Letní příprava v plném proudu!!!

Brzy to začne

Fotbal ve světě i u nás se již před několika mnoha týdny úspěšně rozjel ke svému restartu a v těchto dnech a týdnech evropské a domácí nejvyšší soutěže vrcholí ke zdárnému dohrání sezóny, která byla přerušena z důvodu pandemie SARS-CoV-2 a ani fotbal v Opatovicích není žádnou výjimkou. Květen a červen se nesl ve znamení dobrovolných tréninků, postupného se “dostávání” do opětovně fotbalové kondice a pohody, ovšem červenec je měsíc, kdy začala povinná letní příprava a veškerá legrace končí!!!

Letní příprava tvrdá, ale nutná…zvláště nyní

Rok co rok bylo pravidlem, že jarní část amatérské fotbalové sezóny končí v první polovině června. Nastává poté zhruba měsíc fotbalového půstu, kdy si všichni mohou odpočinout, odreagovat a přestat myslet na kulatý nesmysl za kterým se na hřišti pořád honí. Poté opět v polovině července se všichni sejdou na zeleném pažitu a celý fotbalový proces začne nanovo. Letošní sezóna z důvodu pandemie byla oficiálně ukončena v dubnu, kdy ale poslední soutěžní zápas se odehrál již v listopadu 2019!!! S tímto nikdo nepočítal, ale každý se musel v rámci zachování svého zdraví podřídit. Nyní máme polovinu července a místo měsíční pauzy nastalo dlouhé mezidobí nic nedělání. Ano ne všichni zaháleli. V zimních měsících probíhala zimní příprava, ale co si budeme říkat. Ne všechny amatérské týmy si mohou dovolit absolvovat zimní přípravu 2x týdně na umělé trávě, pod umělým osvětlením a musí proto improvizovat. Proto není žádným překvapením, že někteří mohou být na úvodu letní přípravy poněkud “zrezivělí”. Ale tyto nedostatky se dají poměrně rychle přes letní měsíce červenec a srpen napravit poctivým přístupem k tréninkům.

Letní turnaje a přátelská utkání opatovického týmu

O letní přípravě jsou tréninkové dávky důležitější než v průběhu sezóny, ale v nynější situaci, kterou jsme ještě skoro nikdo nezažil a fotbalové utkání se naposledy odehrály buď v listopadu a nebo v zimních měsících, tak ty prostě trénink plnohodnotně nahradit nedokáže.

Opatovické “Áčko”, které dodatečně postoupilo do Okresního přeboru Pardubického kraje odehrálo 13.6. první přípravné utkání proti krajskému týmu Horní Ředice “A”. Výsledek nevyrovnaného zápasu byla drtivá výhra domácího celku 9:2 (6:1), kdy ale opatovické mužstvo podalo po dlouhé pauze a proti silnějšímu soupeři solidní výkon. Další tentokrát mezi týmové utkání proti opatovické rezervě se odehrálo 26.6., kdy “A” tým ukázal lepší koncovku v posledních minutách a po vyrovnaném utkání nakonec vyhrál 5:3 (3:0). V následujícím letním období jsou naplánovány u “A” mužstva další pět přípravných zápasů. “B” tým se zůčastní 1.8. turnaje ve Starých Ždánicích a 8.8. na Memoriálu Mirka Kohouta a Jirky Krále. Své také mají za sebou dorostenci, kteří sehráli přátelské utkání 13.6. proti Dohalicím a vyhráli 6:1.

Program letní přípravy a její výsledky

13.6.2020 Horní Ředice “A” – Opatovice “A’ 9:2 (6:1)

13.6.2020 Dohalice – Opatovice “dorost” 1:6

26.6.2020 Opatovice “A” – Opatovice “B” 5:3 (3:0)

31.7.2020 Pardubičky “dorost” – Opatovice “A” 3:1

1.8.2020 turnaj Staré Ždánice (Opatovice “B”) 3. místo

2.8.2020 Nový Hradec – Opatovice “A” 2:4

8.8.2020 Memoriál Mirka Kohouta a Jirky Krále (Opatovice “B”) (09:00h)

9.8.2020 Opatovice “A” – Dříteč “A” (18:00h)

11.8.2020 Opatovice “A” – Roudnice “B” (18:00h)

16.8.2020 Stěžery – Opatovice “A” (18:00h)