DOROST PŮLMISTREM SOUTĚŽE

AFK Opatovice – Nasavrky/Orel 3 : 1 (0:0)

Branky:  Černohubý ml., Pechánek P., Burdych

Sestava: Přívozník – Krpata, Janoška, Štancl, Krátký – Pokorný, Jehor (UKR), Černohubý ml., Vosáhlo Dan– Burdych, Pechánek P. (stř. Voda, Pechánek K., Vosáhlo David, Hyršl, Zykl)

V době, kdy ostatní mužstva AFK Opatovice n/L již měla konec podzimní části sezóny, sehráli o minulém víkendu naši dorostenci v posledním domácím zápase mistrovské utkání proti týmu z Nasavrk, který se nacházel na předposledním místě tabulky. V prvním poločase jsme měli jasnou převahu, dařila se kombinační hra, ale držení míče nikomu nikdy zápas nevyhraje. Jediné co nám scházelo, bylo zakončování. Střely se míjely účinkem o několik metrů nad nebo vedle branky. A když už zakončujeme, tak to je slaboučká střela brankářovi do rukou. Z těchto důvodu se dostavovala jistá nervozita ze ztracených bodů. Do druhého poločasu jsme tým prostřídali, abychom dali nový impulz hráči ze střídačky a hned ve 46. minutě krásnou střelou ze střední vzdálenosti otevřel skóre Jirka Černohubý mladší. Bohužel jsme jako mrknutím okem přestali okamžitě hrát. Soupeř se dostal do hry a v 64. minutě vyrovnal, kdy střela zapadla k údivu všech za našeho brankaře. Následovalo zpět prostřídání týmů a započal hon za důležitými třemi body. Opět jsme převzali iniciativu a v 73. a 75. minutě po brankách Patrika Pechánka a Adama Burdycha jsme ovládli utkání, zahnali nervozitu a připsali si další důležité tři body do tabulky. V podzimní části sezóny nám zbývá odehrát odložené utkání s týmem z Rovně. Bohužel o náhradním termínu do této doby nebylo rozhodnuto.

Roveň/Holice B – AFK Opatovice dorost 0 : 3 (0:0)

Sestava: Přívozník – Danihelka, Krpata, Štancl, Krátký – Pechánek K.,Lexman, Černohubý ml., Vosáhlo Dan – Burdych, Pechánek P. (stř. Voda, Doležal, Pátek Petr, Hyršl, Pátek Pavel)

O sobotním dopoledne 18. listopadu jsme odehráli odložené utkání proti týmu z Rovně. Z důvodu špatného stavu na přírodních hřištích se utkání odehrálo na uměle trávě v Ohrazenicích. První poločas proti níže postavenému týmu vypadal jako již klasické začátky takovýchto utkání. Naši hráči působili, jako když jsou na hřišti poprvé. Soupeř měl více míč na svých kopačkách, zahrával nepříjemné rohy a vypracoval si jednu nebezpečnou šanci. V 11. minutě jsme u prostřed hřiště sehráli jedinou pěknou kombinaci, která vedla k úvodní brance, kterou trefil Adam Burdych – 0:1. Poté ale opět soupeř měl více míč na kopačkách a byl nebezpečnější. Naši hráči se spíše na hřišti hledali. Do druhého poločasu jsme přišli jako jiné mužstvo. Začali jsme být více na míči, zvětšili důraz, zlepšili přihrávky a vše přinášelo svá ovoce. Soupeře jsme k ničemu nebezpečnému nepustili a naopak Patrik Pechánek a Jirka Černohubý přidali dvě branky a zápas rozhodli. Tímto vítězstvím jsme uzavřeli úspěšnou podzimní část, kdy jsme se s náskokem jednoho bodu na tým z Mnětic, zazimovali na první příčce okresní soutěže dorostenců. Pochvala celému týmu za předvedené výkony v podzimní části soutěže.