KONEC STOPROCENTNÍ VÍTĚZNÉ BILANCE ÁČKA

AFK Opatovice – Horní Jelení 1 : 1 (0:0)

Branky: Dujsík (p)

Sestava: Hampl – Jičínský, Klouček, Černý, Janoška – Lexman st., Černohubý ml.,Dujsík – Lexman ml, Práchenský, Rubák (stř. Brychta., Haupt, Richter, Voda)

V sobotu 27. dubna jsme odehráli šestý zápas jarní části pardubické B-třídy. Na třetí domácí zápas jara k nám zavítal tým z Horního Jeleního, který se nachází na šestém místě tabulky. Cíl dnešního utkání byl jasný, udržet si 100% bilanci zisku bodů. Naše taktika zněla jasně, bojovat, nebát se hrát a pokud možno uhlídat soupeřova obávaného střelce, Jedličku. Všechny tři pokyny se nám v prvním poločase dařilo plnit, kdy jsme drželi balón na svých kopačkách a soupeře k ničemu nepustit. Vytvořili jsme si i několik pěkných šancí, které jsme bohužel nevyužili, a to nás může mrzet, kdy jsme například nedokázali dostat skákající míč na soupeřově brankové čáře do brány. Do šaten se šlo za bezgólového stavu 0:0. Do druhého poločasu jsme nastoupili se stejnou taktikou. Po jedné z dalších skvělých trenérových změn v druhém poločase střídající Jakub Richter naběhl za obranu, dostal se s míčem do pokutového území, kde se, jak to umí, nechal chytře faulovat. Z pokutového kopu se nemýlil náš kapitán a nejlepší střelec Jiří Dujsík a připisuje si tak 10. gól této sezóny – 1:0. Tento gól nás trošku uklidnil a už to vypadalo, že trenérovi znovu vyjde perfektní střídání, ale bohužel po rychle hozeném autu si vzal míč na kopačky právě Jedlička, prokličkoval si ve vápně dva hráče a v 89. minutě srovnal stav – 1:1. V 91. minutě jsme ještě zahrozili z centru, kdy se do vzduchu pověsil Jiří Dujsík a trefil míč k tyčce, ale soupeřův brankář fantasticky tento pokus vytěsnil mimo branku a tím skončil i tento zápas. Veliká škoda, že jsme dostali gól minutu před koncem, ale i takové zápasy někdy přijdou. Za pochvalu stojí všichni čtyři mladí hráči, Lexman ml., Černohubý ml., Janoška a Rubák.

Dašice – AFK Opatovice B 2 : 1 (4:4)

Branky: Hátle

Sestava: Zelinka F. – Jánoš M.,Zelinka A., Adamuška, Kuric – Danihelka, Vandas M., Pokorný, Blažek J.,Tešla – Hátle (stř. Vandas F., Svoboda)

Na půdu prvního celku jsme odjeli v poměrně okleštěné sestavě a proto hned na začátku velký dík oběma klukům z dorostu, díky Kubo a Davide. Zápas jsme otevřeli střelecky jako první, bohužel bez gólového výsledku. Po 15 minutách se ozvalo nedávné zranění Davida Adamušky a musel z placu. Všichni makali naplno i po přeskupení řad a až na pár nedorazů jsme domácí k ničemu nepouštěli. Jediná větší chyba se stala ve 37 minutě a domácí šli do vedení 1:0. Do druhé půle jsme vstoupili stejně aktivně a obraz hry se příliš nezměnil. Domácí tvořili hru a my spoléhali na rychlé brejky. Dokonce jsme přežili opět panem rozhodčím vymyšlenou penaltu. Bohužel druhou a zároveň rozhodující branku jsme dostali v 74 minutě. Naše kontaktní branka padla v samém závěru zápasu, kdy po krásně kopnutém rohu se hlavou prosadil Šimon Hátle. Hrát o pět minut déle, tak jsme snad i vyrovnali. Velký kredit pro všechny hráče, kteří nastoupili. Škoda, že tyto zápasy nezajímají jejich nehrající spoluhráče.

AFK Opatovice dorost – Svratka 1 : 3 (1:0)

Branky: Černohubý, Vosáhlo, Vlk

Sestava: Hrubeš – Danihelka, Janoška, Štancl, Krátký – Hyršl, Pokorný, Černohubý, Vosáhlo – Doležal, Pechánek P. ( stř. Pátek Petr, Pátek Pavel, Zykl, Vlk, Hyršl, Voda)

V neděli 28.dubna jsme přivítali na svém hřišti soupeře z daleké Vysočiny a to ze Svratky. Hosté přijeli evidentně pro výsledek 0:0. Dlouhé nakopávané míče sebrali naši obránci a celkově se spíše soustředili na pevnou obranu, zhuštěnou vlastní polovinu a nechali nás kombinovat. Bohužel bez pohybu a rychlosti jsme měli problémy najít recept na průnik do jedenáctičlenné obranné hradby. Nicméně ve 38. minutě hosté zahrávali svůj první rohový kop a hostující hráč uklidil míč do naší sítě – 0:1. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení, zvýšili aktivitu a začali tlačit. V 50. minutě napřáhl Jirka Černohubý z 25 metrů a nechytatelnou střelou vyrovnal – 1:1. Náš tlak pokračoval a v 69. minutě si při zahrávaném rohu, nikým nehlídán, naběhl Dan Vosáhlo a hlavou v poklidu zvýšil na 2:1. V závěru utkání svým premiérovým gólem potvrdil výhru střídající žolík Mikuláš Vlk a uzavřel brankové skoré na konečných 3:1.

AFK Opatovice st.žáci – Horní Ředice 1 : 0 (1:0)

Branky: Olbrich

Sestava: Kočí – Vosáhlo., Čep, Neruda, Šusta – Mezei F., Šanda, Olbrich, Janda – Zdichynec, Ptáček (stř. Mezei A., Štancl, Balada, Jerguš, Jirout, Lesník, Kuric )

V neděli 28.4.2024 jsme sehráli další mistrovské utkání. Zápas se odehrál na hřišti našeho spřáteleného klubu Sokola Staré Ždánice. Našim soupeřem byl tentokrát tým Horních Ředic, nacházející se na úplném chvostu celkové tabulky. Od začátku jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu, ale naše hra postrádala větší přesnost v kombinaci a hlavně v zakončení. A tak zápas rozhodla jediná branka, která padla v 11. minutě zápasu. Prosadil se Standa Olbrich, jehož pohotová střela s velkým  štěstím prošla mezi nohama soupeřova brankáře. Dvakrát soupeř zachránila tyč a nesčetněkrát brankář, který se díky naší nepřesné koncovce stal „hrdinou zápasu.“ Během celého zápasu se soupeř, po našich zbytečných chybách, dostal do třech rychlých protiútoků, které naštěstí nedokázal proměnit. Pevně věříme, že si střelecké kopačky další zápas zase obujeme.

AFK Opatovice ml.žáci – Choltice 4 : 1 (0:0)

Branky: Čížek 2x, Lamela 2x

Sestava: Mezei – Benek, Bubák, Olbrich, Čížek, Katzer, Pleskot, Koki, Balažovič, Němec, Valenta, Lamela, Pleskotová Kr., Pleskotová An.,

AFK Opatovice U9 – Holice 0 : 22 (0:8)

Sestava: Valenta Š. – Hlavatý, Kurečka, Pinkas M., Valenta J., Oliver, Kvapil

Mladší přípravka odehrála v neděli nepovedené utkání, kdy dostala od svého soupeře pořádnou fotbalovou lekci a zcela zaslouženě prohrála. Tentokrát se našim dětem nepodařilo ani skórovat, kdy jim v cestě buď stála branková kontrukce, smůla nebo skvěle chytající brankář soupeře. Za zmínku stojí pouze skvěle hrající, teprve 6ti letý Jakub Valenta. Minipřípravka U7 odehrála v týdnu několik utkání, kdy nejprve ve čtvrtek porazila v trianglu v Chlumci nad Cidlinou domácí výběr, poté nestačila na výběr Třebše. V sobotu na turnaji v Lázních Bohdaneč porazila FK Řečany a Chrudim II, remizovala se Sokolem Dříteč a prohrála s domácím celkem a Chrudimí I.