OPATOVICKÉ BODY DO SOUTĚŽNÍCH TABULEK

Řečany nad Labem – AFK Opatovice 1 : 2 (1:0)

Branky: Černohubý ml., Klouček

Sestava: Hampl – Jičínský, Perůžek, Černý, Rubák – Lexman st., Černohubý ml.,Dujsík – Brychta, Richter, Klouček (stř. Lexman ml., Haupt, Vandas, Práchenský., Pokorný)

V neděli 21. dubna naše Áčko zavítalo do Řečan nad Labem, posledního týmu naší tabulky. Cíl byl jasný, udělat tři body a zkusit si navýšit skóre. I přes nepříznivé počasí v minulých dnech bylo hřiště připraveno naprosto luxusně, za což patří pochvala místním správcům. Do utkání jsme vstoupili jako tým, který bude tvořit hru a na soupeři bylo vidět, že se bude snažit dostat co nejméně gól. Opak byl pravdou, naše obrana se těžkými přihrávkami dostávala zbytečně pod tlak a soupeř dlouhými míči za obranu hrozil. Do 30. minuty si soupeř vytvořil 5 jasných gólových příležitostí, kdy například běžel úplně sám na bránu, ale dokázal proměnit jen jednu a to ve 26. minutě. To nás trošku probudilo a začali jsme více hrát, pár pěkných příležitostí jsme si vytvořili, ale do kabin se šlo za stavu 1:0 pro domácí. Do druhého poločasu trenér udělal pár změn, které naší hře výrazně pomohli. Soupeře jsme rozhýbali a naší nabídkou jsme ho několikrát přečíslili. V 61. minutě si Jirka Černohubý mladší krásně prokličkoval soupeře v jejich vápně a střelou do protipohybu brankáře srovnal stav. Velký tlak, který po gólu ještě vzrostl, jsme dokázali využít v 66. minutě, kdy si krásně zpracoval míč Vojta Práchenský a připravil ho Filipovi Kloučkovi, který si ve vápně již dokázal poradit. Po otočení skóre se soupeř snažil ještě tento stav změnit, ale to jsme si již pohlídali. Tento zápas lze ohodnotit slovy „tři body jsou tři body“, protože náš výkon nebyl nikterak přesvědčivý. Ale i tak si náš trenér drží svojí 100% bilanci a díky zaváhání Rozhovic jsme se přesunuli na 2. místo pardubické B-třídy.

AFK Opatovice B – Jaroslav 4 : 4 (2:2)

Branky: Lexman ml. 2x, Práchenský, Hátle

Sestava: Zelinka F. – Jánoš M., Zelinka A, Adamuška, Víša – Kuric, Lexman ml., Vandas M., Tešla – Hátle, Práchenský (Přívozník, Blažek J, Mencl, Hladík)

Do zápasu jsme šli s velkým odhodláním, které neustálo ani po další hrubce našeho gólmana v páté minutě a góly Práchenského a Lexmana ml. jsme vedli v šestnácté minutě 2:1. Ve velmi deštivém počasí jsme nepohlídali konec poločasu a hosté vyrovnali na poločasové 2:2. Start druhé půle jako ze snu a po gólech Hátleho a krásné střele Petra Lexmana ml. jsme vedli 4:2. Hosté neměli co ztratit a začali do toho šlapat. Naše souhra se totálně rozpadla a již jsme pouze bránili. První zaváhání přišlo po vymyšlené penaltě pana rozhodčího a na konečných 4:4 hosté srovnali v 92. minutě. Je to velké ponaučení do dalších zápasů.

Paramo PCE – AFK Opatovice dorost 2 : 4 (0:2)

Branky: Burdych, Pechánek P., Zykl, vlastní

Sestava: Přívozník – Danihelka, Krpata, Štancl, Voda – Pechánek K., Pokorný, Černohubý, Vosáhlo – Burdych, Pechánek P. ( stř. Doležal, Zykl, Vlk, Hyršl )

V sobotu 20.4. jsme zavítali na hřiště pardubického Parama. Z důvodu příprav plochodrážníků jsme utkání sehráli na vedlejším tréninkovém hřišti s tréninkovými brankami. V prvním poločase domácí byli duchem mimo, nebyli ve hře a nijak nehrozili šancemi. V 19. minutě přišel z pravé strany centr do vápna a Adam Burdych obličejem, kterým trefil míč otevřel skóre – 0:1. Ve 35. minutě Patrik Pechánek díky tomu, že se dvakrát ukopl při práci s míčem, dostal tváři tvář domácímu brankáři a zvýšil na 0:2. Tento zápas jsme si mohli prohrát jedině sami a to samé i v případě inkasované branky. Na začátku druhého poločasu domácí zahrávali přímý volný kop, pro centrovaný míč si šel s přehledem náš gólman, který si suverénně kopnul kolenem do balónu, jenž se odrazil k domácímu hráči a ten snížil. O pár minut později zvýšil střídající Petr Zykl. Hra se opět odehrávala v naší dominanci, kdy se otevírala volná místa pro křídelní náběhy a centry do vápna, které vypadaly nadějně, ovšem zakončení selhalo.  V 70. minutě zahrával Patrik Pechánek přímý volný kop a centrovaný míč si do vlastní sítě srazil domácí hráč – 1:4. Nicméně nebyli bychom to my, abychom opět neudělali chybu v našem velkém vápně a hostující hráči v počtu dva na šest se jednoduše opět prosadili a upravili výsledek na konečných 2:4. Některé hráče můžeme pochválit, jiní opět podávají podprůměrné výkony.

Roveň – AFK Opatovice st.žáci 1 : 8 (0:4)

Branky: Šanda 3x, Vosáhlo, Janda, Balada, Mezei F., Štancl

Sestava: Kočí – Vosáhlo., Čep, Hájek, Šusta – Mezei F., Šanda, Olbrich, Janda – Zdichynec, Ptáček (stř. Mezei A., Štancl, Balada, Jerguš, Kuric )

V neděli 21.4. jsme sehráli třetí mistrovské utkání na hřišti Rovně, která se nachází ve spodních patrech tabulky. Za chladného počasí naše mužstvo rozehřál Kuba Šanda, který hned v první minutě utkání vsítil první branku zápasu. Rychlý gól jakoby naše střelce uspal. I když jsme si vytvořili několik gólových příležitosti, následujících dvacet minut jsme se nedokázali prosadit. Náš brankostroj se naplno rozjel po zmíněných dvaceti minutách. Do konce poločasu jsem přidali tři góly. Další čtyři jsme nastříleli v poločasu druhém, kdy hattrick dovršil Kuba Šanda. V závěru zápasu, po naší chybě ve středu hřiště, domácí už jen korigovali na konečných 8:1 pro naše mužstvo. Pochvalu zaslouží celé mužstvo.