OPĚT NA PRVNÍ MÍSTO

AFK OPATOVICE – ÚJEZD   3 : 0 (1:0)

Branky: Hanovec 2x, Jánoš R.

Sestava:  Vlček – Hladík, Jičínský, Lepiš – Voda, Zelinka P., Pech M., Fikejz – Hanovec, Richter J.  (stř. Lexman, Duha, Víša)

V posledním zápase podzimní části soutěže (příští týden ještě předehrávka 1. kola jara) jsme přivítali soupeře ze spodních pater tabulky s cílem odčinit porážku z minulého kola. Od počátku utkání jsme soupeře, který přijel jen s 11 hráči, přehrávali ve středu pole, ale dostat se do blízkosti branky byl pro nás těžký úkol. Hosté hráli v zadních řadách pozorně a k útokům na naši polovinu hřiště se dostávali pouze po nakopávaných míčích. Přesto jsme se do poločasu dostali do vedení, kdy zahrávaný trestný kop „uklidil“ do branky zblízka Radim Jánoš. Ve druhém poločase jsme si začali vytvářet střelecké příležitosti, které jsme zásluhou Matěje Hanovce a chybách obrany hostů zužitkovali v 69. a 82. minutě v jasné vítězství. Ziskem tří bodů jsme se tím vrátili na první příčku tabulky.

AFK Opatovice „B“ – Mnětice 3:0 kontumačně

Ve čtvrtek v den národního svátku oslavující vznik Československé republiky jsme měli na programu vložené kolo, kdy jsme na domácím trávníku měli přivítat hosty z Mnětic. Bohužel den před zápasem hosté avizovali, že z důvodu nedostatečného počtu hráčů schopných odehrát zápas se na utkání nedostaví a nemají ani zájem o odložení utkání na jiný termín. Následovaly úřední peripetie, které zápas následně kontumovali ve prospěch Opatovic a tak jsem si mohli připsat zadarmo důležité tři body do tabulky.

VELINY – AFK OPATOVICE „B“    1 : 6  (0:1)

Branky: Křovák 2x, Blažek O., Krsek, Vandas, Patočka

Sestava: Hampl – Valenta, Svoboda, Blažek O., Zelinka F. – Krsek, Adamuška, Vandas, Hátle – Hájek, Křovák (stř. Patočka, Blažek J., Kuric, Novák M., Jánoš M.)

O nedělním odpoledni jsme zavítali na půdu soupeře z Velin, kteří se nacházeli na druhém místě tabulky, a očekávali jsme nepříjemné utkání, které prověří naši současnou formu. Zápas byl nepříjemný naneštěstí pouze v tom, že se hrálo na fotbalovém hřišti bídných kvalit a pravděpodobně nejmenších přípustných rozměrů, která dovolují fotbalová pravidla. Míč na „trávníku“ libovolně skákal do závratných výšek a o nějaké pohledné kombinační hře se v 1. poločase dalo jen stěží hovořit. Domácí celek zahrozil jenom ze standartních situací, jinak všechny své míče nakopával dopředu, což naše obrana dokázala bezpečně odvracet. My jsme dokázali v první půlce udeřit v 19. minutě, kdy se trefil do domácí sítě po rozehraném rohu Miloš Křovák. Do druhé poloviny jsme nastoupili s vědomím nepodcenit začátek a ve 46. minutě Tomáš Krsek zvyšoval brankou na 0:2. To byl pro domácí začátek konce. Od tohoto okamžiku byl na hřišti pouze náš celek a dalšími brankami Miloše Křováka, Tomáše Patočky, Ondry Blažka a Martina Vandase jsme vedli pohodlně 0:6. Malinkou kaňkou nad skvělým výkonem se vyjímal vlastní gól Franty Zelinky, který střelou z 25 metrů nedal našemu brankáři sebemenší šanci a bezchybně míč uklidil do levého rohu naší branky. Za odehraný zápas a předvedený výkon patří celému týmu pochvala.

AFK OPATOVICE – ST.HRADIŠTĚ  dorost   1 : 6  (0:4)

Branka:  Burdych

Sestava:  Přívozník – Danihelka, Burdych, Bittner, Vosáhlo Dan – Svoboda, Zelinka A., Pánek, Černohubý – Pechánek P., Hajdák  (stř. Pechánek K.)

V posledních zápasech nastupuje naše mužstvo k utkáním vždy s několika žáky, z důvodu absence některých starších hráčů, kteří upřednostňují jiné formy zábavy a k zápasům se nedostavují. Na průběhu zápasu je to poté vidět, kdy soupeř získává převahu v poli a střílí jednu branku za druhou. Ve čtvrteční dohrávce tomu nebylo jinak.

AFK OPATOVICE – MNĚTICE  dorost   0 : 3  (0:1)

Sestava:  Přívozník – Danihelka, Bittner, Burdych, Vosáhlo – Černohubý, Pánek, Pechánek P., Janoška – Hajdák, Zlámal (stř. Zelinka A., Pechánek K.)

Víkendové utkání omlazené mužstvo bylo od počátku hostům vyrovnaným soupeřem. Střeleckých příležitostí bylo na obou stranách minimum, přesto šli do vedení hosté ve 30. minutě po vydařené střele z hranice šestnáctky. Druhý poločas získávali hosté postupem času více ze hry a po několika vydařených útocích se jim podařilo vstřelit další dvě branky. V našem mužstvu pochvala pro dobře hrající mladší hráče.

AFK OPATOVICE – CHVALETICE  st. žáci  1 : 5 (1:1)

Branky: Pechánek P.

Sestava:  Hrubeš – Svoboda M., Janoška, Vosáhlo Dan, Neruda – Pechánek K., Štancl J., Černohubý, Jirout – Hajdák, Štancl O.  (stř. Vosáhlo David, Lesník, Jirásek, Voda T.)

Pro několik hráčů našeho mužstva bylo utkání s vedoucím celkem tabulky již třetím ve čtyřech dnech. Na jejich výkonu to také bylo znát, pokud měli síly tak se soupeři ve všech činnostech v prvním poločase vyrovnali a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu. Ve druhé půli se ale projevila na hráčích únava a výškově a rychlostně zdatnější hosté získali jasnou převahu a nakonec se prosadili i střelecky. Přesto musíme celé mužstvo pochválit za předvedený výkon.