JISTOTA PRO REZERVU NA DALŠÍ ROK

AFK OPATOVICE – RVÁČOV    2 : 1  (1:1)

Branky: Brychta 2x 

Sestava:  Vlček – Pech, Jičínský, Perůžek, Voda – Brychta, Lexman, Hanovec, Fikejz – Práchenský, Richter J.  (stř. Kulhánek, Štancl J., Hajdák, Zelinka A., Haupt)

V předposledním zápase sezóny jsme nastoupili pouze s teoretickou šancí na první místo v tabulce. Hosty, kteří na hřištích soupeřů získali pouhých devět bodů, jsme od začátku utkání přehrávali, získali jsme mírnou převahu a po několika střeleckých příležitostech jsme v 31. minutě skórovali Vojtou Brychtou dorážkou do prázdné branky. Hosté naši branku ohrozili poprvé těsně před poločasem a hned z toho bylo vyrovnání po zaváhání v obraně. Ve druhé půli jsme šli opět do vedení v 58. minutě, po jednom z rychlých útoků a nahrávce Matěje Hanovce, střílel opět do odkryté hostující branky Vojta Brychta. V dalším průběhu se hrál vyrovnaný fotbal s plnou řadou nepřesností na obou stranách, mnoho pohledných akcí diváci neviděli a tak jsme si připsali další body do tabulky.


ROH. BĚLÁ – AFK OPATOVICE „B“    3 : 7 (2:5)

Branky:  Křovák 4x, Vandas 2x, Hátle

Sestava: Hampl – Patočka, Valenta, Jánoš M., Kuric – Tešla, Adamuška, Jánoš R.,Vandas – Křovák, Hátle (stř. Hájek, Mencl)

Poslední zápas sezóny na venkovním hřiště jsme odehráli v Rohovládové Bělé. Tým se nacházel v tabulce o jediný bod pod námi. První poločas začal opět výborně z hlediska domácího celku, kdy v 7. minutě při první šanci dali branku. Šimon Hátle dokázal z malého vápna střelou ohrozit maximálně nízko letící letadlo, ovšem v 18. minutě již svoji chybu napravil brankou – 1:1. Domácí se po půl hodině hry dostali ke své druhé šanci po individuální chybě a z odpískané penalty zvýšili na 2:1. Naštěstí jsme do konce prvního poločasu po několika šancích otočili výsledek zápasu po krásném gólu Martina Vandase z přímého kopu a branky Miloše Křováka. Do druhého poločasu jsme nastoupili daleko více aktivně. Domácí se již fyzicky i herně v zápase moc neangažovali a tak jsme přidali další branky díky Miloši Křovákovi a opět Martinu Vandasovi z druhého „přímáku“. Dokonce jsme si dovolili luxus neproměnit pokutový kop, kdežto domácí svoji druhou penaltu proměnili s přehledem. Připsali jsme si tak tři body za vítězství a udrželi jsme si tak jistotu před případným sestupem z 3. třídy.


MIKULOVICE – AFK OPATOVICE dorost    4 : 3  (2:3)

Branky:  Janoška p.k., Pechánek P., Hajdák

Sestava: Přívozník – Danihelka, Zelinka, Janoška, Vlk – Neruda, Štancl, Černohubý, Pechánek K. – Hajdák, Pechánek P. (stř. Krpata, Burdych, Zykl)

O sobotním dusném dopoledni jsme zavítali na hřiště do Mikulovic. První poločas přinesl bojovný fotbal, kdy domácí s výškovou převahou měli všechny míče, které letěly vzduchem, ale kombinační hru po zemi příliš nezvládali. V tomto poločase padlo celkem pět branek po chybách i pěkných akcí. Za hosty se prosadili z penalty Matěj Janoška a po pěkných akcích Patrik Pechánek a Nikolas Hajdák. Ve druhém poločase se hra vyrovnala a domácí opět po chybě dokázali vyrovnat. V závěrečných minutách jsme byli spíše pod tlakem a snažili se uhrát remízový stav, když přišlo nepochopitelné zaváhání obrané řady, kdy domácí vhazovali aut na polovině hřiště a domácí hráč tak vyslal vhozeným autem do úniku svého spoluhráče, který dokázal v 90. minutě zapsat vítězný gól. Pochvala týmu za snahu a pěknou hru, nicméně zbytečné individuální chyby nás stály body.


ROVEŇ – AFK OPATOVICE  st. žáci   0 : 0 (0:0) p.k. 3:2

Sestava:  Hrubeš – Svoboda, Lesník, Pechánek K., Neruda –  Štancl O., Vosáhlo David, Vlad (UK),Olbrich – Zykl, Jirout   (stř. Kočí, Jirásek, Janda, Mezei A., Mezei F., Balada, Lamela)

Na hřišti posledního týmu tabulky se našim hráčům tentokrát nedařilo, i když si vytvořili několik brankových šancí, nedokázali je proměnit. Domácím se velkou bojovností podařilo udržet nerozhodný stav a v závěrečné střelbě pokutových kopů byli úspěšnější a připsali si třetí výhru v soutěži.