Žákovská mužstva bodovala

SELMICE – AFK OPATOVICE     3 : 4  (1:3)

Branky:  Richter J. 2x, Hanovec 2x

Sestava:  Hampl – Trojan, Jičínský, JHladík, Víša – Voda L., Perůžek, Lexman – Richter J., Pech M., Hanovec   (stř. Louvar, Hajdák D., Vondra)

Naši hráči odjížděli na hřiště soupeře s vědomím, že na nekvalitním a rozměrově malém hřišti je nečeká žádný lehký soupeř. Úvod zápasu nám nicméně vyšel podle představ. Ve 13. min. jsme vedli již  3:0, když naše branky vstřelili již tradiční střelci – Jakub Richter 2x a Matěj Hanovec. Bohužel jsme totálně „opařené“, domácí z dalších šancí brankově nepotrestali, což se pro další vývoj zápasu ukázalo jako klíčové. Domácím se totiž podařilo těsně před přestávkou snížit na poločasových 3: 1 v náš prospěch. Ve druhém dějství se na hřišti poté odehrával fotbalový boj, který opravdu fyzicky hodně bolel. Matěj Hanovec sice po čtvrthodině zvýšil po sólu na průběžných 4:1, ale vzápětí se domácím podařilo znovu snížit na 4:2 a tím ještě oživit šanci na případné dorovnání skóre. Od té chvíle až do konce zápasu se hrál fotbal se šancemi na obou stranách. Deset minut před koncem se domácí dostali ještě blíže, když snížili na 4:3, nicméně to bylo nakonec střelecky vše, co tento zápas  nabídl. Náš tým po excelentním začátku nakonec dobojoval tento zápas ke konečné výhře 4:3 a těší se z prvního místa této soutěže.

AFK OPATOVICE „B“ – LITĚTINY  3 : 1  (3:1)

Branky:  Adamuška, Richter R., Lexa (p.k.)

Sestava:  Hampl – Novák M., Mokrejš, Lexa, Richter R. – Mencl, Jánoš R., Vandas M., Krsek – Adamuška, Křovák  (stř. Patočka, Zelinka F., Hátle, Novák A., Hájek)

V chladném a deštivém počasí jsme v sobotu nastoupili proti tradičnímu soupeři z Litětin a chtěli jsme navázat na dobrý výkon z minulého týdne. V prvním poločase se nám tento plán postupně plnil a z naší aktivity v 16. minutě vstřelil David Adamuška úvodní branku – 1:0. O pár minut později ovšem po zaváhání a zbytečném faulu v našem vápně, soupeř vyrovnal z pokutového kopu – 1:1. Ve zbytku prvního poločasu jsme se dobře pohybovali a díky přesné hře a aktivitě vstřelili branky Robin Richter a Petr Lexa z pokutového kopu – 3:1. Jak již tradičně bývá zvykem, naše hra se ve druhém poločase naprosto změnila. Nepřesnosti, nezájem jakkoliv se účastnit na hře, zbrklá a naivní kombinace a také prostřídání hráčů v týmu mělo za následek herní dominanci hostujícího celku, které jen díky naší obranné čtveřici a skvěle chytajícímu Pavlovi Hamplovi nebylo schopno vstřelit branku. Díky tomu jsme si mohli do tabulky připsat důležité tři body za vítězství.

AFK OPATOVICE – NEMOŠICE  dorost

O d l o ž e n o

SEMÍN – AFK OPATOVICE  st.žáci    1 : 2  (1:0)

Branky:  Vápeník, Zlámal

Sestava: Přívozník – Zlámal, Vápeník, Burdych, Haman – Vosáhlo Dan, Janoška, Pechánek K., Svoboda L.  – Pokorný, Černohubý  (stř. Danihelka, Dušek)

Za stálého deště jsme od počátku utkání „tahali za kratší konec“ v soubojích s vyspělejšími domácími hráči hlavně ve středu hřiště. Před naší brankou však hostitelé hrozili většinou jen střelami z větší vzdálenosti. Přesto jsme do kabin odcházeli s jednobrankovým mankem. Ve druhé půli jsme zásluhou velké bojovnosti hru vyrovnali a hrozili jsme rychlými útoky, které se nám dařilo zakončovat. Dvakrát se naši hráči dostali do úniku, které úspěšně zakončili a tím se dostali do zaslouženého vedení. Snahu domácích v závěru utkání o vyrovnání naše obrana zdařile odvracela. Pochvala pro všechny hráče za příkladnou bojovnost v nepříznivých podmínkách pro fotbal.

AFK OPATOVICE – ROVEŇ  přípr. U11  10 : 3  (5:1)

Branky:  Jirout 3x, Leden 2x, Neruda 2x, Vosáhlo David, Polet, Buzek

Sestava:  Polet (Zadrobílek) – Kotík, Neruda, Buzek, Linke, Jirásek, Lesník, Jirout, Leden, Vosáhlo David, Katzner J., Katzner M., Němec, Pumr, Smutník

Po několika porážkách, ve kterých se našim nejmenším nedařilo hlavně střelecky, jsme tentokrát svého soupeře přehráli jak střelecky tak i velkou bojovností a zaslouženě jsme získali tři body.