl)

V sobotu 8.6. jsme sehráli místní derbíčko s Hradištěm. Zápas měl i přes vysoké teploty dobrou úroveň, rychlost a spoustu gólových šancí. Bohužel převážně na našich kopačkách a tak nás hosté v druhém poločase dvakrát ztrestali, kdy jsme jim naší nedůsledností hodně pomohli. Jedinou naši branku vsítil v 66 minutě po pěkné akci Petr Lexman st. I přes prohru pochvala celému týmu za předvedenou hru, která doufám pobavila i diváky. 


AFK Opatovice dorost – Chvaletice 1 : 1 (1:0)

Branky: Pechánek P.

Sestava: Přívozník – Danihelka, Janoška, Štancl, Vlk – Hyršl, Pokorný, Černohubý., Pechánek K. – Burdych, Pechánek P. (stř. Pátek Pa., Voda)

Ve středu 5.6. jsme odehráli další vložené kolo proti druhému týmu z Chvaletic. Hosté kupodivu prvních 35 minut pouze bránili a nebyli nikterak nebezpeční. My jsme více drželi míč a byli ve hře. Ve 23. minutě po rychlé ztrátě hostů utekl po levé straně Adam Burdych, který nahrával před branku Patrikovi Pechánkovi a ten se nemýlil – 1:0. Závěr prvního poločasu ovšem hosté zazlobili a způsobili menší průvan, ale branku nevsítili. Ve druhém poločase hosté zabrali a začali více hrát fotbal. V 67. minutě po zahraném rohu nechala naše obrana prostor a čas hostujícímu hráči, který z 25 metrů vstřelil pěkný gól o tyč. V závěru utkání se již nic nestalo a tak jsme zaslouženě remizovali.

Býšť – AFK Opatovice dorost 3 : 4 (0:2)

Branky: Krpata, Burdych, Janoška, Doležal

Sestava: Vlk – Danihelka, Janoška, Štancl, Voda – Hyršl, Pechánek P., Krpata., Vosáhlo – Burdych, Zykl (stř. Pátek Pa., Pátek Pe., Doležal)

S několika absencemi jsme zavítali v neděli 9.6. na k odpolednímu zápasu na hřiště týmu z Býště. Na malém a hrbolatém hřišti jsme prvních 30 minut hráli velice dobře, bojovali jsme, byli trpěliví, drželi jsme míč ovšem někdy jsme hráli až moc profesorsky. Nicméně jsme po brankách Adama Burdycha a Tomáše Krpatli vedli v poločase 0:2. Do druhé půlky nastoupili domácí jako vyměnění a začali tlačit. Naši hráči se také snažili ovšem proměnit vyložené šance je pro hráče v Opatovickém fotbale neřešitelný problém. Domácí tak zdramatizovali utkání vyrovnáním na 2:2. Ovšem naše dvě rychlé branky nás opět uklidnili. Ke konci zápasu kopali domácí ještě penaltu, ale na víc se již nezmohli a tak jsme si připsali další vítězství.


Choltice – AFK Opatovice st. žáci 0 : 2 (0:0)

Branky: Vosáhlo

Sestava: Mezei A. – Lesník, Olbrich, Neruda, Vosáhlo, Čep, Hájek, Zdichynec, Mezei F., Šanda, Scrianka, Jirásek, Kuric, Linke, Jerguš

V neděli 9.6.2024 jsme odehráli rozhodující zápas o vítěze OP starších žáků U15 okresu Pardubice. Po domácí remíze 0:0 nás nečekal jednoduchý zápas. Zvláště, když jsme se museli obejít bez naší brankářské jedničky Davida Kočího a dalších pěti hráčů našeho družstva. Zápas jsme začali aktivně a vytvořili si několik brankových příležitostí. Zejména dvě gólovky Kuby Šandy volaly po změně skóre. Při první domácí zachránila tyč a při druhé se náš střelec „zalekl“ soupeřem nabídnuté příležitosti a minul odkrytou domácí svatyni. Domácí odpověděli střelou, která skončila na horní tyčce na brány a tak se šlo do kabin za stavu 0:0. Do druhého poločasu jsme udělali jednu změnu. David Vosáhlo a Matyáš Hájek si vyměnili posty, Maty na stopera, David do útoku. Poločasová změna přinesla ovoce hned v páté minutě druhé půlky, kdy si David Vosáhlo naběhl na přesný centr z pravé strany a míč uklidil do prázdné branky. O tři minuty později, po dost nevybíravém zákroku na střelce první branky, nařídil rozhodčí pokutový kop, který sám faulovaný bezpečně proměnil a bylo to 2:0. V tu chvíli jsme věřili, že zápas dosáhneme do vítězného konce. Soupeř vrhnul vše do útoku, ale nebylo mu to nic platné. Naši hráči soupeře do konce zápasu k ničemu nepustili a zaslouženě vyhráli. Z pohledu trenérů to byl jeden z nejlepších, ne-li nejlepší zápas, který kluci v této sezóně odehráli. Velké uznání  zaslouží náš brankář Adam Mezei. Ač malý vzrůstem, tak velký výkonem. I když to byl jeho teprve druhý odchytaný zápas za starší žáky v jeho kariéře, předvedl takřka bezchybný výkon, klobouk dolů. Kluci zaslouží pochvalu a velké díky za přístup k tréninkům a zápasům, protože díky tomu si teď můžou říct „JSME PRVNÍ „


AFK Opatovice ml.žáci – Mikulovice 0 : 0 (0:0) p.k. 1:3

Sestava: Olbrich – Benek, Bubák, Pleskot, Katzer, Koki, Čížek, Němec, Balažovič, Valenta, Lamela, Štěpánková, Kvapilová


AFK Opatovice U9 – Moravany 12 : 9 (6:9)

Branky: Kvapil 5x, Pinkas M. 3x, Dujsík 3x, Valenta J.,

Sestava: Valenta Š.- Dujsík, Fíla, Hajný, Valenta, Holubec, Kurečka, Kvapil, Pinkas M., Švajdler, Hlavatý, Oliver, Potměšíl