CHYCENÁ PENALTA, ZISK TŘÍ BODŮ

LUŽE – AFK OPATOVICE     2 : 3 (1:3)

BrankyPerůžek, Lexman ml., Haupt  p.k.   

Sestava:  Hampl – Jičínský, Richter J., Haupt, Voda, – Lexman ml., Dujsík, Pech, Peružek, Rubák  – Práchenský  (stř. Janoška, Pokorný,  Černohubý)

Na hřiště soupeře, který v loňské sezóně hrál vyšší soutěž, jsme odjížděli s tím, že tohoto soupeře vůbec neznáme. Bylo to vůbec první utkání s tímto mužstvem v mistrovské soutěži. Zápas v Luži byl zápasem dvou rozdílných poločasů. V tom prvním dominoval náš tým a po jasné převaze jsme to potvrdili vstřelením tří gólů. První se nám podařilo vstřelit Tomášem Perůžkem po samostatném úniku. Po zaváhání obrany srovnali domácí stav na 1:1 již po třech minutách. Přesto naše pohledná hra pokračovala i v dalším průběhu a ve 27. minutě nejprve skóroval Petr Lexman ml. A o dvě minuty později potvrdil naše vedení z penalty Ondřej Haupt – 1:3. Ve druhém poločase se vše otočilo o 180 stupňů a dominance ve hře byla na straně domácích. Nicméně o výsledku rozhodují branky a v tom jsme byli znovu o jednu lepší, když domácí nejprve jednu penaltu neproměnili a druhou již v 83. minutě snížili na 2:3. Domů si tak vezeme tři body, kterých si opravdu vážíme. Máme tým, který je výrazně omlazen, o čemž hovoří účast dvou dorostenců v základní jedenáctce a dalších tří, kteří se do hry dostali v průběhu utkání. Zápas jsme končili tedy s 5 hráči v sestavě v rozmezí 15 – 18 let, a to je pro tyto hráče ohromná zkušenost a pro klub velký příslib do budoucna.


AFK OPATOVICE „B“ – OSTŘETÍN   2 : 1  (1:0)

Branky:  Hátle 2x

Sestava:  Hampl – Patočka, Jánoš M., Zelinka A., Zelinka F. – Vandas, Adamuška, Jánoš R., Lepič – Křovák, Hátle  (stř. Blažek J.,Hájek, Morávek, Krsek)

Po třech odehraných kolech jsme se konečně představili na domácím hřišti a po porážkách v úvodních kolech jsme museli bezpodmínečně bodovat a zahnat černé myšlenky. Do zápasu jsme vlétli aktivně a hosty jsme jasně přehrávali. Jedinou využitou šanci proměnil Šimon Hátle, škoda jen dalších neproměněných příležitostí, výsledek mohl být do poločasu výraznější. Ve druhém poločase jsme polevili a soupeř toho dokázal náležitě využít a přišel zákonitě trest, po ojedinělé akci a chybě v obraně hosté vyrovnali – 1:1. Následně hosté neproměnili pokutový kop za hraní rukou. Po nutném vystřídání některých hráčů jsme získali opět mírnou převahu v poli a po několika neproměněných šancích rozhodl o zisku bodů v 84. minutě po pěkné kombinační akci Šimon Hátle.


SVRATKA – AFK OPATOVICE  dorost   1 : 1 (1:1)

Branka:  Pechánek P.

Sestava:  Hrubeš – Danihelka, Janoška, Štancl, Krátký – Pokorný, Jehor (UKR), Černohubý, Pechánek K. – Zykl, Pechánek P. (stř. Pátek Pavel, Pátek Petr, Hyršl, Voda, Pecina)

O sobotním odpoledni jsme cestovali k nejdelšímu „výletu“ letošní sezóny a to 70 km na Vysočinu za soupeřem ze Svratky. Domácí hráli jednoduchou hru. Z obranných pozic, které zastávali chasnicí, jednoduše nakopávali míče dopředu. Tato hra fungovala pouze v tom, že ohrožovali nepříjemně vysokými střelami našeho brankáře Hrubeše a dostávali se k zahrávání rohových kopů. Jeden z nich využili ve 32. minutě, kdy po závaru na brankové čáře byla branka nakonec uznána. S odpovědí jsme nečekali dlouho. Přímý volný kop ze 30ti metrů v podání Patrika Pechánka střelou pod břevno fatálně podcenil domácí brankař a vyrovnali jsme na 1:1. Snažili jsme se hrát rychlý, kombinační fotbal s náběhy do křídelních prostor a následným tlakem do vápna. Tato taktika nám vycházela po celý zápas, přehrávali jsme domácí a vytvořili si přinejmenším šest šancí, kdy tři-čtyři byly opravdu 100%. Bohužel hráči si nedokážou poradit v nájezdu jeden na brankáře, se zakončením do prázdné branky a i nedůrazná střelba. Celkový výkon za dvě plus, co se týče zakončení čtyři až nedostatečně. Čeká nás práce objevit schopného útočníka, který se bude pravidelně a spolehlivě prosazovat. Bod do tabulky z venku je dobrý, ale jinak ztráta.


MORAVANY – AFK OPATOVICE  st.žáci     2 : 1  (2:0)

Branka:  Kuric

Sestava:  Kočí – Svoboda M., Lesník, Štancl O., Neruda – Jirout, Olbrich,  Zdychinec, Vosáhlo David –  Mezei, Vlad UK  (stř. Jirásek, Linke, Šanda, Kuric, Ptáček, Čep, Šusta) 

Nově sestavené mužstvo z hráčů našeho oddílu a hráčů hostujících ze Starých Ždánic ve svém prvním společném utkání na hřišti v Moravanech nezklamalo a podalo slušný výkon. Domácí vedli po prvním poločase o dvě branky, ale našim hráčům se podařilo v závěru utkání snížit brankou Kurice.


AFK OPATOVICE – ST.ŽDÁNICE/LIBIŠANY ml.žáci  7 : 1  (7:0)

Branky:  Vosáhlo David 3x, Bubák, Lamela, Lesník, Matvei (UK)

Sestava:  Mezei A. – Lesník, Vosáhlo David, Bubák, Katzer M., Koki, Lamela, Benek  (stř. Rosendorf, Dujsík, Valenta, Čížek, Olbrich M.)

Ve svém premiérovém mistrovském utkání podali naši hráči dobrý výkon a přehrávali soupeře ve všech směrech. Větší část utkání se odehrávala na polovině hostí a při brzkém vysokém vedení dostali příležitost všichni nominovaní hráči.