120 LET SOKOLA a 95 LET KOPANÉ V OPATOVICÍCH N/L

O víkendu 25.6.2022 jsme na fotbalovém hřišti AFK Opatovice nad Labem oslavili výroční 120 let založení Sokola a 95ti let fotbalu v Opatovicích nad Labem. Na výroční oslavy přálo slunečné, leč opravdu horké počasí, které ale nijak nezkazilo oslavy pořádané naším klubem.

Návštěvníci, kterých přišlo velké množství, měli možnost shlédnout výstavu v klubovně fotbalového oddílu, kde byly připraveny expozice o historii Sokola v Opatovicích nad Labem a fotbalového klubu AFK, který dříve náležel pod hlavičkou právě sokolské organizace. Lidé mohli dále shlédnout bohatou fotografickou dokumentaci mapující historii i současnost jak Sokola, tak i opatovického klubu. Vystaveny bylo mnoho pohárů, které mapují různé úspěchy opatovických fotbalistů i pohár z letošní sezóny, kdy opatovické „Áčko“ postoupilo po 20ti letech opět do krajské I.B třídy pardubického kraje.

Dále byly na programu hned tři fotbalová utkání, které sehráli výběry AFK Opatovice n/L U11 a starších žáků proti soupeři z Vysoké nad Labem. Jako vyvrcholení oslav bylo poslední utkání „staré gardy“, kdy si přišli zavzpomínat na své bohaté fotbalové působení v klubu bývalí členové. Utkání bylo vedeno v dobrém tempu i přes úmorné vedro a všichni zúčastnění se náležitě pobavili a ukázali, že fotbal se jen tak nezapomína.

Výbor AFK Opatovice n/L děkuje všem návštěvníkům a účastníkům výročních oslav a těší se na další budoucí shledání.