PŘEKVAPENÍ V JAROSLAVI

AFK OPATOVICE – CHVOJENEC    8 : 0  (7:0)

Branky: Brychta 4x, Richter J., Klouček, Fikejz, Hanovec 

Sestava:  Hampl – Pech M., Jičínský, Perůžek, Voda – Brychta, Klouček, Lexman, Fikejz – Hanovec, Richter J.  (stř. Lepič, Pokorný, Hátle)

V zápase s jedním z adeptů na sestup jsme nastoupili oproti minulému víkendu opět v pozměněné sestavě. Od začátku poločasu jsme nasadili „vyšší rychlost“ a hosté se po většinu času pouze bránili. Zpočátku jim to vycházelo, ale od 16. minuty, kdy vstřelil svoji první branku Vojta Brychta, jejich snaha poklesla a do konce poločasu inkasovali dalších šest branek, a o výsledku bylo rozhodnuto. Pohledný fotbal jsme předváděli i na začátku druhé půle a po samostatné akci Matěje Hanovce jsme po čtvrthodině vstřelili osmou branku. V dalším průběhu zápasu již obě mužstva myslela více na jeho konec a úroveň poklesla. Herní převahu jsme si udrželi do samého závěru i po prostřídání některých hráčů a zaslouženě jsme vysoko zvítězili i zásluhou čtyř branek Vojty Brychty.   


JAROSLAV – AFK OPATOVICE „B“    0 : 2 (0:0)

Branky:  Křovák, vlastní

Sestava: Hampl – Patočka, Jánoš M., Jánoš R., Valenta – Hátle, Vandas, Lexman, Tešla – Práchenský, Křovák (stř. Kuric, Blažek J., Trenda, Zelinka, Mencl)

O víkendovém kole jsme v neděli zavítali na hřiště nepříliš oblíbeného soupeře z Jaroslavi, který se pohybuje v horních patrech soutěžní tabulky. Úvod zápasu byl překvapivě lepší z naší strany. Měli jsme více ze hry a jen špatnou koncovou fází jsme nevstřelili branku. Domácí těžili z našich chyb, připravili si pár střel ze střední vzdálenosti, ale nic neproměnili. Do druhého poločasu jsme vstoupili opět aktivně a v 58. minutě se konečně prosadil Miloš Křovák – 0:1. Domácí začali hrát o všechno, otevírali v obraně dvířka a my mohli tak přidat několik dalších branek. Bohužel jsme se dostávali do situací, kdy jsme útočili ve třech hráčích na osamoceného brankáře, a jenom neochota přihrát volnému spoluhráči nebo špatná práce s balonem zapříčinila, že jsme několik jasných šancí nedali. V 70. minutě centroval přímý volný kop Martin Vandas do velkého vápna, domácí stoper ve snaze odhlavičkovat centr nedoskočil a smolně prodloužil míč do své branky – 0:2. V závěru zápasu nervózní domácí celek nic nepředvedl a my tak vezeme nečekanou a velmi ceněnou výhru z hostujícího hřiště. Pochvala týmu za předvedený výkon.


FK Pce dívky – AFK OPATOVICE st. žáci   0 : 5 (0:2)

Branky:   Jirout 2x, Černohubý 2x, Lesník

Sestava:  Hrubeš – Lesník, Černohubý, Pechánek K., Neruda –  Štancl O., Jirout, Kočí, Svoboda M. – Zykl, Vosáhlo David  (stř. Vlad (UK), Olbrich, Mezei A., Mezei F., Jirásek, Lamela)

Proti domácím dívkám jsme zápas začali dobře a po čtyřech minutách jsme vedli brankou Šimona Jirouta. V dalším průběhu i přes mírnou převahu naši hráči přidali další branku až v závěru poločasu Jirkou Černohubým. Ve druhém poločase jsme na tvrdší hru domácích odpověděli vstřelením dalších tří branek a navýšili skoré na 0:5. Do závěrečného hvizdu rozhodčího jsme si výsledek pohlídali.       


AFK OPATOVICE – H. ŘEDICE  přípr.U11    3 : 3 (1:1)

Branky:  Dujsík, vlastní 2x

Sestava:  Mezei – Bubák, Olbrich, Dujsík, Rosendorf, Žák – Balažovič, Němec V., Lamela, Čížek, Koki

V posledním mistrovském utkání v této sezóně se naší přípravce tolik nedařilo. V prvním poločase nás držel ve hře dobrý výkon brankáře. Ani po obrátce nám hra nevycházela a hosté byli v útoku nebezpečnější. Na konečném nerozhodném výsledku mají podíl hlavně hosté, kteří stříleli branky nejen do naší sítě, ale také dvakrát do své.