NEPOVEDENÝ ZÁVĚR SEZÓNY PRO BÉČKO

Přelovice B – AFK Opatovice B 2 : 2 (1:2)

Branky: Jánoš R., Janoška (pk)

Sestava: Hampl – Janoška, Jánoš R., Zelinka, Jánoš M. – Danihelka, Lexman st., Pokorný, Vandas M., Tešla – Richter (stř. Zelinka F., Kuric, Mencl, Vandas F.)

Závěrečné kolo soutěže jsme odehráli 15.6. na půdě Přelovic. Hrál se pohledný zápas, kdy jsme si vytvořili dostatek šancí. Skóre otevřel pěknou střelou Radim Jánoš a na 2:0 zvyšoval z penalty Janoška. Bohužel jsme si nechali v závěru půle snížit také z penalty. Druhá půle byla vyrovnaná, naše mužstvo hrálo dobře kombinačně, domácí nakopávali balóny. Vedení se nám nepodařilo udržet a z druhé penalty domácí srovnali na konečných 2:2. Poslední zápas za naše mužstvo odehrál Martin Jánoš, kterému přejeme hlavně hodně zdraví. Dále skončili J. Kuric a J. Mencl, kteří odchází do Libišan. I jim přejeme mnoho sportovních úspěchů. Děkujeme všem, kteří nás celou sezónu podporovali.


Stolany – AFK Opatovice dorost 2 : 0 (2:0)

Sestava: Burdych – Voda, Štancl J., Krpata, Pátek Pa. – Hyršl, Pechánek P., Neruda, Vosáhlo – Zykl, Doležal (stř. Štancl O., Hájek)

V sobotu 15.6. jsme na poslední zápas sezóny zavítali na hřiště prvního a suverénního vítěze dorostenecké soutěže pardubického okresu týmu ze Stolan. Na zápas jsme jeli bez deseti hráčů sestavy, kdy někteří byli zraněni a některé odpoledne čekal důležitý zápas našeho Béčka v boji o vyhnutí se sestupu. Z tohoto důvodu se do branky ve svém posledním zápase za dorost postavil Adam Burdych a do sestavy se také zapsali tři starší žáci. Zápas byl více méně jednostranný. Domácí tvořili hru, vytvářeli si šance a v prvním poločase dokázali dvě využít i díky nešťastným tečím střel našich obránců. Druhý poločas byl ve stejném duchu jako ten první, ale vysoký počet střel domácích hráčů končil několik metrů vedle branky anebo v náruči brankáře Burdycha, který zastoupil naše brankáře na jedničku. V průběhu zápasu se postupně zranil Danek Vosáhlo a odstoupil Tomáš Krpata, proto jej museli nahradit Ondra Štancl a Matyáš Hájek, kteří společně ve středu pole hrajícím Vojtou Nerudou ukázali, že bojovnost a fotbalové schopnosti jim určitě nechybí a zastoupili tak chybějící hráče na výbornou. Tímto pro dorost skončila letošní sezóna, kterou tým zakončil na pěkném čtvrtém místě. Poděkování všem hráčům, kteří předváděli v sezóně velice dobré výkony.