POCHVALA PRO DOROST

AFK OPATOVICE – PŘELOUČ B    1 : 0  (0:0)

BrankaDujsík   

Sestava:  Hampl – Jičínský, Haupt, Richter J., Pech M.  – Klouček, Dujsík, Lexman ml., Rubák  – Rosendorf, Brychta  (stř. Lexman st., Janoška, Pokorný,  Černohubý)

Ve třetím soutěžním zápase jsme na domácím hřišti přivítali nováčka soutěže mužstvo rezervy Přelouče. V sestavě došlo opět k několika změnám zaviněným zraněním a nemocemi, přesto se hrál od počátku vyrovnaný a pohledný fotbal. Do konce poločasu ale obě mužstva mnoho příležitostí ke skórování neměla, co prošlo obranou, dokázali pochytat na obou stranách pozorní brankáři. Ve druhém poločase po dvou šancích soupeře (jednou zvonilo břevno naší branky) nakonec po čtvrthodině udeřilo na druhé straně, střelcem naší branky byl Jirka Dujsík, který přehlavičkoval hostujícího brankáře po vysokém centru do vápna. Jak se nakonec ukázalo, byla to naše jediná trefa mezi tyče a zajistila nám tři body do tabulky. V nervózním závěru si ani jedno z mužstev větší šanci nevytvořilo.


BÝŠŤ – AFK OPATOVICE „B“    5 : 2  (2:0)

Branky:  Hátle, Patočka

Sestava:  Přívozník – Patočka, Jánoš M., Zelinka A., Zelinka F. – Kuric, Vandas, Blažek J., Lepič – Křovák, Hátle  (stř. Hájek, Mencl)

Ani druhý zápas nás nezastihl v nejlepším rozpoložení. Před zápasem nám ještě vypadl ze sestavy zraněný David Adamuška a jeho zkušenosti nám chyběly a náš omlazený tým by je velmi potřeboval. Poločasové vedení domácích bylo zasloužené, naše útočná hra postrádala více šikovnosti a gólové parametry. Vstup do druhého poločasu nám vyšel na výbornou a během deseti minut jsme dokázali smazat manko a bylo vyrovnáno. Naše následná nesoustředěnost a chvíle nepozornosti našemu nesehranému týmu během následujících tří minut nám odvály body v nedohlednu. Domácí vedli o dvě branky a o výsledku bylo rozhodnuto. Máme před sebou ještě spoustu tvrdé práce, ale my to dáme.


AFK OPATOVICE – PARAMO PCE dorost   5 : 0 (3:0)

Branky:  Zykl 2, Burdych, Pokorný, Černohubý

Sestava: Přívozník – Danihelka, Janoška, Štancl, Krátký – Voda, Jehor (UKR), Černohubý, Hyršl – Zykl, Pokorný (stř. Neruda, Vlk, Hrubeš, Burdych)

V sobotu dopoledne jsme na úvod nové sezóny přivítali nevyzpytatelného soupeře z Pardubic a nevěděli jsme co od něj očekávat. Naneštěstí jsme úvod neprospali a od začátku jsme začali hrát pohledný, kombinační fotbal s vysokým nasazením od každého domácího hráče. V 10. minutě se dostal odražený míč od tyče ke Kubovi Pokornému a ten otevřel brankový účet – 1:0. Ve 22. minutě vyvezl míč z naší poloviny Matěj Janoška, poslal přihrávku na Petra Zykla a ten zvýšil na 2:0. Do konce poločasu přišel menší herní výpadek, hosté se dostali k několika šancím, ale výborně chytající Matěj Přívozník podržel domácí tým. Do konce prvního poločasu se ještě trefil Adam Burdych a do kabin jsme šli za vedení 3:0. Ve druhém poločase se hra z první půlky opakovala. Naše dominance ve hře skřípala občasnou nepřesností, ale Jirka Černohubý a Petr Zykl potvrdili dvěma brankami naši první konečnou výhru 5:0. Veliká pochvala celému týmu za předvedený výkon.