REKAPITULACE SEZÓNY 2021/2022

Po dvou letech ovlivněné Covidovými restrikcemi, kdy byly soutěže přerušovány a následně rušeny, nastal ten vytoužený okamžik, kdy můžeme opět znovu s úsměvem na tváři zaplesat, že se podařilo vrátit zpět normální život, i ten fotbalový a konečně se povedlo regulérně odehrát právě ukončenou fotbalovou amatérskou sezónu. A právě zde se dozvíte, jak si vedly jednotlivé kategorie AFK Opatovic n/L v uplynulé sezóně.

AFK Opatovice „Áčko“

Opatovické Áčko si může na papíře v cílech sezóny úspěšně odškrtnou kolonku „postoupit do krajské soutěže“. Právě tento sen a cíl se stal po neskutečných 20ti letech opět realitou a letošní sezónu tak klub pokládá za veleúspěšnou. První tým si díky výborným výsledkům po celou sezónu zajistil dvě kola před koncem soutěže jistý postup do vyšší soutěže. Mužstvo bylo dobře poskládané a až na některé obtíže spojené s různými zraněními, dokázali vystoupat na nejvyšší stupínek fotbalové soutěže okresního přeboru v Pardubickém kraji.

Tým se umístil na první pozici se skoré 77:25. Tato bilance řadí tým do 5. nejlepšího útoku a první obrany v soutěži. Mezi nejlepší střelce patřil Matěj Hanovec, který se s 33 brankami stal nejlepším střelcem okresu!!! Druhým nejlepším střelcem týmu se stal Jakub Richter s 15ti brankami a stoper Jiří Černý, který se trefil 11x.


AFK Opatovice „Béčko“

Opatovická rezerva si také může zaškrtnou kolonku „úspěšná sezóna“, jelikož se ve IV. třídě Holicko umístili na velmi pěkném 3. místě. Tým podával po většinu sezóny přesvědčivé výsledky a pohrával si i s myšlenkou postupu, ovšem nevýrazné výsledky ve druhé polovině sezóny zapříčinily to, že se umístil na třetím místě. Leč nebyl by to „vesnický“ fotbal, kdyby málo přihlášek do jiných soutěží způsobily, že opatovická rezerva byla dodatečně přihlášena do 3. třídy a tak postoupila, což všechny hráče a realizační tým nadchlo. Avšak zde bude zdvižený ukazováček, který bude ukazovat na dobré výkony, aby se tým zase nepakoval po sezóně zpět.

B-tým se umístil na konečném 3. místě se skoré 62:19, což nás činní opět týmem s nejlepší obranou „pralesní ligy“. Bohužel útočná fáze v soutěži patřila spíše k podprůměru. Nejlepšími střelci týmu byli Miloš Křovák s 18ti brankami a Tomáš Krsek se 6ti. Další branky se rozložily mezi dalších hráče.


AFK Opatovice „dorost“

Opatovický dorost letos doplatil na to na co doplácí řada dalších vesnických fotbalový klubů a všeobecně mládežnický sport. A to pauzou kterou způsobil COVID. Bohužel pandemie zapříčinila nedostatek hráčů daného ročníku, kdy se někteří díky své lenosti po vynucené pauze k fotbalu nevrátili. Tým tak byl odkázán na hráče, kteří patří do kategorie starších žáků a v zápasech proti starším a vyšším hráčům je to bohužel na této věkové kategorie přece jenom znát. Nicméně jsou zde vyhlídky na lepší zítřky, kdy tým zůstane po další sezónu pohromadě a ze starších žáků přijdou již hráči, kteří mají mnoho zkušeností právě z těchto těžkých zápasů.

Tým se umístil na v okresním přeboru na 11. místě s nelichotivým skoré 20:103. Mezi nejlepší střelce týmu patřil Patrik Pechánek se 6ti a Adam Burdych se 4. zásahy.


AFK Opatovice „starší žáci“

Opatovičtí starší žáci měli před sebou nelehký úkol. Až polovina týmu musela vypomáhat týmu dorostu, kde ovšem získávala cenné zkušenosti. Proti svým vrstevníkům podávala vyrovnané výkony a umístila se ve středu tabulky a to na 7. místě s bilancí 68:47. Nejlepšími střelci týmu byli Nikolas Hajdák s 16ti brankami, Jakub Pokorný s 11ti zásahy a Jirka Černohubý s 10ti křížky.


AFK Opatovice „U11“

U nejmladších fotbalistů se konečná tabulky nevedla, nicméně opatovická přípravka patřila mezi nejlepší týmy ve své kategorii. Nejlepším střelcem byl David Vosáhlo, kdy dal 42 branek, druhý Vojta Němec si připsal 29 zásahů a Matěj Katzer 20 gólů. Co se týče naší mládeže, tak můžeme říct, že Opatovický klub patří mezi ty šťastlivé, kde ve všech mládežnických kategorií můžeme čerpat z velkého počtu hráčů, kteří mohou vypomáhat v jiných kategoriích.