Dodatečný postup „Áčka“ do Okresu!!!

Rekapitulace neúplné sezóny 2019/2020

Rok 2020 bude nejspíše rokem, který bude chtít každý rychle zapomenout. Ve světě se v zimě a na jaře začala šířit nová virová pandemie SARS-CoV-2, která na určitou dobu poznamenala normální život drtivé většiny lidí. V rámci zastavení této virové nákazy byly vydávány a přijímány vládami zemí různá nařízení a opatření, které v této době neměly obdoby. Karanténa, zákazy vycházení, nošení roušek, zavření obchodu atd…to vše značně zasáhlo do života každého člověka.

Tohoto dění nebyl ušetřen ani sportovní život v České republice. Z důvodu šíření viru byly pozastaveny, odloženy a nebo zrušeny všechny probíhající profesionální a amatérské soutěže, což se také dotklo i amatérských fotbalistů. Jejich soutěž byla ukončena k datu 8.4.2020 se zachováním aktuálního postavení ve všech soutěžních tabulkách, kdy žádný z týmu nepostupoval a ani nesestupoval. Tato zpráva znamenala, že Opatovické „Áčko“ skončilo na druhém místě v soutěži Pernštejn Vilém III. Třída, tři body za prvními Přelovicemi, které dominovaly podzimní části sezóny a se kterými bojovali o postup do Okresního přeboru Pardubického kraje. Opatovické „Béčko“ v soutěži Trofeje.CZ IV. třída – Holicko se umístilo na 6. místě. Dorost v krajské soutěži XL Židle 1. třída dorostu – skupina A se umístil na 9. místě a žáci v soutěži i Svět Reklamy okresní přebor starších žáků U15 na 5. místě.

Statistiky také o něčem vypovídají

Ze statistického hlediska „Áčko“ patřilo k nejlepším týmům soutěže v podzimní části. Vstřelených 54 branek ku 21 inkasovaných činilo z týmu jeden z nejlepších. Nejlepší dva střelci podzimní části byli Jakub Richter, který vsítil 24 gólu a Matěj Hanovec s 15ti. U „Béčka“ se střelecky 7x prosadil Miloš Křovák a 5x David Adamuška. U vstřelených branek se zastavilo číslo na počtu 30, u inkasovaných na čísle 23. U mužstva „žáků“ patřil k nejlepším střelcům Lukáš Vápeník se 6ti úspěšnými zásahy, následován se třemi brankami Patrik Pechánek a Filip Zlámal. Týmové skóre ve vyrovnané soutěži činilo 19:20. U týmu „dorostu“ zabodoval s 5ti góly Šimon Hátle, který pravidelně nastupoval i za tým „Béčka“, kde podával kvalitní výkony a se čtyřmi brankami Daniel Hajdák, který také již nahlédl do mužského fotbalu. Co se týče týmových branek, zde se dorostu nepříliš dařilo a jejich skóre činilo 18 vstřelených a 26 inkasovaných.

Dodatečný postup a příprava na nové zítřky

Zde by shrnutí náhled ukončené sezony mohlo skončit a každý si mohl říct: „Tak příští rok to s postupem už vyjde!“ Naštěstí se několik dní poté, co byla oficiálně amatérská fotbalová soutěž ukončena, se konala schůze VV OFS Pardubice, kde bylo navrhnuto, že nadcházející sezóny 20/21 a 21/22 v soutěži Okresního přeboru mužů Pardubického kraje bude místo standardního počtu 14 týmů zvýšeno na 16. Tento návrh byl o měsíc později schválen a to znamená, že do soutěže Okresního přeboru tak dodatečně postupují jak Přelovice, tak i Opatovice „A“, což bylo na začátku sezóny hlavním úkolem. Ostatní týmy Opatovic začnou následující sezónu v soutěžích, které hráli ve zrušené sezóně.

Letní předpříprava mužů začala již v dobrovolnými tréninkovými jednotkami v květnu. Předpříprava a letní příprava následují v červnu a červenci, kdy se také plánují odehrát přátelské utkání. Vše vyvrcholí srpnovým tradičním Memoriálem Mirka Kohouta a Jirky Krále, který se každoročně pořádá na hřišti v Opatovicích. Poté již následuje zahájení nové fotbalové sezóny 2020/2021, která by měla být zahájena o víkendu 22.-23.8.2020. Budeme všichni pevně doufat, že již nebude fotbalová soutěž nepříznivě ovlivněna a opět přerušena vedlejšími příčinami, jako to bylo letos a opět se budeme bavit zajímavým a pěkným fotbalem, který máme tak všichni rádi.