ŽÁCI VYBOJOVALI VÝHRU

CHOLTICE – AFK OPATOVICE    1 : 2  (1:2)

Branky: Richter J., Hanovec 

Sestava:  Vlček – Jičínský, Dujsík, Perůžek, Voda – Brychta, Lexman, Hanovec, Fikejz – Práchenský, Richter J.  (stř. Hajdák, Pokorný, Zelinka A., Haupt)

Zápas v Cholticích byl našim posledním v této sezóně venku a naši hráči ho zvládli vítězně. Prvních třicet minut zápasu jsme herně i střelecky zvládli, a to v podstatě rozhodlo o výsledku utkání. Domácí hráči po snížení na 1:2 měli sice více míč v držení, nicméně ke vstřelení branky a vyrovnání se nedostali, protože naše obranná činnost byla tentokrát bez chyb. Z logiky věci jsme tudíž výhru bez problémů uhájili a importovali tak tři body k nám domů i přes to, že jsme si vyzkoušeli ve hře i tři 16-leté dorostence.


AFK OPATOVICE „B“ – DRAŽKOVICE   0 : 2 (0:0)

Sestava: Hampl – Patočka, Valenta, Jánoš R., Kuric – Tešla, Adamuška, Vandas, Mencl – Křovák, Hátle (stř. Hájek, Blažek J., Jánoš M.)

O sobotním slunečném dni jsme přivítali na domácím hřišti druhý celek tabulky Dražkovice. První poločas se hrála překvapivě vyrovnaná partie, kdy jsme velice dobře bránili a hosté toho moc nevymysleli. Ve druhém poločase jsme si vypracovali vyložené šance, které jsme bohužel nedokázali proměnit, jelikož selhala naše koncovka. A tak zaúřadovali hosté a během osmi minut dali dvě branky a připsali si další vítězství. Bohužel celou sezónu nás trápí koncovka. Dokážeme si vypracovat dobré, až vyložené šance, ale nedokážeme je úspěšně proměňovat ve vysokém počtu. To nás bohužel stojí dobře zahrané zápasy.


AFK OPATOVICE – CHVALETICE   dorost    2 : 3  (1:2)

Branky:  Jehor (UK), Janoška

Sestava: Přívozník – Danihelka, Zelinka, Janoška, Vlk – Pokorný, Jehor, Černohubý, Štancl – Hajdák, Pechánek P. (str. Slatina, Bittner, Burdych, Neruda)

O nedělním dopoledni jsme přivítali na domácím hřišti hosty z Chvaletic. V první polovině se hrál vyrovnaný fotbal na obě strany. Bohužel v 11. minutě hosté udeřili jako první a po pěkné kombinaci dali branku – 0:1. Vyrovnali jsme po individuální akci Jehora, ale vzápětí po chybné domluvě v obraně při dlouhém nákopu, jsme si dali vlastní gól. V prvním poločase měl 100% šance Patrik Pechánek, který ve skluzu přestřelil z malého vápna branku. Vzápětí běžel sám na hostujícího brankáře, ale unáhlil se ze zakončením. Druhý poločas opět bojovný na obě strany. Vypracovali jsme si několik ložených šancí, které jsme ale neproměnily. Hosté naopak zahrávali přímý volný kop, domácí brankář se špatně postavil do brány a dostal laciný gól. V závěru Matěj Janoška dal hlavou gól po zahraném rohu, a i přes závěrečný tlak v nastaveném čase to bohužel bylo z naší strany vše.


AFK OPATOVICE – MIKULOVICE  st. žáci   3 : 2 (2:1)

Branky:   Černohubý 2x, Lamela

Sestava:  Kočí – Lesník, Janoška, Neruda –  Štancl O., Černohubý, Vosáhlo David, Vlad (UK) – Olbrich  (stř. Janda, Mezei A., Mezei F., Svoboda Balada, Lamela)

Proti věkově staršímu a fyzicky zdatnějšímu soupeři jsme v prvním poločase předváděli pohledný kombinační fotbal a svoji mírnou převahu jsme vyjádřili vstřelením dvou branek Jirkou Černohubým. V závěru poločasu však soupeř dokázal snížit a po vstupu do druhého byl lepším celkem. Naši hráči dlouhým držením míče dávali hostům šanci na souboje o míč, ve kterých byli hosté úspěšnější. Nakonec také srovnali skoré na 2:2 po střele z velké vzdálenosti. Naše snaha o závěrečný nápor přinesla dvě minuty před koncem utkání vítěznou branku, kdy zakončoval nejmladší hráč Sam Lamela střelou do „šibenice“.