ZAČÁTEK JARA BEZ PORÁŽKY

ÚJEZD – AFK OPATOVICE    0 : 2 (0:2)

Branky: Hanovec 2x

Sestava:  Vlček – Lepič, Černý, Perůžek, Richter R. – Voda, Brychta, Pech M., Fikejz  – Hanovec, Richter J.  (stř. Lexman, Zelinka P., Jánoš R., Víša, Hladík)

Na začátek jarní části okresního přeboru jsme zajížděli na hřiště soupeře ze spodních pater tabulky. Celý první poločas probíhal v naší režii a byla jen smůla, že jsme vstřelili pouhé dvě branky. Jejich střelcem byl v obou případech Matěj Hanovec, nejprve v 17. minutě a poté v závěru poločasu ve 42. minutě. Další brankové příležitosti jsme bohužel trestuhodně zahazovali. Druhý poločas, po sérii prostřídání našich hráčů zůstal svojí kvalitou za prvním dějstvím a tak bylo úlevou pro všechny přítomné, že rozhodčí Čermák toto oboustranné trápení ukončil. Pro náš tým jsou tři body do tabulky zasloužené.

DOLANY – AFK OPATOVICE „B“ 0:1 (0:0)

Branka: Hájek

Sestava: Hampl – Jánoš M., Blažek O., Valenta, Svoboda. – Petr, Adamuška, Vandas, Hátle – Patočka, Houfek (stř. Bíro, Zelinka F., Zelinka A., Hájek, Kuric)

O slunečném sobotním dni jsme cestovali do Dolan, kde jsme na žádost domácích předehrávali červnové 25. kolo a začali tak jarní část fotbalové sezóny. Hra našeho týmu nebyla adekvátní. První střelu na domácího brankáře jsme vyslali ve 44. minutě. Druhá střela v 71. minutě po průniku Tadeáše Hájka už skončila v domácí bráně – 0:1. Připsány tři body do tabulky.

AFK OPATOVICE „B“ – VELINY 6:0 (0:0)

Branky: Hátle, Kuric, Krsek 2x, Blažek J. 2x

Sestava: Hampl – Jánoš M., Blažek O., Svoboda, Valenta – Petr, Adamuška, Krsek, Hátle – Patočka, Hájek (stř. Zelinka F., Hájek, Kuric, Blažek J.)

O víkendu jsme na perfektně připraveném domácím hřišti přivítali soupeře z Velin. První poločas přinesl spíše nervózní, nevýrazný výkon, kdy jsme ohrožovali hostující branku nepřesvědčivými střelami z větší vzdálenosti. Hosté se snažili aktivně napadat naši rozehrávku a všechny jejich útočné nákopy bezchybně posbírala naše obranná čtveřice a soupeře k ničemu nepustila. Druhý poločas jsme začali aktivněji a hned ve 48. minutě jsme zahrávali pokutový kop, který proměnil Tomáš Krsek – 1:0. Soupeři začaly rychle ubývat síly, čehož využil v 56. minutě Šimon Hátle, který se dostal k odražené střele a zvýšil na 2:0. V závěru utkání hostující hráči fyzicky odpadli a díky tomu Honza Blažek vsítil dvě pěkné branky. Pár minut poté se prosadil z druhé penalty opět Tomáš Krsek a po nepochopitelné chybě hostujícího brankáře i Kuba Kuric, který pečetil konečný výsledek na 6:0. Připisujeme si tak další tři body do tabulky a pochvala celému mužstvu za skvěle odvedenou fotbalovou práci.

AFK OPATOVICE – NEMOŠICE  přípr.U11   22 : 1  (12:0)

Branky:  Lesník 5x, Vosáhlo David 4x, Katzer M. 3x, Němec 3x, Katzer J. 2x, Pospíšil 2x, Hanka, Bubák

DŘÍTEČ – AFK OPATOVICE   přípr. U11   3 : 4 (2:2)

Branky:  Bubák 2x, Lesník, Němec

SEZEMICE – AFK OPATOVICE   přípr. U11    0 : 9 (0:5)

Branky: Vosáhlo David 2x, Katzer J. 2x, Katzer M. 2x, Němec 2x, Bubák

Sestava:  Polet – Mezei, Katzer M., Katzer J., Vosáhlo David, Lesník, Němec, Bubák, Pospíšil, Hanka, Breznay, Perka  (Neruda, Štancl, Jirout, Rosendorf)

Naši nejmenší začali jarní část soutěží již v polovině března. Chladné a větrné počasí je provázelo ve všech zatím odehraných zápasech. V prvním „mistráku“ si zastříleli proti věkově mladšímu soupeři a nadělili mu 22 branek. V dalším utkání zajížděli do sousední Dřítče, kde po velmi dobrém a bojovném výkonu a vyrovnaném průběhu opět dokázali zvítězit. Ve třetím utkání se soupeřem ze Sezemic nastoupili kvůli nachlazení několika hráčů s užším kádrem. Přesto si připsali další tři body do tabulky.